autoimmuunne hepatiit haiguse

Autoimmuunne hepatiit on maksapõletik, mis tekib, kui keha immuunsüsteem lülitub vastu maksarakkudes. Täpne põhjus autoimmuunne hepatiit on ebaselge, kuid geneetiliste ja keskkonnateguritega näivad suhelda ajas vallandamisel haigus.

Ravimata autoimmuunhepatiiti võib põhjustada löövet maksa (maksatsirroos) ja lõpuks maksapuudulikkus. Kui diagnoositakse ja ravitakse varase siiski autoimmuunne hepatiit sageli saab kontrollida koos ravimitega, mis pärsivad immuunsüsteemi.

Sümptomid

Maksasiirdamist võib olla variant, kui autoimmuunse hepatiidi ei reageeri medikamentoosne ravi või kui maksahaigus on arenenud.

väsimus; Ebamugavustunne kõhus; Naha kollasus ja silmavalged (kollatõbi); Maksa suurenemine; Ebanormaalsete veresoonte nahal (ämblik angioomid); Nahalööbed; Liigesvalu; Naistel kaotus menstruatsioon

Maks on oma suuruselt siseelundite. Info suurus jalgpalli, see asub peamiselt paremas ülemises osa kõhtu all diafragma ja eespool magu.

Märgid ja sümptomid autoimmuunhepatiiti võib varieeruda väikestest kuni raske ja võivad ilmneda äkki. Mõned inimesed on vähe, kui üldse, tunnustatud probleemid varases staadiumis haigus, samas kui teised kogeda märke ja sümptomeid, mis võivad hõlmata

Kui teil on sümptomid, mis teile muret, panna oma arstiga.

Tüüp 1 autoimmuunhepatiiti. See on kõige levinum haigus. See võib esineda igas vanuses. Umbes pool inimesed 1. tüüpi autoimmuunne hepatiit on teiste autoimmuunhaiguste, nagu tsöliaakia, reumatoidartriit või haavandiline koliit .; Tüüp 2 autoimmuunhepatiiti. Kuigi täiskasvanud saavad arendada 2. tüüpi autoimmuunse hepatiidi, see on kõige levinum laste ja noorte seas. Muud autoimmuunhaiguste abiks olla ka seda tüüpi autoimmuunne hepatiit.

Autoimmuunset hepatiiti tekib, kui organismi immuunsüsteemi, mis tavaliselt ründab viirused, bakterid ja teised patogeenid asemel sihib maksas. See rünnak maksa võib põhjustada krooniline põletik ja tõsise maksarakkudes. Just miks keha muutub tema enda vastu on ebaselge, kuid teadlased arvavad autoimmuunne hepatiit võib olla põhjustatud interaktsiooni kontrollivate geenide immuunsüsteemi funktsiooni ja kokkupuude eriti viirused või narkootikume.

Olles naine. Kuigi nii meestele kui naistele võib areneda autoimmuunne hepatiit, haigus on naistel sagedamini .; Ajalugu teatud infektsioonid. Autoimmuunne hepatiit võib tekkida pärast sa nakatunud leetritesse, herpes simplex või Epstein-Barri viirus. Haigus on seotud ka A-, B- või C-nakkuse .; Pärilikkus. Uurimistulemused näitavad, et eelsoodumus autoimmuunhepatiiti võib sõidetud peredele .; Võttes autoimmuunhaiguse. Inimesed, kellel on juba autoimmuunhaiguse, nagu tsöliaakia, reumatoidartriit või hüpertüreoosist (Gravesi tõbi või Hashimoto tõbi), võib olla suurem tõenäosus haigestuda autoimmuunne hepatiit.

põhjuste

Arstid on kindlaks teinud kaks peamist vormid autoimmuunhepatiiti

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk autoimmuunhepatiiti hulka

Autoimmuunne hepatiit, mis läheb ravimata võib põhjustada püsivat löövet maksa kude (maksatsirroos). Tüsistused tsirroosi hulka

Söögitoru veenilaiendid on laienenud veenid söögitoru. Nad sageli tingitud ummistatud verevoolu läbi Värativeen, mis kannab verd soolest, kõhunäärme ja põrna maksa.

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida autoimmuunhepatiiti hulka

Riskitegurid

Maksa biopsia on protseduur eemaldada väikese valimi maksakoe laboratoorseks uurimiseks. Maksa biopsiat teostatakse harilikult lisades peenikese nõelaga läbi naha ja oma maksa.

Laienenud veenid söögitoru (söögitoru veenilaiendid). Kui ringluses portaali kaudu veeni on blokeeritud, võib vere varundada teiste veresooni – peamiselt need, magu ja söögitoru. Veresooned on õhukeseseinaliste, ja kuna nad täis rohkem verd kui nad mõeldud läbi, nad tõenäoliselt veritseda. Massive verejooks söögitoru või mao nende veresoonte on eluohtlik avarii, mis nõuab kohest arstiabi .; Vedeliku kõhus (astsiit). Maksahaigus võib põhjustada suurel hulgal vedelikku koguneda kõhus. Astsiit võib olla ebamugav ja võib segada hingamist ja on tavaliselt märk arenenud tsirroosi .; Maksapuudulikkus. See juhtub siis, kui ulatuslikud maksarakkude kahjustus, teeb võimatuks maksa toimida adekvaatselt. Sel hetkel, maksasiirdamist on vaja .; Maksavähk. Inimesed, kellel on maksatsirroos on suurem risk maksavähki.

tüsistused

Mis iganes tüüpi autoimmuunhepatiiti sul on, Ravi eesmärgiks on aeglustada või peatada immuunsüsteemi rünnakut maksa. See võib aidata aeglustada haiguse progresseerumist. Selle eesmärgi täitmiseks, peate ravimeid, mis alandavad immuunsüsteemi aktiivsust. Ravi prednisooni kasutatakse üldjuhul esialgu. Teine ravimeid, asatiopriin (Azasan, Imuran), võib soovitada lisaks prednisooni.

Vereanalüüse. Testimine proovi oma vere antikehade võib eristada autoimmuunhepatiiti viiruslik hepatiit ja muud häired sarnaste sümptomitega. Antikehade test aitab välja selgitada, millist tüüpi autoimmuunhepatiiti teil .; Maksabiopsia. Arstid sooritada maksa biopsia, et kinnitada diagnoosi ja määrata ulatuses ja millisel maksakahjustusi. Menetluse ajal väike kogus maksakoe eemaldada, kasutades peene nõelaga, mis on läbinud oma maksa läbi naha. Proovi siis saadetakse laborisse analüüsimiseks. Arst võib kasutada ultraheli suunata biopsia.

Prednisone, eriti pikaajalisel kasutamisel võib põhjustada mitmesuguseid tõsiseid kõrvaltoimeid, sealhulgas diabeet, hõrenemine luud (osteoporoos), luumurrud (osteonecrosis), kõrge vererõhk, katarakt, glaukoom ja kaalutõusu.

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal kui teha, siis kontrollige, et küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu piirata oma dieeti .; Märkus mis tahes sümptomid sul on, isegi kui nad ei näi olevat põhjust olete planeeritud määramisest .; Märgi võti isikuandmeid, sealhulgas asjad viimastel elu muutub, või suuremate rõhutab .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, vitamiine või toidulisandeid, mis te võtate .; Võtke pereliige või sõber kaasa aitab teil meeles pidada kõike, mida arutati .; Kirjutage nimekirja küsimusi küsida oma arsti.

diagnoos

Arstid tavaliselt ette prednisooni kõrge annus umbes ravi esimesel kuul. Seejärel vähendada kõrvaltoimete riski, nad järk-järgult vähendada annust üle järgmise mitu kuud, kuni jõutakse võimalikult soodsat toimivat annust haigus. Lisades asatiopriinist aitab ka vältida prednisooni kõrvaltoimeid.

Enamik inimesi on vaja jätkata, võttes prednisooni vähemalt 18 kuni 24 kuud, ja paljud jäävad seda elu. Kuigi võib tekkida remissiooni paar aastat pärast ravi alustamist, haigus sageli tagasi, kui ravimit katkestada.

Mis on kõige tõenäolisem põhjus minu sümptomid ?; Kas on muid võimalikke põhjuseid ?; Mis testid pean kinnitama, et mul on autoimmuunne hepatiit ?; Kui tõsine on kahju minu maksa ?; Kas minu seisund võib ajutine või krooniline ?; Mis on minu ravi võimalused ?; Kas ravi ravida minu autoimmuunhepatiiti ?; Millised on võimalikud kõrvaltoimed iga raviviis ?; Kuidas võib ravi autoimmuunhepatiiti mõjutada juhtimine minu muud haigusseisundid ?; Kas kõik mu ravimeid või harjumused sest mu maksa- või muuta oma probleeme maksaga hullem ?; Kas on mingeid toidu piirangud, et mul on vaja järgida ?; Kui ma näen spetsialist ?; Kas on olemas geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel mind ?; Kas on mingeid brošüüre või muude trükiste, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate ?; Kui tihti ma pean järelevalvevisiidid?

Kui ravimid ei peatada haiguse kulgu, või teil tekib pöördumatu armistumine (maksatsirroos) või maksapuudulikkus, ülejäänud valik on maksasiirdamist.

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik ?; Kui tõsine on teie sümptomid ?; Kas midagi tundub, et parandada või süvendada oma sümptomid ?; Kas te võtate ravimeid või ravi sümptomid ?; Kas teil on perekonnas esinenud maksahaigus?

Ajal maksasiirdamist, oma haige maksa eemaldatakse ja asendatakse terve maksa doonorilt. Maksa siirdamine kõige sagedamini kasutavad Maksad surnud elundidoonorite. Mõningatel juhtudel, elu-doonor maksasiirdamist saab kasutada. Ajal elu-doonor maksasiirdamist, saate ainult osa terve maksa elusdoonorile. Mõlemad Maksad hakata taastav uute rakkude peaaegu kohe.

Väike protsent maksa annetusi pärit Elusdoonori nagu sõber või pereliige. Ajal elu-doonor maksasiirdamist, üks osa doonori maksa eemaldatakse ja siirdatud keha. Maksad hakata taastav uute rakkude peaaegu kohe.

ravi

Kui teil on sümptomid, mis teile muret, alustada tehes ametisse oma esmatasandi arsti. Kui arst kahtlustab teil võib olla autoimmuunne hepatiit, siis võib nimetatud spetsialist maksahaiguste (hepatoloogiga).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, see on hea mõte, et olla valmis oma ametisse. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis, ja mida oodata oma arsti.

Sest autoimmuunse hepatiidi, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ettevalmistused kohtumine

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

Lisateavet Autoimmuunne hepatiit

1

Veel Autoimmuunne hepatiit

)