nõelravi seljavalu?

Paljud inimesed, kellel on krooniline alaseljavalu leidnud nõelravi, et olla abiks. Aga teaduslikke tõendeid, et toetada neid väiteid on segatud, osaliselt seetõttu, et see võib olla raske välja töötada hea vormi võltsnõelravi võrdluseks.

Nõelravi seljavalu hõlmab lisada väga õhuke nõelad eri sügavustel strateegilist punktid keha. Teaduslikud uuringud on näidanud, et võltsnõelravi töötab sama hästi nagu tõeline nõelravi seljavalu. Peamiselt on aga, et mitmed uuringud, nii võltsnõelravi ja reaalne nõelravi kergendust alaseljavalu parem kui oleks üldse ilma ravita.

See võib tähendada, et võltsnõelravi – asetades nõelad kohtades ei ole seotud traditsioonilise ravi punkti – mida saab toimega, või võib see tähendada, et mõju nõelravi võib olla tingitud sellest, et platseebo efekt.

Uurimistöö nõelravi kasvab, kuid tõlgendamisel on see siiski väljakutse. Praegu on enamik uuringuid ei näi, et enamik inimesi, nõelravi tulemusi teatud tulu madala kõrvaltoimete riski, kui neid pakub hästi koolitatud praktik.

Nii et kui muu ravi ei ole aidanud oma alaseljavalu, see võib olla väärt nõelravi. Aga kui teie seljavalu ei alga parandada mõne nädala jooksul, nõelravi ei pruugi olla teie jaoks õige ravi.

külastada oma arsti