paratsetamooli ja kodeiini

Acetaminophen on seostatud ägeda maksapuudulikkuse kohati Saadud maksasiiriku ja surm. Enamus juhtudest Maksakahjustuste seostatakse kasutamist atsetaminofeeni annustes, mis ületavad 4000 mg / päevas, ja sageli sisaldada rohkem kui ühte atsetaminofeeni sisaldava toote. Hingamisdepressioon ja surma on esinesid lastel, kes said kodeiini pärast tonsillektoomia, adenoidektoomia või mõlemat. Neil patsientidel oli tõendi ultrakiire ainevahetusega kodeiini tõttu CYP2D6 polümorfismi.

Kasutab paratsetamooli ja kodeiini

Ravimite klassi: opioidide / Acetaminophen Kombineeritud

Keemiline Klass: Kodeiin

Acetaminophen kasutatakse valu leevendamiseks ja vähendada palavikuga patsientidel. See ei muutunud harjumust võetuna pikka aega. Aga paratsetamooli võib põhjustada soovimatuid tagajärgi, kui võtta suurtes annustes, sealhulgas tõsine maksakahjustus. Kuigi harva, kasutamine atsetaminofeeni On täheldatud, et viia maksa siirdamine ja surma, tavaliselt suurtes annustes ja kui mitu atsetaminofeeni sisaldavate toodete on kasutatud.

Kodeiin kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse narkootilised analgeetikumid (valu ravimid). See toimib kesknärvisüsteemi (CNS) valu leevendamiseks.

Kui kodeiini kasutatakse pikka aega, võib see muutuda harjumust, põhjustades vaimset või füüsilist sõltuvust, kui seda kasutatakse pikka aega või suurtes annustes. Füüsiline sõltuvus võib viia tühistamise kõrvaltoimeid kui te lõpetate ravimi. Kuid tõsised tühistamise kõrvaltoimeid saab tavaliselt vältida annuse järkjärgulist vähendamist jooksul aega enne ravi täielikult lõppenud.

paratsetamooli ja kodeiini on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Suhe atsetaminofeeni ja kodeiini järgmine tuleks kaaluda

Enne Kasutades paratsetamooli ja kodeiini

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon paratsetamooli ja kodeiini või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju paratsetamooli ja kodeiini suukaudset suspensiooni noorematele lastele 3-aastane. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Puuduvad andmed suhete kohta vanusest mõju paratsetamooli ja kodeiini tablette lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Tylenol® kodeiini ei tohiks kasutada, et leevendada valu pärast operatsiooni eemaldada mandlid ja / või adenoidide igal lapsi. Raske hingamisprobleemid ja surmade on esinenud mõned lapsed, kes said kodeiin pärast kurgumandlite või adenoidne operatsiooni.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga paratsetamooli ja kodeiini eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on vanusega seotud probleeme neerude või maksaga, mis võib vajada ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saanud patsientide paratsetamooli ja kodeiini.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate paratsetamooli ja kodeiini, on eriti tähtis, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades paratsetamooli ja kodeiini tahes järgmiste ravimitega ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades atsetaminofeeni ja kodeiini tahes järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades paratsetamooli ja kodeiini tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades atsetaminofeeni ja kodeiini tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate paratsetamooli ja kodeiini või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Kasutades atsetaminofeeni ja kodeiini ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate paratsetamooli ja kodeiini või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada kasutada paratsetamooli ja kodeiini. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke paratsetamooli ja kodeiini ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. See on eriti tähtis eakatel patsientidel, kes võivad olla tundlikumad mõju valuvaigistit. Kui liiga palju paratsetamooli ja kodeiini võtta pikka aega, võib see muutuda harjumust (põhjustab vaimset või füüsilist sõltuvust) või põhjustada üledoosi. Ka suurtes kogustes atsetaminofeeni võib tekitada maksakahjustusi kui võtta pikka aega.

Hoolikalt kontrollida etiketid muid ravimeid te kasutate, sest need võivad sisaldada ka paratsetamooli. See ei ole ohutu kasutada rohkem kui 4 grammi (4000 mg) paratsetamooli ühe päeva (24 tundi), kuna see võib suurendada riski tõsine maksahaigus.

Raputa vedelikku hoolega enne iga kasutamist. Mõõda ravimit märgitud mõõtelusikaga, süstla või meditsiini tassi. Keskmine leibkond tl tohi omada õigust koguse vedelikuga.

Annus atsetaminofeeni ja kodeiini on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustega paratsetamooli ja kodeiini. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Õige kasutamine paratsetamooli ja kodeiini

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse paratsetamooli ja kodeiini, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele võtmise ajal paratsetamooli ja kodeiini. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas teie või teie laps peaks jätkama seda. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

See on seadusega vastuolus ja ohtlik keegi teine ​​kasutada oma ravimit. Hoidke kasutamata ravim on ohutu ja turvaline koht. Inimesed, kes on sõltuvuses narkootikumidest võiksid varastada paratsetamooli ja kodeiini.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal paratsetamooli ja kodeiini

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Kodeiini muutunud morfiinist organismis. Mõned inimesed muuta kodeiini morfiinist kiiremini kui teised. Need inimesed on nn “ultra-kiire ainevahetusega kodeiini”. Võtke ühendust oma arstiga, kui teil tekib suur unisus, segasus või pinnapealne hingamine. Need sümptomid võivad viidata, et olete “ultra-kiire metaboliseerival kodeiini”. Selle tulemusena on liiga palju morfiin organismis ja rohkem kõrvaltoimeid morfiini kui tavaliselt. Lapsed võivad olla eriti tundlikud selle mõju.

Kui imetav ema on ultra-kiire metaboliseerival kodeiini, võiks see kaasa tuua morfiini üledoosi imetavad last ja põhjustada väga tõsiseid kõrvaltoimeid.

Emade võttes paratsetamooli ja kodeiini

paratsetamool ja kodeiin võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Loobuge paratsetamooli ja kodeiini ja helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui te kasutate paratsetamooli ja kodeiini.

paratsetamool ja kodeiin võib sind pearinglust või uimasust. Veenduge, et teate kuidas reageerite paratsetamooli ja kodeiini enne autojuhtimist, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või anna endast märku.

paratsetamooli ja kodeiini lisab alkoholi toimet ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis võib sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravimi allergiat või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; teised retsepti valuvaigisteid või narkootikumide; ravimid haigushoogude või barbituraadid lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Samuti võib olla suurem oht ​​maksakahjustuse kui juua 3 või enam alkohoolsete jookide tarvitamise ajal paratsetamooli. Ära joo alkohoolseid jooke, ja kontrollida oma arstiga enne nende ravimite kasutamise ajal paratsetamooli ja kodeiini.

paratsetamooli ja kodeiini kõrvaltoimed

paratsetamooli / kodeiin

Kasutades narkootikumid pikka aega võivad põhjustada tõsiseid kõhukinnisus. Selle vältimiseks võib arst suunab teid võtta lahtisteid, juua palju vedelikku, või suurendada kiudaineid oma dieeti. Kindlasti järgige hoolikalt, sest jätkates kõhukinnisus võib põhjustada tõsisemaid probleeme.

Ärge muutke annust või äkki kasutamise lõpetama paratsetamooli ja kodeiini ilma arstiga. Arst võib teie järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täielikult. See võib aidata ennetada süvenemine seisund ja vähendada võimalust võõrutusnähud, nagu kõhuvalu või kõhukrambid, ärevus, palavik, iiveldus, nohu, higistamine, värinad, või unehäired.

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, ütleb arst, kes vastutab, et teie või teie laps kasutate paratsetamooli ja kodeiini. Tulemused teatavaid katseid võib mõjutada paratsetamooli ja kodeiini.

Kui te arvate, või keegi teine ​​on manustanud üledoosi paratsetamooli ja kodeiini saada hädaabi korraga. Märgid üledoosi hulka tume uriin, raske või rahutu hingamine ebaregulaarne, kiire või aeglane või pindmine hingamine, iiveldus või oksendamine, valu ülakõhus, kahvatu või sinised huuled, küüned, või naha silmaterasid silmade või kollased silmad või nahk.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava M Mitu: 3,5

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Pain tramadool, oksükodooni, atsetaminofeeni, Tylenol, naprokseen, aspiriin, ibuprofeen, hüdrokodoon

Osteoartroos prednisooni, naprokseen, Cymbalta, aspiriin, ibuprofeen, meloksikaami, diklofenak

Köha Benadryl, bensonataat, Dilaudid difenhüdramiini, Mucinex, kodeiin, guaifenesiin, hüdromorfoon