atorvastatiini

Therapeutic Klass: Hüperlipideemiavastased

Kasutab atorvastatiini

Farmakoloogilise Klass: HMG-CoA reduktaasi inhibiitor

Atorvastatin kuulub ravimite gruppi mida nimetatakse HMG-CoA reduktaasi inhibiitorid, või statiinid. See blokeerib ensüümi, mis on vajalik selleks, et keha muuta kolesterooli ja see vähendab kolesterooli sisaldust veres.

atorvastatiini on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Atorvastatiini järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon atorvastatiini või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga atorvastatiini lapsed 10 kuni 17-aastaseks saamiseni. Kuid ohutust ja efektiivsust ei ole tõestatud lastel nooremad kui 10-aastased.

Teismelised tüdrukud võttes atorvastatiini tuleb nõustada sobivate rasestumisvastaste raseduse vältimiseks.

Enne Kasutades atorvastatiini

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga atorvastatiini eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud lihasprobleeme, mis võib eeldada patsientidele ettevaatusega atorvastatiini.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate atorvastatiini, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades atorvastatiini mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades atorvastatiin tahes järgmine ravimid ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades atorvastatiini mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades atorvastatiin ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate atorvastatiini või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada Atorvastatiini kasutamisel. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke atorvastatiini ainult arsti juhiste järgi. Ärge kasutage rohkem see, ärge kasutage seda sagedamini, ja ei kasuta seda või kauem, kui arst on tellitud.

Lisaks atorvastatiini, võib arst muuta oma dieeti, et üks, mis on madala rasva-, suhkru- ja kolesteroolitaset. Järgige hoolikalt arsti korraldusi mingit erilist dieeti.

Võtke atorvastatiini samal ajal iga päev.

Tablett tuleb neelata tervelt. Ärge murda, purustada ega närida. Võtke atorvastatiini koos toiduga või ilma.

Ära joo suurtes kogustes alkoholi atorvastatiini. See võib põhjustada soovimatut mõju maksale.

Rääkige oma arstile, kui te tarvitate regulaarselt greibimahla. Rohkelt greibimahla (rohkem kui 1,2 liitrit päevas), kui te võtate atorvastatiini võib suurendada oma riski lihaste vigastusi ja võib kaasa tuua probleeme neerudega.

Annus atorvastatiini puhul erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine atorvastatiini annus. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse atorvastatiini, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Õige kasutamine atorvastatiini

Kuid ärge võtke 2 annust atorvastatiini 12 tunni jooksul.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim töötab korralikult alandada kolesterooli ja triglütseriidide taset ning otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kasutades atorvastatiini raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Helistage oma arstile kohe, kui teil on seletamatu lihasvalu, valulikkus või nõrkus. Need võivad olla sümptomid tõsine lihasprobleeme, nagu müopaatia või immuun-vahendatud nekrotiseerivat müopaatia (IMNM).

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal atorvastatiini

Helistage oma arstile kohe, kui teil on tume uriin, palavik, lihaste krambid või, lihasvalu või jäikus või ebatavaline väsimus või nõrkus. Need võivad olla sümptomid tõsine lihaste probleem nimetatakse rabdomüolüüs, mis võib põhjustada probleeme neerudega.

Helistage oma arstile kohe, kui teil peavalu, kõhuvalu, oksendamine, tume uriin, isutus, kaalulangus, üldine väsimus või nõrkus, heledat värvi väljaheide, paremal üleval kõhuvalu või kollased silmad või nahk . Need võivad olla sümptomid maksakahjustusi.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate atorvastatiin. Mõnikord tuleb peatada kasutades atorvastatiini, kui teil on suur operatsioon, suurt kahju, või siis arendada muid tõsiseid terviseprobleeme.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

atorvastatiini kõrvaltoimed

atorvastatiini

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus Kategooria X Mitte kasutada raseduse ajal

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Kõrge kolesteroolitase simvastatiini CRESTORit, lipitor, Zocoriga, Zetia lovastatiin

Kardiovaskulaarsüsteemi haiguste ennetamiseks simvastatiini CRESTORit, lipitor, Zocoriga, rosuvastatiini, Micardisega

Kõrge kolesteroolitase, perekondlik Heterosügootne simvastatiini CRESTORit, lipitor, pravastatiini Zocoriga, Zetia

Kõrge kolesteroolitase, perekondlik Homosügootne simvastatiini CRESTORit, lipitor, Zocoriga Vytorin, rosuvastatiini