paratsetamooli intravenoosse

Vältida paratsetamooli süsti Doseerimisvigade, mis võib põhjustada juhusliku üleannustamise ja surm, kinnitades, et annused milligrammides (mg) ei ole segi annuste milliliitrites (ml); et patsiendid alla 50 kg saada kaalupõhist annused, see infusioonpumbad on programmeeritud õigesti ning et koguannus atsetaminofeeni kõigist marsruutide ja kõikidest allikatest ei ületa päevas piirides. Eluohtlikud ägeda maksapuudulikkuse viib maksasiirdamist või surm on seotud paratsetamooli kasutamist. Enamasti maksakahjustuse, atsetaminofeeni annuste ületas maksimaalse päevas piirides ja osalevad sageli kasutamist üle 1 atsetaminofeeni sisaldava toote.

Kasutab paratsetamooli

Therapeutic Klass: Valuvaigisti

Acetaminophen kasutatakse, et leevendada kerge kuni mõõduka valu ja vähendada palavikuga patsientidel. See ei muutunud harjumust võetuna pikka aega. Acetaminophen võib põhjustada soovimatut mõju võetuna suurtes annustes, sealhulgas maksakahjustusi.

paratsetamool on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest paratsetamooli järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon paratsetamooli või muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga paratsetamooli süsti lastel 2-aastased ja vanemad. Kuid ohutust ja efektiivsust ei ole tõestatud lastel alla 2-aastastel lastel.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga paratsetamooli süsti eakatel.

Enne Kasutades paratsetamooli

Uuringud naistel näitavad, et see ravim tekitab minimaalne risk imikule, kui rinnaga toitmise ajal kasutada.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te saate paratsetamooli, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades atsetaminofeeni ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades paratsetamooli mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades atsetaminofeeni koos mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate paratsetamooli või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Kasutades atsetaminofeeni koos ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate paratsetamooli või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada kasutada paratsetamooli. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja annab teile paratsetamooli. paratsetamool on antud läbi nõel ühes oma veenid. Ravim tuleb süstida aeglaselt 15 minuti jooksul

Arst annab teile mõned annustes atsetaminofeeni kuni teie seisund paraneb, ja siis lüliti sul suulise ravim, mis toimib samal viisil. Kui teil on mingeid kahtlusi selles, rääkige oma arstiga.

On väga oluline, et teie arst kontrollib teid tähelepanelikult, kui teie või teie laps saate paratsetamooli. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda saada.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

paratsetamooli võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil või teie lapsel on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, suu või pärast saate paratsetamooli.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida paratsetamooli. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kobrutamisega või lõtv nahk, punased nahakahjustused, raske akne või nahalööve, haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui teie või teie laps saate paratsetamooli.

paratsetamooli lisab alkoholi toimet ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis võib sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravimi allergiat või nohu, rahustid, rahustid või unerohud, muud retsepti valuvaigisteid või narkootikumid, ravimid haigushoogude või barbituraadid, lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Samuti võib olla suurem oht ​​maksakahjustuse kui juua kolm või enam alkohoolsete jookide tarvitamise ajal paratsetamooli. Ära joo alkohoolseid jooke, ja kontrollida oma arstiga enne nende ravimite ajal teie või teie laps kasutate paratsetamooli.

Hoolikalt kontrollida etiketid muid ravimeid te kasutate, sest need võivad sisaldada ka paratsetamooli (nt Tylenol®). See ei ole ohutu kasutada rohkem kui 4 grammi (4000 mg) paratsetamooli ühe päeva (24 tundi).

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Õige kasutamine atsetaminofeeni

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx / OTC Rx ja / või börsivälise

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal paratsetamooli

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Pain tramadool, oksükodooni, atsetaminofeeni, Tylenol, naprokseen, aspiriin

Lihasvalu paratsetamooli, Tylenol, naprokseen, ibuprofeen, diklofenak, Voltaren

Ishias paratsetamooli, Tylenol, cyclobenzaprine, naprokseen, aspiriin, ibuprofeen

Palavik atsetaminofeeni, Tylenol, naprokseen, aspiriin, ibuprofeen, paratsetamool

paratsetamooli kõrvaltoimed

atsetaminofeeni