atsetüül-l-karnitiin: kas see leevendab ms väsimus?

Praegu ei ole piisavalt tõendeid teada, kas atsetüül-L-karnitiin aitab parandada väsimus seostatud hulgiskleroos (MS) või mitte. Rohkem uuring on vajalik.

Atsetüül-L-karnitiin on vormis L-karnitiin, aminohape, mis on leitud peaaegu kõikides keharakkudes. L-karnitiin mängib olulist rolli energia tootmisel pika ahelaga rasvhappeid. Lisaks sellele suurendab aktiivsust teatud närvirakkude kesknärvisüsteemi.

Väsimus on sagedaseks sümptomiks inimestel hulgiskleroos. Aga väsimuse põhjus ei ole hästi aru.

Nagu ravimiseks väsimus atsetüül-L-karnitiin, mõned uuringud on näidanud, et toidulisandeid võiks leevendada MS seotud vaevusi inimeste madal tase veres L-karnitiin.

Teised uuringud leidnud, et atsetüül-L-karnitiin toimib paremini kui teatud ravimid, mida kasutatakse raviks väsimus. Aga lisauuringud pidanud tulemused on ebaselged, näidates võimalik, kuid ei olnud statistiliselt oluline, kasulikkus atsetüül-L-karnitiini MS seotud väsimus.

Kuigi atsetüül-L-karnitiin on üldiselt vähe või kerge kõrvaltoimeid, see võib segada blooding-hõrenemine ja teiste ravimite. Niisiis, kui te otsustate proovida atsetüül-L-karnitiin või muu toidulisand, tuleb kindlasti rääkida oma arstiga.

koos

külastada oma arsti