seljavalu juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Seljavalu võib olla sümptom paljude erinevate haiguste ja seisundite. Peamine põhjus valu võib olla probleemiks tagaküljega ise või probleem teises kehaosa. Paljudel juhtudel arstid ei leia põhjust valu. Kui põhjus on leitud, ühine selgitusi hulka; Stress või vigastus, mis hõlmab seljalihased, sealhulgas tagasi, nihestus või tüvi, krooniline ülekoormus seljalihaste põhjustatud rasvumine ja lühiajaline ülekoormus seljalihaste tingitud ebatavalisi stress, nagu näiteks tõstmisel või raseduse; Haigus või vigastus, mis hõlmab tagasi luud (selgroolülid), sealhulgas luumurde õnnetusjuhtumi või selle tulemusena, et luud-hõrenemine haiguse osteoporoosi; Degeneratiivne artriit on “kulumine” protsess, mis võib olla seotud vanusega, kahju ja geneetiline eelsoodumus .; Haigus või vigastus, mis hõlmab spinaalnärve, sealhulgas närvi tekitatud kahju väljaulatuv ketta (kiuline padi vahel selgroolülid) või spinaalstenoosiga (ahenemine Lülisambakanal)

Sümptomid

Seljavalu on väga erinev. Mõned sümptomid (sageli nimetatakse “punane lipp” sümptomid) võib oletada, et seljavalu on rohkem tõsine põhjus. Nendeks palavik, viimastel trauma, kaalulangus, anamneesist vähi ja neuroloogiliste sümptomite nagu tundetus, nõrkus või uriinipidamatus (uriini tahtmatu väljutamine) .; Seljavalu on tihti kaasnevad ka muud sümptomid, mis võivad aidata punkti oma põhjus. Näiteks; Tagasi nihestused või tüvi – Seljavalu tavaliselt algab järgmisel päeval pärast rasket pingutust või tegevus, mis nõuab keerates. Lihased taga, tuharad ja reied on tihti valus ja kange. Selg võib olla piirkondades, mis on valulik puudutamisel või vajutamisel .; Fibromüalgia – Peale seljavalu, on tavaliselt teistes valdkondades valu ja jäikus pagasiruumi, kael, õlad, põlved ja küünarnukid. Valu võib olla kas üldine valulikkus või närib valu ja jäikus on tavaliselt kõige rohkem hommikul. Inimesed tavaliselt kurdavad tunne ebanormaalselt väsinud, eriti ärkamine väsinud ja neil on teatud valdkondades, mis on valus puudutada, nimetatakse valupunktid .; Degeneratiivne artriit selg – Koos seljavalu on jäikus ja vaeva painutamine üle, mis areneb tavaliselt paljude aastate jooksul .; Põletikuline artriit, sealhulgas anküloseeriva spondüliidi ja sellega seotud haigusseisundite – Nendes häired on valu alaseljas koos hommikuse jäikuse taga, puusa- või mõlemad. Samuti võib olla valu ja jäikus kaelas või rinnal või väga väsinud tunne. Lisaks võivad sisaldada psoriaas, silmavalu ja punetus või kõhulahtisus, sõltuvalt konkreetsest haigus, mis põhjustab seljavalu. See haiguste rühm on suhteliselt haruldane seljavalu põhjus .; Osteoporoos – See üldine seisund, iseloomustab hõrendatud, nõrgenenud luud purunevad kergesti. See on kõige levinum postmenopausis naistel. Kui selgroolüli saanud surutud, sest luumurd, kehahoiak võib muutuda küürus üle või küürus koos seljavaluga. Osteoporoos ei ole valus, kui luu murru .; Vähk on lülisamba või lähikonnas struktuurid – Seljavalu on järjekindel ja võib halveneda, kui te pikali. Tuimus, nõrkus või kipitus jalad, mis on jätkuvalt süveneda. Kui vähk levib seljaajunärvid et põit kontrollida ja soole, võib esineda soole või põie pidamatus (kontrolli kaotamine) .; Väljaulatuvad ketas – Inimesed olulise ketas haigus mõnikord on tugev valu alaseljas. Kui ketta surub närvi, valu võib levida maha üks jalg. Valu läheb hullemaks ajal painutage ega väänake.

diagnoos

Arst küsida teie sümptomid ja oma haiguslugu. Ta uurib selja lihaseid ja selgroogu ja liigute teatud viisil kontrollida valu, hellus või nõrkus, jäikus, tuimus või ebanormaalsete refleksid. Näiteks, kui teil on ketta probleem, siis võib olla valu alaseljas kui arst tõstab teie sirgeks jalga.

Kui kaua see kestab?

Kaua seljavalu kestab sõltub selle põhjus. Näiteks, kui teie valu on põhjustatud tüve üleväsimus, sümptomid tavaliselt vaibuma üle päeva või nädalat ja siis võib olla võimalik, et naasta järk-järgult oma igapäevast tegevust. Siiski tuleks vältida raskuste tõstmist, pikema istungi või ootamatu painutage ega väänake kuni selg läheb paremaks.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Saate aidata ennetada mõningaid vorme seljavalu tugevdades selg harjutusi ning vältides tegevusi, mis viivad Seljavaluga. Meetmed, mis võib aidata ennetada seljavalu hulka

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Enamik episoode seljavalu ei ole tõsised ja võib ravida

Kui külastada arsti

Võtke ühendust oma arstiga, kui

prognoos

Üle 90% inimestest seljavalu parem pärast konservatiivse ravi. Ainult 5% inimestest seljavalu on sümptomid rohkem kui 12 nädalat ning enamik neist inimestest, põhjuseks ei ole tõsine.