pimesoolepõletik haigus

Pimesoolepõletik on põletik liites, sõrme-kujuline kott, mis projitseeritakse oma käärsoole alumisel paremal pool kõhus. Liites ei tundu olema konkreetne eesmärk.

Pimesoolepõletik põhjustab valu paremas alumises kõht. Kuid enamik inimesi, valu algab naba ümbruses ja seejärel liigub. Kuna põletik süveneb, pimesoolepõletik valu suureneb tavaliselt ja lõpuks muutub tõsiseks.

Sümptomid

Kuigi igaüks saab arendada pimesoolepõletik, enamasti see toimub inimest vanuses 10 ja 30. Standard ravi on kirurgiline eemaldamine lisas.

Äkiline valu, mis algab paremal pool alakõhus; Äkiline valu, mis algab ümber oma naba ja sageli nihutab oma alumises paremas kõht; Valu, mis süveneb kui te köha, kõndida või teha muid räige liikumist; Iiveldus ja oksendamine; Isu kaotus; Väike palavik, mis võib halveneda Haigusel; Kõhukinnisus või kõhulahtisus; kõhupuhitust

Lisa on kitsas, sõrme-kujuline kott, mis projektist jämesooles. Pimesoolepõletik tekib siis, kui liide muutub põletikuliseks ja täis mäda.

Märgid ja sümptomid pimesoolepõletik võib sisaldada

Sait oma valu võivad erineda, sõltuvalt teie vanusest ja positsiooni oma liites. Kui olete rase, valu võib tunduda tulema oma ülakõhus, sest teie liide on suurem raseduse ajal.

Lõhkenud lisa. Rebeneda levib nakkus kogu kõhu (peritoniit). Eluohtlikud, see tingimus nõuab kohest kirurgilist sekkumist, et eemaldada liite ja puhastada oma kõhuõõnde .; Tasku mäda, mis moodustab kõhtu. Kui teie lisas puruneb, siis võib tekkida taskusse infektsioon (abstsess). Enamasti kirurg kanalisatsiooni mädanik pannes toru kaudu oma kõhu sisse mädanik. Toru tupes kaks nädalat, ja sa oled andnud antibiootikume selge nakkuse .; Kui nakkus on selge, siis on teil eemaldamise operatsiooni lisa. Mõningatel juhtudel, mädanik on kuivendatud ja lisa eemaldatakse kohe.

Leppida arsti, kui teil või teie lapsel on murettekitav nähud või sümptomid. Tugev kõhuvalu nõuab kohest arstiabi.

Millal teie kõhuvalu hakata ?; Kus see haiget ?; Kas valu liikus ?; Kui tõsine on teie valu ?; Mis teeb valu raskemad ?; Mis aitab leevendada valu ?; Kas teil on palavik ?; Kas tunnete iiveldust ?; Mis muud nähud sul on?

põhjuste

Ummistus limaskesta lisas, et tulemuseks on nakatumine on tõenäoline põhjus pimesoolepõletik. Bakterid paljunevad kiiresti, põhjustades lisas põletik, paistetus ja täis mäda. Kui koheselt ei ravita, liites võib rebeneda.

Pimesoolepõletik võib põhjustada tõsiseid komplikatsioone, nagu

Tasku mäda, mis moodustab kõhtu. Kui teie lisas puruneb, siis võib tekkida taskusse infektsioon (abstsess). Enamasti kirurg kanalisatsiooni mädanik pannes toru kaudu oma kõhu sisse mädanik. Toru tupes kaks nädalat, ja sa oled andnud antibiootikume selge infektsiooni.

Kui nakkus on selge, siis on teil eemaldamise operatsiooni lisa. Mõningatel juhtudel, mädanik on kuivendatud ja lisa eemaldatakse kohe.

Leppida oma perearsti või üldarsti kui teil on kõhuvalu. Kui teil on pimesoolepõletik, saate tõenäoliselt haiglaravil ja nimetatud kirurg eemaldada oma liites.

tüsistused

Et aidata diagnoosida oma arsti, et on tõenäoline, et küsida mitmeid küsimusi, nagu

Kas mul on pimesoolepõletik ?; Kas mul on vaja rohkem katseid ?; Mida võiks mul on peale pimesoole ?; Kas mul on vaja operatsiooni ja kui, siis kui ruttu ?; Millised on riskid liite eemaldamine ?; Kui kaua ma pean haiglasse jääma pärast operatsiooni ?; Kui kaua taastumine võtab ?; Kui kiiresti peale operatsiooni ma saan minna tagasi tööle ?; Kas oskate öelda, kas minu liites on lõhkenud?

Ettevalmistused oma ametisse

Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Füüsiline eksam hinnata oma valu. Arst võib kerget survet valus ala. Kui rõhk vabastatakse järsult, pimesoolepõletik valu on sageli tunne, halvem, signalisatsiooni, et kõrvuti kõhukelme on põletik .; Arst võib ka otsida kõhu jäikus ja kalduvus teile jäigemaks oma kõhu lihaseid survel üle pimesoolepõletik (valve) .; Arst võib kasutada määrida, kinnastatud sõrmega uurida oma madalama pärasoole (päraku eksam). Fertiilses eas naised võivad anda vaagna eksam kontrollida võimalike günekoloogiliste probleemidega, mis võivad põhjustada valu .; Vereanalüüsi. See võimaldab arstil kontrollida kõrge valgete vereliblede arv, mis võib viidata infektsioonile .; Uriinianalüüsi. Arst võib teil olla uriini analüüs, et veenduda, et kuseteede infektsioon või neerukive ei põhjusta valu .; Imaging testid. Arst võib soovitada ka kõhu röntgen, kõhu ultraheli või kompuutertomograafia (CT), et aidata kinnitada pimesoolepõletik või leida muid põhjusi oma valu.

Et aidata diagnoosida pimesoolepõletik, arst tõenäoliselt võtta ajalugu oma märke ja sümptomeid ning uurima oma kõhtu.

Vältida pingutav tegevus alguses. Kui teie Umpilisäkkeen tehti laparoskoopiliselt, piirata oma tegevuse kolm kuni viis päeva. Kui teil on olnud avatud Umpilisäkkeen, piirata oma tegevust 10 kuni 14 päeva. Alati nõu oma arstiga piiranguid oma tegevust ja kui saab jätkata tavapärast tegevust pärast operatsiooni .; Probleemid kõhu kui köha. Aseta padi üle kõhu ja survet, enne kui köha, naerda või liigutada, et aidata vähendada valu .; Helistage oma arstile, kui teie valuvaigistid ei aita. Olles valu koormab keha ja aeglustab paranemisprotsessi. Kui sa ikka valu vaatamata valu ravimeid, võtke ühendust oma arstiga .; Tõuse üles ja liikuda, kui oled valmis. Alusta aeglaselt ja suurendada oma tegevuse tunnete kuni ta. Alusta lühikese kõnnib .; Magada, kui väsinud. Kuna teie keha paraneb, võite leida tunned sleepier kui tavaliselt. Rahulikult ja puhata, kui teil on vaja .; Arutle tagasi tööle või kooli oma arstiga. Võite naasta tööle, kui tunned, kuni ta. Lapsed võivad naasta kooli vähem kui nädal pärast operatsiooni. Nad peaksid ootama kaks kuni neli nädalat, et jätkata pingutav tegevus, nagu jõusaal klasside või sport.

Testid ja diagnoosi

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida pimesoolepõletik hulka

Füüsiline eksam hinnata oma valu. Arst võib kerget survet valus ala. Kui rõhk vabastatakse järsult, pimesoolepõletik valu on sageli tunne, halvem, signalisatsiooni, et kõrvuti kõhukelme on põletik.

Häirivad tegevusi, näiteks muusika kuulamine ja rääkimine sõbrad, et võtta oma meelt välja oma valu. Tähelepanu kõrvalejuhtimine võib olla eriti tõhus lastega .; Giidiga kujundlikkus, nagu sulgeda silmad ja mõelda meelispaigaks.

Arst võib ka otsida kõhu jäikus ja kalduvus teile jäigemaks oma kõhu lihaseid survel üle pimesoolepõletik (valve).

Arst võib kasutada määrida, kinnastatud sõrmega uurida oma madalama pärasoole (päraku eksam). Fertiilses eas naised võivad anda vaagna eksam kontrollida võimalike günekoloogiliste probleemidega, mis võivad põhjustada valu.

Pimesoolepõletik ravi hõlmab tavaliselt eemaldamise operatsiooni pimesoolepõletik. Enne operatsiooni võidakse teile anda annuses antibiootikume nakkuse vältimiseks.

Hooldamine ja narkootikumid

Umpilisäkkeen võib teha nii avatud kirurgia lehe üks sisselõikega kõhu umbes 2-4 tolli (5-10 sentimeetrit) pikk (laparotomy). Või operatsiooni saab teha mõne väikese kõhu sisselõiked (laparoskoopiline operatsioon). Ajal laparoskoopiline Umpilisäkkeen kirurg lisab erilist instrumendigaasideks ja videokaamerad kõhtu eemaldada oma liites.

Üldiselt laparoskoopiline operatsioon võimaldab teil taastada kiiremini ja ravib vähem valu ja armid. See võib olla parem, kui inimesed, kes on eakad või rasvunud. Aga laparoskoopiline operatsioon ei sobi kõigile. Kui teie lisas on lõhkenud ja nakkus on levinud väljapoole lisas või sul on mädanik, peate avatud Umpilisäkkeen, mis võimaldab oma kirurg puhastada kõhuõõnde.

Eeldada, et veeta üks või kaks päeva haiglas pärast Umpilisäkkeen.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Kui teie lisas on lõhkenud ja mädanik on moodustanud ümber, mädanik võib tühjendada pannes toru läbi oma naha mädanik. Umpilisäkkeen saab teostada mitu nädalat hiljem pärast kontrollides infektsioon.

Oodata paar nädalat toibumine Umpilisäkkeen, või kauem, kui teie lisas lõhkeda. Selleks, et aidata oma keha tervendada

Alternatiivmeditsiin

Arst kirjutab ravimeid, mis aitavad teil kontrollida oma valu pärast oma Umpilisäkkeen. Mõned täiendavad ja alternatiivsed ravimeetodid, kui seda kasutatakse koos oma ravimeid, aitab kontroll valu. Küsige oma arstilt ohutu võimalusi, nagu

Lisateavet pimesoolepõletik

Sümptomid ja ravi

Veel pimesoolepõletik

1

 1

)