seljavalu põhjused

Selg on veerus luud (selgroolülid) hoiavad koos lihased, kõõlused ja sidemed ja pehmendab lööke neelavast kettaid. Probleem üheski selg võib põhjustada seljavalu. Sest mõned inimesed, seljavalu on lihtsalt pahameelt. Teiste jaoks võib see olla piinav ja töövõimetust.

Enamik seljavalu – isegi raske seljavalu – läheb ära omal neli kuni kuus nädalat. Operatsioon on harva vaja seljavalu ja peetakse üldiselt ainult viimase abinõuna.

Kas pidev või intensiivne, eriti öösel või siis, kui pikali; levib mööda üks või mõlemad jalad, eriti kui valu ulatub alla põlve; Põhjustab nõrkus, tuimus või pakitsus üks või mõlemad jalad; tekib tahtmatu kaalulangus; tekib turse või punetus selili

Graafik kontori külastus

Ühine seljavalu põhjus on kahju lihaste (tüvi) või sidemete (nihestused). Liine ja nihestused võib tekkida mitmel põhjusel, sealhulgas loata tõstmiseks, halb rüht ja vähene korrapärase teostamisega. Ülekaalulisus võib suurendada oma riski tüvesid ja venitusi, mis mõjutavad teie tagasi.

Hankige erakorralist arstiabi

Seljavalu võib tuleneda ka rohkem tõsised vigastused, näiteks lülisamba murru või lõhkenud ketas; artriidi ja teiste vanusega seotud muutused selg ja mõnede infektsioonide.

Enamik seljavalu muutub paremaks paari nädala jooksul ilma ravita. Kui sa oled väga ebamugav, saab puhata voodis päev või kaks, kuid pikem kui ei rohkem kahju kui kasu. Üle leti valuvaigisteid tihti aitab vähendada seljavalu, nagu seda teeb kohaldamise külma või kuuma valus ala.

Helistage oma arstile, kui teie seljavalu pole paranenud nädala pärast kodusel ravil või kui teie seljavalu

Sa peaksid külastama oma arsti või kiirabi abi või on keegi juhtida teid traumapunkti, kui teie seljavalu

külastada oma arsti

Tekib pärast suure mõjuga autoõnnetuses, halb langeda või spordi vigastuste eest; Põhjustab uute soole või põie kontroll probleeme; tekib palavik