Atripla

Eluohtlikud ja surmaga lõppenud laktatsidoosi tekkega ja tõsist steatoosiga hepatomegaaliat esinenud samaaegsel kasutamisel Antiretrovirals nukleosiidi analoogid, sealhulgas Tenofoviirdisoproksiilfumaraadiga. Efavirensi / emtritsitabiini / tenofoviirdisoproksiilfumaraadigrupis ei ole heaks kiidetud ravida kroonilist B-hepatiidi viiruse (HBV) infektsioon. Lisaks ohutuse ja efektiivsuse efavirensi / emtritsitabiini / tenofoviirdisoproksiilfumaraadigrupis ei ole tõestatud patsientidel koinfektsiooniga HBV ja HIV-1. Raske, ägenemisega hepatiit B on esinenud patsientidel, kes on lõpetatud emtritsitabiini või Tenofoviirdisoproksiilfumaraadiga. Kui patsient on nakatunud HI HBV ja HIV-1, jälgida maksafunktsiooni hoolikalt mitu kuud või enam pärast lõpetamist efavirensi / emtritsitabiini / tenofoviirdisoproksiilfumaraadigrupis ja kaaluda alustades hepatiit B profülaktilist ravi, kui see on asjakohane.

Kasutab Atripla

Therapeutic Klass: retroviirusevastase ravimi

Farmakoloogilise Klass: Non-pöördtranskriptaasi inhibiitor

See ravim ei ravi või ennetada HIV või AIDS. See aitab hoida HIV paljunemist ja tundub aeglustada hävitamine immuunsüsteemi. See võib aidata aeglustada arengut probleeme, mis tulenevad tavaliselt AIDS või HIV-haigus. See ei lase teil levib HIV teistele inimestele. Inimesed, kes saavad seda ravimit võib jätkuvalt mõningaid probleeme tavaliselt seotud AIDS või HIV-haigus.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga efavirensi, emtritsitabiini ja tenofoviirdifosfaat kombinatsiooni laste 12-aastased ja vanemad, kes kaaluvad 40 kg (88 naela) või rohkem. Ohutus ja efektiivsus ei ole lastel alla 12-aastased.

Enne Atripla’ga

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga efavirensi, emtritsitabiini ja tenofoviirdifosfaat kombinatsioon eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud neeru, maksa, või südamehaiguste, mis võib eeldada patsientidele ettevaatusega efavirensi, emtritsitabiini ja tenofoviir kombinatsioon.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke seda ravimit täpselt arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud.

See ravim on kaasas patsiendi infolehte. Lugege ja järgige juhiseid sisestada hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Ärge muutke annust ega lõpetage selle ravimi kasutamist, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Kui teie pakkumine seda ravimit on tühjenemas, pöörduge oma arsti või apteekriga enne tähtaega. Ärge laske ennast otsa seda ravimit.

Sa peaksid seda ravimit võtta tühja kõhuga.

Võtke seda ravimit samal ajal iga päev, soovitavalt enne magamaminekut.

Hoia ravimi võtmise eest täiskohaga ravi, isegi kui te tunnete end paremini. Samuti on oluline, et te jätkate võttes kõiki ravimeid, mis arst on teile HIV-nakkuse.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Õige kasutamine Atripla

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida pudel tihedalt suletuna. Hoidke ravimit originaalpakendis, et sa said apteegis.

Teie arst soovib, et kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, eriti esimese paari nädala jooksul, et te võtate seda ravimit. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või käsimüügiravimite (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Ärge kasutage seda ravimit koos adefoviirresistentsusega (Hepsera®), bepridiil (Vascor®), tsisapriid (Propulsid®), lamivudiini (Combivir®, Epivir®, Epivir’iga-HBV®, Epzicom®, Trizivir®), midasolaam (Versed®) pimosiid (Orap®), triasolaam (Halcion®), vorikonasool (Vfend®), naistepuna või ergotamiini ravimeid (nt dihüdroergotamiin, ergonoviin, ergotamiin, metüülergonoviiniga, Cafergot®, Ergomar®, Wigraine®).

Ravimid see kombinatsioon tablett on saadaval ka Complera®, Emtriva®, Stribild®, Sustiva®, Truvada®, Viread®. Ärge võtke efavirensi, emtritsitabiini ja tenofoviirdifosfaat koos mõnda nendest ravimitest.

Ettevaatusabinõud Kuigi Atripla’ga

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Sa ei tohi rasestuda, kui te kasutate seda ravimit ja 12 nädalat pärast seda peatamata. Mõned rasestumisvastaseid tablette ei tööta nii hästi, kui te kasutate seda ravimit. Kasutage rasestumisvastaseid tablette koos teise rasestumisvastase, kondoomid, diafragma või rasestumisvastase vahu või geeliga. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Kaks harvaesinev, kuid tõsine reaktsioon selle ravimi suhtes on laktatsidoosi (liiga palju hapet veres) ja maksa toksilisust, sh maksa suurenemine. Need on rohkem levinud kui olete naissoost, väga ülekaaluline (rasvunud), või on võtnud HIV-ravimite pikka aega. Helistage oma arstile kohe, kui teil on kõhuvalu või ebamugavustunne kõhus, krambid, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus või isutus, lihaste krambid või valu, ebatavaline väsimus või nõrkus, hingamisraskused või kollane nahk või silmad.

See ravim võib suurendada oma riski võttes raske vaimne või käitumisprobleeme. Rääkige oma arstile, kui teil tekib meeleolu muutused, kummalised mõtted, või ebatavalise käitumise, kui te kasutate seda ravimit.

Mõned inimesed, kes on kasutanud seda ravimit tekkisid tõsised nahaprobleemid. Helistage oma arstile kohe, kui teil või teie lapsel märgata tugev nahalööve, villid, koorimine, või lõdvenemine naha punaseks nahakahjustused, haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui teie või teie laps kasutate seda ravimit .

See ravim võib ka suurendada oma riski haigestuda luumurrud (luumurrud). Küsi oma arstilt selle kohta, kui teil on mingeid probleeme.

See ravim võib suurendada riski neeruprobleemid. Et vähendada seda riski, et vältida teiste ravimitega, mis võivad olla kahjulik neerudele nagu aminoglükosiidide, teatud teisi viirusevastaseid ravimeid, ja MSPVA valuvaigistit.

See ravim ei vähenda edasikandmise oht HIV nakkuse sugulisel teel või saastunud verega. Veenduge, et mõista ja praktiseerida turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV. Vältida nõelte jagamise kellelegi.

Atripla kõrvaltoimed

Atripla (efavirens / emtritsitabiini / tenofoviir)

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel saada pearinglust, peapööritust, uimasust või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Isegi kui võtta enne magamaminekut, siis võivad mõned inimesed tunda unisust või uimasust tõustes. Ole ettevaatlik, et piirata alkoholi kogus juua, kuna alkohol võib ka sind uimaseks. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik.

Teie immuunsüsteem võib saada tugevam kui alustatakse HIV ravimeid. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma tervises. Vahel immuunsüsteem hakkab võidelda infektsioonidega, mis olid peidetud keha, nagu kopsupõletik, herpes või tuberkuloos. Autoimmuunhaigustega (nagu Gravesi tõbi, polümüosiit ja Guillain-Barre sündroom) võivad esineda.

See ravim võib põhjustada teil üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma keha kuju, nagu suurenenud rasva ülaselja ja kaela, või ümber rinna ja kõhu piirkonnas. Sa võid kaotada ka rasvkoe vähenemine jalgadel, kätel ja näol.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. See ravim võib mõjutada tulemusi teatud meditsiiniliste testide.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

HIV-nakkus Truvada’na, Stribild, Vireadile, Norvir, Complera, Prezistaga, lamivudiin, Isentressiga

Tööga mitte Kokkupuude Truvada’na, Vireadile, lamivudiini, zidovudiini, abakaviiri, tenofoviiri Kaletra, Epivir’iga

Töökeskkonna Truvada’na, Vireadile, lamivudiin, Isentressis zidovudiini, abakaviiri, tenofoviiri raltegraviirravi