atüüpiline hüperplaasia rindade ravi ja ravimid

Järeltestidega jälgida rinnavähi

Võimalusi, et vähendada oma riski rinnavähki

Ebaharilik hüperplaasia tavaliselt ravida eemaldamise operatsiooni ebanormaalsete rakkude ja veenduge, et ükski in situ või pahaloomulise kasvaja ka esineb piirkonnas. Arstid soovitavad sageli intensiivsem rinna- ja ravimeid, et vähendada oma rinnavähi riski.

Arst võib soovitada teil läbida katsed, et ekraan rinnavähk. See võib suurendada riski, et rinnavähk avastatakse varakult, kui ravi on tõenäolisem. Rääkige rinnavähi sõeluuringute võimalusi oma arstiga. Teie valikud võivad sisaldada

Selleks, et vähendada oma riski haigestuda rinnavähki, võib arst soovitada, et te

Võtta ennetavaid ravimeid. Ravi selektiivne östrogeeni retseptori modulaator, nagu tamoksifeeni või raloksifeeni (Evista), viis aastat võib vähendada rinnavähi riski.

Need ravimid toimivad blokeerimine östrogeeni östrogeeni retseptoritega seondumise rinnanäärmes. Östrogeeni on mõelnud, et kütuse kasvu mõned rinnavähkidest.

Tamoksifeeni on ainus ravim ette nähtud kasutamiseks premenopausis naistel.

Teine võimalus postmenopausis naistel võib olla aromataasi inhibiitorid nagu eksemestaan ​​(Aromasin) ja anastrosooli (Arimidex), mis vähendavad östrogeeni tootmist organismis.

Mõtle riskivähendava (profülaktilist) mastektoomia. Naistele väga suur risk rinnavähi riski vähendavat mastektoomia – operatsiooni eemaldada ühe või mõlema rinnad – vähendab riski haigestuda rinnavähki tulevikus.

Sa võib pidada väga suurel rinnavähi riski, kui teil on geneetiline mutatsioon ühes rinnavähi geenides või sul on väga tugev perekonnas on esinenud rinnavähki, mis viitab tõenäosusele, millel on geneetiline mutatsioon.

Aga see operatsioon ei ole õige kõigile. Arutage oma arstiga riskidest, eeliseid ja piiranguid selle riski vähendavat operatsiooni silmas pidades oma isiklikke asjaolusid.

Kui teil on pärilik rinnavähk, siis võib kasu kohtumine geneetiline nõustaja hinnata oma kandlusriskiga geneetiline mutatsioon ja rolli geneetilise testimise oma olukorda.