vananemise juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Me kõik teame, ilmsete vananemine: kortsud, hallid juuksed, veidi kühmus kehahoiakut, ehk mõned “kõrgemate hetked” unustamine. Kuid miks need asjad juhtuvad? Mis vananeb ?; Igaüks meist koosneb rakkudest-13000000000000 neist. Meie koed ja organid on iga hulga rakkude, hoiavad koos erinevate looduslike materjalide et rakud on teinud .; Alates hetkest viljastumise iga meie rakkudes-ja seega meie kudede ja organite-algab protsess vananemisest. Varajane elu, muidugi, me ikka kasvab ja laieneb rakkude arv, mis meil on. Rakke vananemist, kuid nii vähe, et me ei näe seda: me lihtsalt näha keha kasvab ja areneb .; Mingil hetkel elus, sageli 30-ndatel, märgulamp märke vananemisest hakkavad olema selge. Neid saab näha kõike meie elulisi (nagu vererõhk), et meie naha, meie luude ja liigeste, et meie südame-veresoonkonna, seedetrakti ja närvisüsteemi, ja pärast seda. Mõned vananemine muutused algavad juba varajases eas. Näiteks oma ainevahetust hakkab järk-järgult vähenema alguses umbes vanuses 20. Muudatused kuulmist, teiselt poolt, tavaliselt ei alga enne 50-aastaseks saamist või hiljem .; Me ei ole veel täielikult aru tegurite keerukas koostoime, mis põhjustavad meile vanust teeme. Me teame, et palju erinevaid asju mõjutada vananemine: geneetika, toitumine, liikumine, haigus, ja hulk muid tegureid, mis kõik aitavad kaasa vananemisprotsessi .; Seeria tähelepanuväärne bioloogilised uuringud alates 1990. aastatest on geenid, mis võib sügavalt mõjutada kursi, mille rakkudes, ja loomad, vanus. Hea uudis on need uuringud on see, et bioloogilised muutused, mis ulatuvad elu tundub olevat ka laiendada elujõudu: loomad, kes elavad kauem jäävad üsna tervislik enamiku oma pikenenud eluiga .; Ükski neist avastused on lähedal pakkudes “nooruse” inimesele, kuid mõned teadlased usuvad, et teadus läbimurdeid seoses vananemise 21. sajandi viib arendamise ravimeid, mis võivad pikendada inimese elu ja samaaegselt parandada inimeste tervist. Kui see juhtub, muidugi, see ainult siis hea, kui maailmas leiab tuba, töö ja ressursse kõigi täiendavate inimesed .; Järgnevalt mõned näited, kuidas vananemine mõjutab mõned meie suur keha süsteemid .; Rakkude, organite ja kudede; Rakke muutunud vähem võimalik jagada; Telomeeride-otsad kromosoomid sees iga raku-järgult lühemaks, kuni lõpuks nad saavad nii lühike, et rakk sureb; Jääkainetest koguneda; Sidekoe rakkude vahel muutub jäigemaks; Maksimaalne töövõime paljude elundite väheneb

Sümptomid

Meil kõigil vanust erineva kiirusega ning erineval määral ja veel kogeme palju ühiseid vananemise mõju. Mõned ühised tunnused ja sümptomid vananemine hulka; Suurenenud vastuvõtlikkust infektsioonidele; Suurem risk kuumarabanduse või hüpotermia; Kerge langus pikkuse luudega meie selg saledam ja kaotada osa kõrgus; Luud murduvad kergemini; Ühine muutused, alates väike jäikus ja raske artriit; Küürus asend; Aeglustunud ning piiratud liikumine; Üldist vähenemist energia; Kõhukinnisus; Uriinipidamatus; Kerge aeglustumine mõte, mälu ja mõtlemine (aga deliirium, dementsus, ja raske mälukaotus EI normaalne osa vananemisest); Vähendatud refleksid ja koordineerimine ning raskusi tasakaalu; Nägemisteravuse vähenemine; Vähenenud perifeerne nägemine; Kuigipalju kuulmislangus; Kortsudega ja longus nahka; Valgendamiseks või hallikad karvad; Kaalulangus, pärast 55. eluaastat meeste ja pärast 65-naistel osaliselt tingitud kaotus lihasmassi.

diagnoos

Kuigi keha ja vaimu läbida mitmeid looduslikke muutusi nagu me vanusest, mitte kõik muutused on normaalsed. On palju väärarusaamu, mis on normaalne osa vananemisest. Seniilsus, näiteks ei ole loomulik tagajärg vanaks, kuigi paljud inimesed usuvad, et see on.

Kui kaua see kestab?

Vananemine on pidev, järkjärguline protsess, mis kestab seni, kuni elu lõpuni.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Me ei saa muuta oma geene, ja me ei saa peatada aja jooksul. Kuid tänu elustiili muutused, saame vähendada meie risk mõnede haiguste ja seisundite, et saada tõenäolisem kui me vanusest. Me võime ka ennetada haigusi sõeluuringute teste ja immuniseerimise.

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile, kui te märkate muutusi, mis ei ole normaalne osa vananemisest. Näiteks, kuigi mõned juhuslikud unustamine ja aeglustumine mõte ei ole ebatavaline, deliirium, dementsus, ja raske mälukaotus pole normaalne osa vananemisest, ja tuleb teatada oma arstile.

prognoos

Kuigi vananemine on paratamatu, saate võtta meetmeid, et vähendada oma riski haiguse ja säilitada oma elukvaliteeti kui saad vanemaks.