loommudeleid kiirendada TB ravimite väljatöötamise

Kiirem Mouse

Merisead ja Inimesed

theernment stipendiaadi Anne Lenaerts, Ph.D., ja tema kolleegide Colorado State University on leida uusi võimalusi, kuidas kiirendada liikumist potentsiaali tuberkuloosiravimeid laborist kliinikus. Teadlased töötanud kaks närilisemudelis haigusseisundi hiire ja merisea-igaühel on oma eelised.

Testimine potentsiaali tuberkuloosiravimeid tavaline lab hiired võib kuluda kuni 6 kuud, märgib dr Lenaerts. Mitte ainult ei haiguse võtta mitu nädalat arendada pärast loomade puutuvad TB põhjustavate bakterite, kuid kandidaat tuleb ravimit manustada mitu nädalat või kuud enne teadlased tuvastada tõendeid tema aktiivsus.

Linastub Facility tootlused New juhtidega TB Drugs

Laiendada seda kitsaskoht ravimite väljatöötamise gaasijuhe, Dr. Lenaerts ja tema co-uurijad kasutavad hiirtel, kellel puudub geen oluline immuunsüsteemi molekuli. Mutant hiired on erakordselt tundlikud TB ja haigestub vähem kui 3 nädalat. Colorado teadlased kasutavad immuunsusega hiire mudelis kiiresti otsustada võimaliku anti-TB mõju ravimikandidaatide .; Vastavalt dr Lenaerts, tähiste efektiivsust saab tuvastasime selles hiiremudelis pärast ainult 1 ravinädala eksperimentaalsele ühendit. Lisaks summad ravimikandidaatide vaja käivitada testid immuunsüsteemi puudulikkusega hiired on palju väiksem kui vajalikud summad standard hiire mudeleid. See on oluline, märgib ta, sest see on sageli raske keemikud teha suurt koguses uusi ühendeid alguses ravimite väljatöötamise protsessi.

Kui inimesed on nakatunud TB bakterid, neil tekib iseloomulik kopsude moodustised tuntud granuloomide, mis seina maha bakterid ja põhjustada laigud olema nähtav läbi meditsiinirakendused (nagu röntgen). Aga kui hiired puutuvad kokku TB põhjustavate bakterite nende haiguse ilmnemist teisiti kui inimesed-mis tähendab, et mudel ei matkivad inimese haiguste kui ka teadlased sooviksid. Näiteks hiirtel ei arenda sama tüüpi granuloomid, mis on näha inimeste nakatumisest tuberkuloosibaktereid.

Granuloomid moodustuvad pärast TB baktereid luua tugipunkt kopsu. Osana immuunsüsteemi reaktsiooni nakkusele, erinevate rakutüüpide kogunevad ümber TB-nakatunud rakke ja müürige maha nakkuseta kude. See hoiab ära nakkuse edasikandumise ja aktiviseerumine TB haigus. Kuid mitte kõik TB bakterid sees granuloomide die. Hävitades need nn püsiv bakterid standard TB ravirežiimide on väga raske ning see on üks põhjus, miks ravi TB võib kesta mitu kuud.

Et paremini mõista dünaamika latentne (püsiv) TB infektsioon, Dr. Lenaerts kasutab merisead. Merisead arendada kopsu granuloomid, mis on rohkem nagu granuloomid leitud inimese tuberkuloosihaigete. Üks avastus Dr. Lenaerts ja tema kolleegid oli täpne asukoht püsivad bakterid ümber velg granuloomid merisea kopsud. Kasutades eksperimentaalset ravimit, teadlased suutsid kõrvaldab peaaegu kõik püsivad bakterid selles piirkonnas granuloomide. Leid avab võimaluse, et merisead võib olla vahend testida hiljuti väljatöötatud ravimikandidaatide suunatud konkreetselt püsiv TB bakterid. Kui selliseid ravimeid on võimalik tuvastada, siis võib oluliselt lühendada aega, et ravida inimesi TB infektsioon.

Colorado State University on koduks üks osa tuberkuloosi antimikroobse omandamine ja koordineerimine Facility, mis on theernment rahastatud teadusuuringute ressurss, mis hindab ühendeid võimalik anti-TB mõju. Alates 1994. aastast on mõned 85,000 ühendid esitatakse rajatis on linastunud (tasuta tarnija), et teha kindlaks, kas nad on aktiivsed tuberkuloosi vastu tekitavaid baktereid. Colorado State ühendid on osutunud aktiivne katseklaasi uuringud on testitud loomadel. Viimase 7 aastat, ütleb dr Lenaerts, tema meeskond on testitud rohkem kui 250 ühendit hiirtel või merisead. Neist kaksteist õigustatud jätkuv areng. Praegu kaks ühendid, mis olid algselt katsetati läbi Colorado objekti loommudeleid rafineeritud ja edasi arendada, kaubandusliku tarnijate ja võib ühel päeval paremaid ravimeid inimestele TB.