paratsetamool (suu kaudu, rektaalselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele, kui te kasutate seda ravimit. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta.

Kui sümptomid või palavik ei parane mõne päeva jooksul või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

Paljud kombinatsioon ravimid sisaldavad paratsetamooli, sealhulgas toodete kaubamärkide nagu Alka-Seltzer Plus®, Comtrex®, Drixoral®, Excedrin Migraine®, Midol®, Sinutab®, Sudafed®, Theraflu® ja Vanquish®. Lisades need ravimid ravimit te juba kasutate võib põhjustada teil saada rohkem kui ohutu kogus paratsetamooli. Rääkige oma arstiga enne rohkem kui üks ravim, mis sisaldab paratsetamooli.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on valu või hellus on ülakõhus; hele väljaheide; tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Kui Te võtate rohkem kui juhuslik 1 või 2 annust paratsetamooli, ei joo alkohoolseid jooke. Selleks võib suurendada riski maksakahjustuse, eriti kui juua suures koguses alkoholi regulaarselt, kui te võtate rohkem paratsetamooli kui on soovitatav sildil või kui te võtate seda regulaarselt juba pikka aega.

Acetaminophen võivad segada tulemused teatud meditsiinilisi teste. Enne teil on meditsiinilised analüüsid, rääkige eest vastutav isik, kui olete võtnud paratsetamooli jooksul viimase 3 või 4 päeva. Võite ka helistada laboris enne tähtaega, et teada saada, kas atsetaminofeeni on probleeme tekitada.

Acetaminophen võib põhjustada valesid tulemusi mõned veresuhkru testid. Kui teil on diabeet ja märkate muutusi oma testi tulemusi, või kui teil on küsimusi, pöörduge oma arsti poole.

Kui te arvate, et olete võtnud liiga palju paratsetamooli, saada hädaabi korraga, isegi kui ei ole mürgistusnähud. Ravi vältimiseks maksakahjustusi tuleb alustada nii kiiresti kui võimalik.