Vanus tingitud kuulmislangus – Teema ülevaade

Vanusega seotud kuulmislangus, mida tuntakse presbüakuus, mõjutab kõige vanemad täiskasvanud mingil määral. Kõige sagedasem põhjus vanusest tingitud kuulmislangus on loomulik jaotus närvirakkude sisekõrva. Heli jõuab sisekõrva, kuid jaotus närvirakkude takistab tõhusalt ära kuulatud. Seda tuntakse sensorineural kuulmislangus.

Häälikute pomises ja vestlused on raske aru saada, eriti kui on taustamüra; Teie võime kuulda ja eristada kõrge helide väheneb. Mehe madalama häälega võib olla lihtsam mõista kui naise kõrgsageduste hääl; Kuulete heliseb, möirgav, susisev või muud helid kõrvus (tinnitus). Tinnitus võib suurendada oma kuulmislangus süveneb.

Vanusega seotud kuulmislangus tavaliselt mõjutab nii kõrvad ja võib ulatuda kergest kuni raske. See võib mõjutada kuulmist järgmisel viisil

Kui teil on vanusega seotud kuulmislangus, et te ei tea seda, sest vanemad inimesed tavaliselt kaotavad kuulmine väga aeglaselt. Ilma seda teadmata, siis võib teha väikesed muutused ajas keerates kuni teleri helitugevust, seistes lähemal inimene, kes räägib-, mis võimaldab teil kohandada kuulmislangus. Mingil hetkel, kaotus võib muutuda nii tugev, et need muutused ei tööta enam. Teie pereliikmed või sõbrad võivad olla esimesed, kes mõistavad, et te ei kuule hästi.

Ei ole teada, kuidas tagurdama vanusest tingitud kuulmislangus. Aga kui sul on vanusega seotud kuulmislangus on seadmed, mille abil saab kuulata ja suhelda kergemini, sealhulgas kuuldeaparaadid, telefon võimendid, piiparid ja e-posti. Samuti on kasulik küsida oma pere ja sõpradega, et teha muudatusi rääkides sinuga, nagu rääkimine selgelt ja Teie poole, nii et saate paremini näha nende näoilmeid ja žeste.