seenhaigus (tinea pedis’e) juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Jalg, mida tuntakse ka tinea pedis, on ühine jalainfektsiooni seente poolt põhjustatud nimetatakse dermatofüüdid. Leitud paljudes erinevates kohtades siseruumides kui ka väljas, dermatofüütide on eriti levinud soojas, niiskes keskkonnas basseinid, dušid, riietusruumid ja muud spordirajatised, kus inimesed kõnnivad paljajalu. Kui dermatofüütide saasta naha suu, soe, niiske keskkond higine sokid ja kingad julgustab neid kasvatada .; Sümptomid; Sümptomid seenhaigus hulka; Intensiivne sügelus jalgu; Pragunenud, blistered või koorimine nahapiirkondadele, eriti varvaste vahel

Sümptomid

Sümptomid seenhaigus hulka; Intensiivne sügelus jalgu; Pragunenud, blistered või koorimine nahapiirkondadele, eriti varvaste vahel

diagnoos

Arst küsida teie sümptomid ja tegurite kohta, et sa suurema tõenäosusega seenhaigus, nagu teie kasutada avaliku spordirajatised, klubid või dušid. Arst küsi tüüpi kingad ja sokid te kannate, millist tööd sa teed ja mida te kannate oma jalad tööd.

Kui kaua see kestab?

See kestab tavaliselt mitu nädalat kuud nakkuse ravile. Isegi pärast korraliku ravi, infektsioon võib naasta kergesti, kui jalad puutuvad taas seened ja higine, soojades tingimustes. Sel põhjusel paljud inimesed on seenhaigus infektsiooni, mis kestab või hoiab tagasi aastaid. Edukalt nakkuste ravimisel on sageli vaja muutusi, kuidas hoolitseda oma jalgu ja mida te kannate oma jalgu.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Sa võid seda ennetada seenhaigus hoides jalad puhtad ja kuivad. Täpsemalt saab proovida järgmist

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Arstid algavad tavaliselt ravida seenhaigus seenevastased ravimid kantakse jalgadele. Teesid ravimid sisaldavad ciclopirox (Loprox), klotrimasool (Lotrimin, Mycelex), ekonasool (Spectazole), ketokonasool (Nizoral), mikonasooliga (Micatin), naftifiin (Naftin), oksikonasool (Oxistat), sulkonasool (Exelderm), Terbinafiinile (Lamisil) terkonasooli (Terazol) ja tolnaftaat (Desenex, Tinactin ja teised). Mõned on saadaval ilma retseptita. Paljud ravinädala võib osutuda vajalikuks. Inimestele pikaajaline või korduv seenhaigus, paikne seenevastased ravimid võivad leevendada sümptomeid ilma tegelikult nakkuste ravimisel.

Kui külastada arsti

Kui te arvate, on seenhaigus, proovige nonprescription seenevastast salvi, kreemi või pulber. Hoia oma jalad kuiva ja puhtana kui võimalik. Kui need meetmed ei aita, pangu oma arsti poole. Helistage oma arstile pakilisemast hindamine ja ravi, kui näed levib punetus või on palavik.

prognoos

Mitu nädalat kestnud ravi ravim kantakse jalgadele saab tavaliselt ravida sportlase jala inimestele uusi või lühiajalised sümptomid. Krooniline või jooksvaid seenhaigus infektsioonid ka saab ravida nii, kuid ta võib nõuda olulisi muudatusi jalgade hooldus ja mitu nädalat kestnud ravi. Raskematel juhtudel võib osutuda vajalikuks suukaudse ravi. Isegi pärast edukat ravi, inimesed jäävad risk uuesti nakkuse, kui nad ei järgi vältimise eeskirju. Ägenemist on ühised.