stenokardia põhjuseks

Stenokardia põhjuseks on vähenenud verevool teie südamelihas. Teie veri kannab hapnikku, mis teie südamelihas vajab ellujäämiseks. Kui teie südamelihas ei saa piisavalt hapnikku, põhjustab see seisund, mida nimetatakse isheemia.

Kõige tavalisem põhjus vähenenud verevool teie südamelihas on südame isheemiatõbi (CAD). Sinu süda (pärgarterite) arterid võivad muutuda kitsamaks hoiused nimetatakse laigud. Seda nimetatakse ateroskleroosi.

See vähendas verevoolu on tarneprobleem – oma südame ei saa piisavalt hapnikurikast verd. Võite küsida, miks sa ei ole alati stenokardia, kui su süda arterid on kitsenenud tõttu rasvhapete kogunemist. Seda seetõttu aegadel madal hapnikutarve – kui sa puhkavad, näiteks – teie südamelihas võib olla võimalik, et saada, mida on vähendatud summa verevoolu ilma vallandada stenokardia sümptomeid. Aga kui suureneb nõudlus hapniku, näiteks kui kasutada, see võib põhjustada angiini.

Ebastabiilne stenokardia. Kui rasva sisaldava hoiused (naastud) veresoones rebenemine ja tromb vormid, siis saab kiiresti blokeerida või vähendada voolu läbi kitsenenud arterisse, äkki ja tugevalt väheneb verevool teie südamelihas. Ebastabiilne stenokardia võib olla põhjustatud ka trombide mis blokeerivad või osaliselt blokeerida oma südame veresooned.

Ebastabiilne stenokardia süvenemisel ja ei leevenda ülejäänud või oma tavalist ravimeid. Kui verevool ei parane, südamelihase ilma hapniku sureb – südameatakk. Ebastabiilne stenokardia on ohtlik ja nõuab erakorralist ravi.