kodade vaheseina defekt (ASD)

Kodade vaheseina defekt (ASD) on augu seina vahel ülakambrid südant (Atria). Tingimus on olemas alates sünnist (kaasasündinud). Väike kodade vaheseina defektid võivad sulgeda oma imikueas või varases lapsepõlves.

Suured ja pikaajalised kodade vaheseina defekte võib kahjustada teie süda ja kopsud. Väikesed defektid võivad kunagi probleeme tekitada ja võib juhuslikult leitud. Täiskasvanud, kes on olnud avastamata kodade vaheseina defekti aastakümneid võib eluiga lüheneda südamepuudulikkus või kõrge vererõhk, mis mõjutab veresooni kopsudesse (pulmonaalne hüpertensioon). Kirurgia võib osutuda vajalikuks remont kodade vaheseina defekte tüsistuste vältimiseks.

Millal näha arsti

Paljud beebid sündinud kodade vaheseina defekte ei ole seotud nähud või sümptomid. Täiskasvanutel nähud või sümptomid tavaliselt alustuseks vanus 30, kuid mõningatel juhtudel nähud ja sümptomid ei pruugi ilmneda kuni aastakümneid hiljem.

Kodade vaheseina defekti ja rasedus

Kodade vaheseina defekti nähud ja sümptomid võivad hõlmata

Mida sa saad teha

Võtke ühendust oma arstiga, kui teil või teie lapsel on mõni neist nähtudest või sümptomitest

Mida ootate oma arsti

Need võivad olla märgid või südamepuudulikkuse sümptomid või muu tüsistus kaasasündinud südamehaigus.

Arstid teavad, et südame defekte kohal sündi (kaasasündinud) tekivad vead varakult südame arengut, kuid seal on sageli puudub selge põhjus. Geneetika ja keskkonnategurid võivad rolli mängida.

Kodade vaheseina defekt (ASD) võimaldab värskelt hapnikuga küllastunud vere voolu vasakust ülemisest koja süda (vasak koda) õigesse ülemise koja süda (parem koda). Seal, see seguneb deoxygenated vere ja pumbatakse kopsudesse, kuigi see on juba värskendatakse hapnikuga.

Kui kodade vaheseina defekt on suur, see ekstra vere mahtu saab täitke kopsud ja ületöötamine südames. Kui seda ei ravita, paremal südame lõpuks suurendab ja vähendab. Kui see protsess jätkub, vererõhk kopsudes suureneb samuti, põhjustades kopsuarteri hüpertensiooni.

Kodade vaheseina defekte võib olla mitut liiki, sealhulgas

See ei ole teada, miks kodade vaheseina defektid ilmnevad, kuid kaasasündinud südame defekte ilmuvad sõidetud peredele ja mõnikord esineda ka teiste geneetiliste probleemidega, nagu näiteks Downi sündroom. Kui teil on südamerike, või sul on laps südamerike, geneetiline nõustaja saab hinnata tõenäosus, et kõik tulevased lapsed on üks.

Mõned tingimused, et sul on või mis ilmnevad raseduse ajal võib suurendada oma riski võttes beebi südamerike, sealhulgas

Väike kodade vaheseina defekti ei pruugi kunagi mingeid probleeme tekitada. Väike kodade vaheseina defekte tihti tiheda imikueas.

Suuremad defektid võivad põhjustada kerge kuni eluohtlik probleeme, sealhulgas

Vähem levinud tõsiseid tüsistusi võib sisaldada

Ravi võib takistada või aidata hallata paljud neist komplikatsioone.

Enamik naisi atriaalse vaheseina defekti taluvad raseduse ilma probleemideta. Siiski, võttes suurema puuduse või millel tüsistusi, nagu südamepuudulikkus, arütmia või pulmonaalne hüpertensioon võib suurendada oma riski komplikatsioone raseduse ajal. Arstid soovitame naistel Eisenmengeri sündroom mitte rasestuda, sest see võib ohustada oma elu.

Medical seire

Ravimid

Kirurgia

Järelravi

Risk kaasasündinud südamehaigused on kõrgem laste vanemate kaasasündinud südamehaigused, kas isa või ema. Kõik, kellel on kaasasündinud südamerike, remontida või mitte, kes kaalub pereloomise hoolikalt arutada eelnevalt arstiga. Mõned ravimid võivad vajada peatada või kohandatud enne rasestumist, sest need võivad põhjustada tõsiseid probleeme arenev loode.

Kui arst kahtlustab kodade vaheseina defekti, teil või teie lapsel on tõenäoliselt nimetatud arsti koolitatud südamehäired (kardioloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja seal on sageli palju arutada, see on hea mõte, et jõuda hästi ettevalmistatud. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse, ja tean, mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Kodade vaheseina defekti, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

Teie lapse arst esmalt kahtlustada kodade vaheseina defekti või muu südamerike ajal regulaarselt revisjon, kui ta kuuleb südamekahin kuulamise ajal oma lapse südame kasutades stetoskoop. Või kodade vaheseina defekti võib leida, kui ultraheli eksami südame (ehhokardiogrammis) teostatakse muul põhjusel.

Kui arst kahtlustab teil on südamerike, võib arst ühe või mitme järgmise testid

Ehhokardiogrammis. See on kõige sagedamini kasutatav test diagnoosida kodade vaheseina defekti. Mõned kodade vaheseina defekte ajal leitakse Ehhokardiogramm tehakse muul põhjusel.

In ehhokardiograafia, helilainete kasutatakse, et toota video südame kujutise. See võimaldab oma arstiga, et näha oma südame kodadesse ja mõõta nende pumpamise tugevust. See test kontrollib ka südameklapid ja ootab kõiki märke südame defekte. Arstid võivad kasutada seda testi, et hinnata oma seisundit ja määrata oma raviplaani.

Südame kateteriseerimine. Selles katses õhuke, painduv toru (kateeter) sisestatakse veresoon on kubeme või käe ja juhtis oma südame. Läbi kateteriseerimine, arstid võivad diagnoosida kaasasündinud südame defekte, katsetada, kuidas su süda pumpab ja kontrollige funktsiooni südameklappide. Kasutades kateteriseerimine, vererõhu kopsudesse ka võimalik mõõta.

Seda katset tavaliselt ei ole vaja diagnoosida kodade vaheseina defekti. Arstid võivad kasutada ka kateteriseerimismeetodid remont südame defekte.

Paljud kodade vaheseina defekte sulgeda oma lapsepõlves. Neile, ei sulgu, mõned väikesed kodade vaheseina defekte ei tekita mingeid probleeme ei vaja nad mingit töötlust. Kuid paljud püsiv kodade vaheseina defekte lõpuks vajavad kirurgilist sekkumist parandada.

Kui teie lapsel on kodade vaheseina defekti, oma lapse kardioloog võib soovitada jälgides seda mõnda aega, et näha, kas see sulgeb oma. Teie lapse arst otsustab, kui teie laps vajab ravi, sõltuvalt teie lapse seisundi ja kas teie lapsel on muu kaasasündinud südame defekte.

Ravimid ei remondi auku, kuid neid võib kasutada, et vähendada mõningaid märke ja sümptomeid, mis võivad kaasas kodade vaheseina defekti. Drugs võib kasutada ka vähendada tüsistuste riski pärast operatsiooni. Ravimid võivad olla sellised, et hoida südametöö regulaarne (beetablokaatorid) või vähendada trombide tekke riski (antikoagulandid).

Paljud arstid soovitavad remont kodade vaheseina defekti diagnoositi lapsepõlves, et vältida tüsistusi nagu täiskasvanud. Võib arst soovitada operatsiooni remondi keskmise ja suure suurusega kodade vaheseina defekte. Kuid operatsioon ei ole soovitatav, kui teil on raske pulmonaalse hüpertensiooni.

Täiskasvanutele ja lastele, kirurgia hõlmab kõrvaldamine või lappimine avause vahel kodades. Arstid hindavad oma seisundit ja määrata, milline protseduur on kõige sobivam. Kodade vaheseina defekte saab parandada kasutades kaks meetodit

Südame kateteriseerimine. Selle menetluse arstid sisestada õhuke toru (kateeter) veresoonde kubemes ja suunata seda südames kasutades pildistamise tehnikaid. Kateetri kaudu, arstid seatud silma plaaster või pistik koht sulgeda auk. Süda kude kasvab ümber silma, püsivalt tihendus auk.

Seda tüüpi Protseduuri võib teha remondi secundum kodade vaheseina defekte. Mõned suured secundum kodade vaheseina defekte ei pruugi olla võimalik remontida läbi südame kateteriseerimine ja nõuda Avosydänleikkaus.

Avosydänleikkaus. Seda tüüpi operatsiooni tehakse üldnarkoosi all ja nõuab kasutamise tehisvereringeaparaati. Läbi sisselõike rinnus, kirurgid kasutada plaastreid sulgeda auk. See protseduur on eelistatud ravi teatud tüüpi kodade vaheseina defekte (primum, venoosurgesse ja koronaarsiinusesse) ning seda tüüpi kodade defekte saab remontida läbi avatud südameoperatsiooni.

Seda protseduuri võib läbi viia ka lehe väikeste sisselõigete (väheinvasiivsete kirurgia) teatud liiki kodade vaheseina defekte.

Arstid kasutavad kuvamistehnikat pärast defektid on parandatud kontrollida remontida piirkonnas.

Järelravi sõltub defekt ja kas muid vigu esineb. Lihtsad kodade vaheseina defekte suletud lapsepõlves, vaid aeg-ajalt järelravi on needed.Adults, kes on olnud kodade vaheseina defektide vaja regulaarselt järelkontrollis, et kontrollida tüsistuste, näiteks pulmonaalne hüpertensioon, südame rütmihäired, südamepuudulikkus või ventiil probleeme.

Kui leiate, teil on kaasasündinud südamerike, või olete olnud operatsioon õige üks, siis võib imestada piirangud ja muud küsimused.

Nakatumise ärahoidmine. Mõned südame defekte ning defektide parandamist luua muutusi südame pinnale, kus bakterid võivad kinni jääda ja kasvada infektsioon (infektsioosne endokardiit). Kodade vaheseina defekte üldiselt ei seostata infektsioosne endokardiit.

Aga kui sul on teised südame defekte lisaks kodade vaheseina defekti, või kui olete olnud kodade vaheseina defektide viimase kuue kuu jooksul, siis võib tekkida vajadus võtta antibiootikume enne teatud hambaravis või kirurgilisi protseduure.

Enamikul juhtudel kodade vaheseina defekte ei saa vältida. Kui te plaanite rasestuda, ajakava eelarvamus visiidi oma tervishoiuteenuse osutaja. See visiit peaks sisaldama

külastada oma arsti