kõrguse haigus juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Suurematel kõrgustel rõhk õhus ringi (õhurõhk) vähendab seega on vähem hapnikku ümbritsev õhk. Inimesed võivad elada mugavalt mõõdukalt suurtel kõrgustel, kuid keha peab tegema mõningaid muudatusi, ja see võtab aega. Kui teil tõusta kõrgemal 8000 jalga, siis on oht haigestuda ebamugav või ohtlik sümptomid muutusest kõrgus .; Sümptomid kõrguse haigus, mis ei ole eluohtlik nimetatakse äge mägi haigus. Mägironijate iga kõrge mägi ja suusatajatele kõrglendudel kohtades nagu Colorado on risk haigestuda äge mägi haigus. Sümptomid äge mägi haiguse parandada, kui sa laskuda madalamal kõrgusel kiiresti. Väga kerged sümptomid, viivitus enne edasist ronimine võib olla piisav, et võimaldada sümptomid taanduvad .; Äge mägi haigus on vähemalt ohtlikke mitut liiki kõrgusel haigused, mis võivad tekkida. See haigus mõjutab peaaegu poole kõik inimesed, kes hakkavad lähedal merepinnast ja ronida 14000 jalga kõrguse ilma sõiduplaani piisav puhkeaeg .; Sümptomid, mis arendavad kõrgmäestiku tuleks võtta väga tõsiselt, sest mõned kõrguse probleemid võivad areneda surmaga haigusi. Üks ohtlik reaktsioon kõrgmäestiku on seisund, mida nimetatakse suure kõrguse ajuturse (jänes), kus aju koguneb üleliigse vedeliku, paisub ja lakkab töötamast korralikult. Sellega seotud haigused, suure kõrguse kopsuturse (Hape), võib tekkida hoiatavate sümptomitega või ilma, et signaali kõrguse haigus. Hape põhjustab vedeliku sattumist kopsudesse. Tüüp kõrguse haigus nimega kõrgusel võrkkesta verejooks (HARH) võib põhjustada silmakahjustusi. Kooma ja surm on kõige tõsiseid tagajärgi kõrguse haigus .; Kõrguse haigus on tõenäolisem inimestel, kellel on varem esinenud kõrguse haigus. See on tõenäolisem, kui te ronida kiiresti, kui teil on intensiivne füüsiline koormus ajal oma esimestel päevadel kõrgusel kokkupuude, ja kui te elanud madala kõrguse enne oma ronida. Rasvumine näib suurendada riski kõrguse haigus. Geneetika võib ka panna mõned inimesed on suurenenud risk, eriti kõrgmäestiku kopsuturse (Hape) .; Sümptomid; Kuna teie keha teeb normaalne muudatusi kohaneda kõrgmäestiku, võib tekkida mõne sümptomid, mis on tüütu, kuid ei ole põhjust muretsemiseks. Nende hulka kuuluvad kiire (kuid siiski mugav) hingamine, hingeldus koos kehalise koormuse, aeg-ajalt lühikese hingamiskatkestuste magades, ja sage urineerimine. Kaks viimast sümptomid on põhjustatud madala süsinikdioksiidi tase, mis käivitab korrigeerimised ajus ja neerudes .; Tõsisemad sümptomid on põhjustatud madala tasemega veres hapnikku ja kohandused, mis on tehtud oma tsirkulatsioonisüsteemis .; Äge mägi haiguse usuallycauses sümptomid vähemalt 8-36 tundi pärast tõusu .; Sümptomid äge mägi haigus võib hõlmata; Peavalu, mis ei vabastata üle leti valuvaigisteid; Iiveldus või oksendamine; Peapööritus või peapööritus; Nõrkus või väsimus; Unehäired; Isutus

Sümptomid

Kuna teie keha teeb normaalne muudatusi kohaneda kõrgmäestiku, võib tekkida mõne sümptomid, mis on tüütu, kuid ei ole põhjust muretsemiseks. Nende hulka kuuluvad kiire (kuid siiski mugav) hingamine, hingeldus koos kehalise koormuse, aeg-ajalt lühikese hingamiskatkestuste magades, ja sage urineerimine. Kaks viimast sümptomid on põhjustatud madala süsinikdioksiidi tase, mis käivitab korrigeerimised ajus ja neerudes .; Tõsisemad sümptomid on põhjustatud madala tasemega veres hapnikku ja kohandused, mis on tehtud oma tsirkulatsioonisüsteemis .; Äge mägi haiguse usuallycauses sümptomid vähemalt 8-36 tundi pärast tõusu .; Sümptomid äge mägi haigus võib hõlmata; Peavalu, mis ei vabastata üle leti valuvaigisteid; Iiveldus või oksendamine; Peapööritus või peapööritus; Nõrkus või väsimus; Unehäired; Isutus

diagnoos

Sa pead suutma ära tunda varajasi sümptomeid kõrguse haigus, ja siis tuleb vaadata hoolikalt sümptomid, kui teil on oht, kuna kõrgusel haigused võivad olla eluohtlikud.

Kui kaua see kestab?

Kui te ronida ja ei liigu tagasi alla kõrgendus, kus te viimati tundsid hästi, teie sümptomid võivad süveneda ja võib olla surmav. Sümptomid äge mägi haigus läheb ära pärast kaks või kolm päeva puhata madalamal kõrgusel. Raske sündroomid nagu Hape võib võtta nädalaid kaovad, ja vajada arstiabi ja võimalik haiglaravi.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Astmeline kõrguse muutusega aitab keha kohaneda madala hapniku keskkonnas ja võib vähendada oma võimalusi arendada igasugust kõrguse haigus. Inimesed kohaneda erineva kiirusega, kuid on olemas neli üldised suunised ronida üle 10.000 jalga, mis on praktiline ronimisvahendid järgida

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Esimene reegel ravi kerged sümptomid Ägeda mägi haigus on lõpetada kasvavalt kuni teie sümptomid on täielikult kadunud. Kui teil on raskemad sümptomid või mis tahes sümptomid kõrgusel ajuturse, suure kõrguse kopsuturse või ähmane nägemine, peate liikuda madalamal kõrgusel võimalikult kiiresti, isegi kui see on keset ööd. Kui teil jääb oma praeguse kõrguse või jätkata läheb suurem, sümptomid süvenevad ja haigus võib lõppeda surmaga.

Kui külastada arsti

Inimesed kõrguse haigus ei teadnud, et nad on haiged või et nende sümptomid halvenevad. Kui teil on kaasas keegi, kellel on sümptomid kõrguse haigus, aitab see inimene liikuda madalamal kõrgusel ja pöörduda arsti poole niipea, kui see on saadaval.

prognoos

Väljavaated kõrguse haigus sõltub sellest, kui kiiresti inimene saab liigutada madalamal kõrgusel ja kui tõsine haigussümptomid on. Sümptomid kõrguse haigus võib kaduda vaid paar päeva madalamal kõrgusel. Paljudel juhtudel tegevuste kõrgmäestiku saab jätkata. Kuid seisund võib lõppeda surmaga, kui sümptomid on tõsised ja inimene jääb kõrgmäestiku.