autonoomne neuropaatia teste ja diagnoosimine

Kui teil on teada riskitegurid autonoomne neuropaatia

Kui sul ei ole riskifaktorid autonoomne neuropaatia

Autonoomne neuropaatia on võimalik tüsistus mitmete haiguste ja testid peate sageli sõltub teie sümptomid ja riskitegurid autonoomne neuropaatia.

Kui teil on tingimused, mis suurendavad riski autonoomne neuropaatia (nt diabeet) ja on haiguse sümptomite, põhjaliku testimise pruugi olla vajalik. Arst võib teha füüsilise eksamiga ja küsida teie sümptomid.

Kui teil on toimumas vähi ravimist, mis teadaolevalt põhjustavad närvikahjustusi, kontrollib arst märke neuropaatia.

Kui teil on sümptomid autonoomne neuropaatia, kuid ei ole riskitegurid ja diagnoosimine võib olla rohkem kaasatud. Arst ilmselt vaadata oma haiguslugu arutada teie sümptomid ja teha füüsilise eksamiga.

Arst võib teha teste, et hinnata autonoomne funktsioone, mille hulka võivad kuuluda

Tilt-laua test. See test kontrollib vastust vererõhu ja südame löögisageduse muutusi poos ja positsiooni, mis simuleerib, mis toimub siis, kui sa püsti pärast pikali. Sa tasaseid lauale, mis on siis kaldu tõsta ülemine osa keha. Tavaliselt, keha ahendab veresooni ja suurendab südame löögisagedust, et kompenseerida vererõhu langus. See vastus võib aeglustada või ebanormaalne, kui teil on autonoomne neuropaatia.

Lihtsam viis katset seda vastust hõlmab seisma minut, siis kükitades korraks ja siis seisab jälle samas vererõhku ja pulssi jälgitakse.