pimesoolepõletik

Pimesoolepõletik on põletik liites, sõrme-kujuline kott, mis projitseeritakse oma käärsoole alumisel paremal pool kõhus. Liites ei tundu olema konkreetne eesmärk.

Pimesoolepõletik põhjustab valu paremas alumises kõht. Kuid enamik inimesi, valu algab naba ümbruses ja seejärel liigub. Kuna põletik süveneb, pimesoolepõletik valu suureneb tavaliselt ja lõpuks muutub tõsiseks.

Millal näha arsti

Kuigi igaüks saab arendada pimesoolepõletik, enamasti see toimub inimest vanuses 10 ja 30. Standard ravi on kirurgiline eemaldamine lisas.

Küsimused võib arst paluda teil

Märgid ja sümptomid pimesoolepõletik võib sisaldada

Küsimused võite küsida oma arsti

Sait oma valu võivad erineda, sõltuvalt teie vanusest ja positsiooni oma liites. Kui olete rase, valu võib tunduda tulema oma ülakõhus, sest teie liide on suurem raseduse ajal.

Operatsioon eemaldada liites (Umpilisäkkeen)

Leppida arsti, kui teil või teie lapsel on murettekitav nähud või sümptomid. Tugev kõhuvalu nõuab kohest arstiabi.

Ummistus limaskesta lisas, et tulemuseks on nakatumine on tõenäoline põhjus pimesoolepõletik. Bakterid paljunevad kiiresti, põhjustades lisas põletik, paistetus ja täis mäda. Kui koheselt ei ravita, liites võib rebeneda.

Pimesoolepõletik võib põhjustada tõsiseid komplikatsioone, nagu

Tasku mäda, mis moodustab kõhtu. Kui teie lisas puruneb, siis võib tekkida taskusse infektsioon (abstsess). Enamasti kirurg kanalisatsiooni mädanik pannes toru kaudu oma kõhu sisse mädanik. Toru tupes kaks nädalat, ja sa oled andnud antibiootikume selge infektsiooni.

Kui nakkus on selge, siis on teil eemaldamise operatsiooni lisa. Mõningatel juhtudel, mädanik on kuivendatud ja lisa eemaldatakse kohe.

Leppida oma perearsti või üldarsti kui teil on kõhuvalu. Kui teil on pimesoolepõletik, saate tõenäoliselt haiglaravil ja nimetatud kirurg eemaldada oma liites.

Et aidata diagnoosida oma arsti, et on tõenäoline, et küsida mitmeid küsimusi, nagu

Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Et aidata diagnoosida pimesoolepõletik, arst tõenäoliselt võtta ajalugu oma märke ja sümptomeid ning uurima oma kõhtu.

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida pimesoolepõletik hulka

Füüsiline eksam hinnata oma valu. Arst võib kerget survet valus ala. Kui rõhk vabastatakse järsult, pimesoolepõletik valu on sageli tunne, halvem, signalisatsiooni, et kõrvuti kõhukelme on põletik.

Arst võib ka otsida kõhu jäikus ja kalduvus teile jäigemaks oma kõhu lihaseid survel üle pimesoolepõletik (valve).

Tühjendamine mädanik enne liite kirurgia

Arst võib kasutada määrida, kinnastatud sõrmega uurida oma madalama pärasoole (päraku eksam). Fertiilses eas naised võivad anda vaagna eksam kontrollida võimalike günekoloogiliste probleemidega, mis võivad põhjustada valu.

Pimesoolepõletik ravi hõlmab tavaliselt eemaldamise operatsiooni pimesoolepõletik. Enne operatsiooni võidakse teile anda annuses antibiootikume nakkuse vältimiseks.

Umpilisäkkeen võib teha nii avatud kirurgia lehe üks sisselõikega kõhu umbes 2-4 tolli (5-10 sentimeetrit) pikk (laparotomy). Või operatsiooni saab teha mõne väikese kõhu sisselõiked (laparoskoopiline operatsioon). Ajal laparoskoopiline Umpilisäkkeen kirurg lisab erilist instrumendigaasideks ja videokaamerad kõhtu eemaldada oma liites.

Üldiselt laparoskoopiline operatsioon võimaldab teil taastada kiiremini ja ravib vähem valu ja armid. See võib olla parem, kui inimesed, kes on eakad või rasvunud. Aga laparoskoopiline operatsioon ei sobi kõigile. Kui teie lisas on lõhkenud ja nakkus on levinud väljapoole lisas või sul on mädanik, peate avatud Umpilisäkkeen, mis võimaldab oma kirurg puhastada kõhuõõnde.

Eeldada, et veeta üks või kaks päeva haiglas pärast Umpilisäkkeen.

Kui teie lisas on lõhkenud ja mädanik on moodustanud ümber, mädanik võib tühjendada pannes toru läbi oma naha mädanik. Umpilisäkkeen saab teostada mitu nädalat hiljem pärast kontrollides infektsioon.

Oodata paar nädalat toibumine Umpilisäkkeen, või kauem, kui teie lisas lõhkeda. Selleks, et aidata oma keha tervendada

Arst kirjutab ravimeid, mis aitavad teil kontrollida oma valu pärast oma Umpilisäkkeen. Mõned täiendavad ja alternatiivsed ravimeetodid, kui seda kasutatakse koos oma ravimeid, aitab kontroll valu. Küsige oma arstilt ohutu võimalusi, nagu

külastada oma arsti