atorvastatiin (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim töötab korralikult alandada kolesterooli ja triglütseriidide taset ning otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Helistage oma arstile kohe, kui teil on seletamatu lihasvalu, valulikkus või nõrkus. Need võivad olla sümptomid tõsine lihasprobleeme, nagu müopaatia või immuun-vahendatud nekrotiseerivat müopaatia (IMNM).

Helistage oma arstile kohe, kui teil on tume uriin, palavik, lihaste krambid või, lihasvalu või jäikus või ebatavaline väsimus või nõrkus. Need võivad olla sümptomid tõsine lihaste probleem nimetatakse rabdomüolüüs, mis võib põhjustada probleeme neerudega.

Helistage oma arstile kohe, kui teil peavalu, kõhuvalu, oksendamine, tume uriin, isutus, kaalulangus, üldine väsimus või nõrkus, heledat värvi väljaheide, paremal üleval kõhuvalu või kollased silmad või nahk . Need võivad olla sümptomid maksakahjustusi.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. Sa pead lõpetama selle ravimi kasutamist, kui teil on suur operatsioon, suurt kahju, või siis arendada muid tõsiseid terviseprobleeme.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.