Täiskasvanute teetanuse, difteeria, läkaköha (Td, Tdapi manustamist andis) vaktsiini

Tdapi manustamist andis on kombineeritud vaktsiin, mis kaitseb kolm eluohtlikuks bakteriaalsed haigused: teetanuse, difteeria ja läkaköha (läkaköha). Td on korduva vaktsiini teetanuse ja difteeria. See ei kaitse läkaköha vastu.

Vastavalt Taskukohane Care Act, paljud tervisekindlustuse plaane katab ennetava hoolduse teenused, kaasa arvatud tervist, vaktsineerimised ja sõelumiskatseid, ei kulu teile. Lisateave.

Haigekassa Center

Difteeria on väga nakkav viirus, raskendab hingamist. Rasketel juhtudel võib see põhjustada südame ja närvikahjustusi.

Läkaköha või läkaköha, on väga nakkav hingamisteede, mis võib põhjustada tõsiseid hingamisprobleeme, eriti imikutel. Läkaköha esineb esmakordselt välja nagu tavaline külmetus, kuid siis põhjustab intensiivne, kontrollimatu köha ilm. “Hõiskama” kostub, kui inimene püüab võtta hinge pärast köhimist.

Need haigused olid kunagi üsna levinud USA-s ja tõi kaasa palju surmasid. Kuid rutiinse vaktsineerimise aidanud ligi kõrvaldada teetanuse ja difteeria infektsioonid. Läkaköha on ainuke vaktsiin-välditavate haiguste, mis jätkab tõusu USA Enne 2005 ainult väikelastele võiks saada läkaköha vaktsiin. Kahanev puutumatuse ja puudulik vaktsineerimine – paljud vanemad ei soovi vaktsineerida oma lapsi – on viinud taastekke haiguse USA viimastel aastatel. Puhangud läkaköha noorukite ja täiskasvanute esinenud paljudes riikides.

Tdapi manustamist andis vaktsineerimine pakub ennetamise läkaköha, teetanuse ja difteeria. Tdapi manustamist andis tähistab teetanuse ja difteeria toksoidide koos atsellulaarset läkaköha. Seda turustatakse kaubamärgi all Adacel ja Boostrix’i.

Tdapi manustamist andis inaktiivne vaktsiini, mis tähendab, et see on valmistatud kasutades surnud bakterid. Surnud mikroobe ei saa sind haigeks. Tdapi manustamist andis ei ole sama nagu DtaP, vaktsineerimiseks kasutatav vältimiseks lastele sama haigusega.

CDC soovitab Tdapi manustamist andis vaktsiini kõigile täiskasvanutele vanuses 19 ja vanemad, kes ei ole kunagi saanud vaktsiini, eriti