atoopiline dermatiit

Atoopiline dermatiit (A tüüpi ekseem)

See dokument on mõeldud inimestele, kellel on atoopilise dermatiidi (sageli nimetatakse “ekseem”), vanemad ja hooldajad laste atoopiline dermatiit, ja teised huvitatud rohkem haiguse kohta. Väljaanne tutvustab haigusest ja selle sümptomid ja sisaldab teavet diagnoosi ja ravi, samuti teadusuuringud praegu toetab National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja Nahahaigused (NIAMS) ja teiste komponentide USA Department of Health ja Human Services ” suse (theernment). Samuti käsitletakse küsimusi, nagu naha hooldus ja elukvaliteet inimestele atoopiline dermatiit. Kui teil on lisaküsimusi pärast lugemist see avaldamist, võite arutage neid oma arstiga või oma lapse lastearst.

Atoopiline dermatiit on krooniline (pikaajaline) haigus, mis mõjutab naha. See ei ole nakkav; see ei ole võimalik suunata ühelt isikult teisele. Sõna “dermatiit” tähendab nahapõletik. “Atoopiline” viitab haiguste rühma, kus on sageli pärilik soodumus teiste allergiliste haiguste, nagu astma ja heinapalavik. In atoopiline dermatiit, nahk muutub äärmiselt sügelev. Kriimustada viib punetus, turse, pragunemine, “nutab” selget vedelikku, ja lõpuks, koorikute ja tagi. Enamikul juhtudel on aega, kui haigus on hullem (nn ägenemise või rakette), millele järgneb perioode, kui nahk paraneb või paraneb täielikult (nn imporditollimaksuvähendusi). Kuna mõned lapsed atoopiline dermatiit vananedes oma nahahaigus parandab või kaob üldse, kuigi nende nahk jääb sageli kuiv ja kergesti ärritunud. Teistes atoopiline dermatiit jätkuvalt tõsine probleem täiskasvanueas.

Atoopiline dermatiit on sageli viidatud kui “ekseem,” mis on üldmõiste mitut liiki nahapõletik. Atoopiline dermatiit on kõige levinum paljudest liiki ekseem. Mitmed on väga sarnased sümptomid. Tüübid ekseem on kirjeldatud kasti.

Atoopiline dermatiit on väga levinud. Ta esineb võrdselt nii meestel kui naistel ja mõjutab hinnanguliselt 9-30 protsenti inimestest USAs. Kuigi atoopiline dermatiit võib esineda igas vanuses, siis kõige sagedamini algab lapseeas ja lapsepõlves. Algus pärast 30. eluaastat on vähem levinud ning on sageli tingitud kokkupuude naha karmid või märgades tingimustes. Inimesed, kes elavad linnades ja kuivas kliimas ilmub suurema tõenäosusega seda tingimust.

Põhjuseks atoopilise dermatiidi puhul pole teada, kuid haiguse tundub tuleneda kombinatsioon geneetiline (pärilik) ja keskkonnategurid.

Lapsed on tõenäolisem, et arendada selle häire, kui vanem ei olnud see või teine ​​atoopiline haigus nagu astma või heinapalavik. Kui mõlemad vanemad on atoopiline haiguse tõenäosus suureneb. Kuigi mõned inimesed välja kasvada naha sümptomid umbes pooled lapsed atoopiline dermatiit minna arendada heinapalavik, astma. Keskkonnategurid võib tuua atoopilise dermatiidi sümptomeid igal ajal mõjutatud üksikisikud.

Atoopiline dermatiit on seotud ka rikkeid organismi immuunsüsteemi: süsteem, mis tunnistab ja aitab võidelda bakterite ja viiruste eest, mis tungivad organismi. Immuunsüsteem võib muutuda väär ja registreeri põletik nahas, isegi puudumisel major infektsiooni. Seda võib vaadelda kujul autoimmuunsuse, kus keha reageerib vastu oma kudesid.

In the past, arstid arvasid, et atoopiline dermatiit põhjustas emotsionaalse häire. Me teame nüüd, et emotsionaalne tegurid, nagu stress, saab teha seisund halvem, kuid nad ei põhjusta haigust.

Sümptomid (märke) varieeruda inimeselt inimesele. Kõige sagedasemad sümptomid on kuiv, sügelev nahk ja lööbed näol, sees põlved ja tagant põlvedel ja kätel ja jalgadel. Itching on kõige olulisem sümptom atoopiline dermatiit. Kriimustada ja hõõrudes vastuseks sügelus ärritab nahka, suurendab põletiku ja tegelikult suurendab sügelust. Sügelemine on eriti probleeme une ajal, kui teadliku kontrolli kriimustada kaob.

Välimus naha, mida mõjutab atoopiline dermatiit sõltub kriimustada ja olemasolu sekundaarne nahainfektsioonidega. Nahk võib olla punane ja laaste või paks ja nahkjad, sisaldada väikseid tõstatatud muhke või vedelikku ja saada tusane ja nakatunud. Kast eespool loetletud ühise naha funktsioone haigus. Need omadused võib leida ka inimestel, kes ei pea atoopiline dermatiit või kellel on muud liiki nahahaiguste.

Atoopiline dermatiit võib mõjutada ka silmaümbrusele, silmalaud ja kulmud ja ripsmed. Kriimustada ja hõõrudes silmaümbrust võib põhjustada naha punastama ja paisuda. Mõned inimesed atoopiline dermatiit arendada ekstra nahavolt nende silmad. Ebaühtlane kaotus kulmude ja ripsmete võib tuleneda ka kriimustada või hõõrudes.

Teadlased on leidnud erinevusi naha inimeste atoopiline dermatiit, mis võivad kaasa aidata haiguse sümptomeid. Välimine kiht nahka, mida nimetatakse epidermis, on jagatud kaheks osaks: siseosa sisaldavad niiske elusrakke, ja välimist osa, mida tuntakse sarvkihi või sarvkiht, mis sisaldas kuiva, lapik, surnud rakud. Normaalsetes sarvkihi tõkestab, hoides ülejäänud naha kuivamist ja kaitsta teisi kihti nahka tekitatud ärritajate ja infektsioonid. Kui see tõke on vigastatud, ärritavate tegutseda intensiivselt nahka.

Naha isik atoopiline dermatiit kaotab niiskuse epidermaalse kiht, mis võimaldab naha muutunud väga kuiv ja vähendades selle kaitsevõimet. Seega kui koos naha ebatavaline immuunsüsteemi, isiku naha tõenäolisemalt nakatu bakterite poolt või viirusi.

Kui atoopiline dermatiit esineb imikueas ja lapsepõlves, mõjutab see iga lapse erinevalt nii algus ja sümptomite raskus. Väikelastel, atoopiline dermatiit algab tavaliselt umbes 6-12 nädala vanuselt. See võib algul tunduda ümber põsed ja lõug kui ebaühtlane lööve, mis võib areneda punane, tagi, pihkumine nahka. Nahk võib nakatuda. Kui imik muutub liikuva ja alustada indekseerimise, valgustatud piirkonnad, nagu sisemine ja välimine osades kätes ja jalgades, võib samuti olla mõjutatud. Imiku atoopilise dermatiidi võib olla rahutu ja ärritatud tõttu sügelemist ja ebamugavustunnet haigus.

Lapsepõlves, lööve kipub ilmnema taga põlvili ja sees põlved; külgedele kaela; suu ümber; ja randmed, pahkluud, ja käed. Sageli lööve algab sõlmekesed, et saada kõva ja kestendav, kui kriimustatud. Nahk huultel võib põletik, ja pidev lakkumine valdkonnas võib viia väike, valus pragusid suu ümbruse nahal.

Mõnel laste haigus läheb vähendamine pikka aega, vaid tulevad tagasi puberteedi algust, kui hormoonid, stress ja kasutamise ärritavad nahahooldustooted või kosmeetika võib põhjustada haiguse põletatud.

Kuigi mitmed inimesed, kellel tekkis atoopiline dermatiit nagu lapsed ka esineb sümptomeid nagu täiskasvanutele, samuti on võimalik, et haigus näidata üles esimese täiskasvanueas. Muster täiskasvanutel on sarnane lastel; see tähendab, et haigus võib olla laialt levinud või piiratud vaid vähestes kehaosi. Näiteks ainult kätel ja jalgadel võib mõjutada ja muutuvad kuivaks, sügelevad, punane ja pragunenud. Sleep mustrid ja töövõimele võib mõjutada, ning pikaajalise ravimite kasutamist raviks atoopiline dermatiit võib põhjustada tüsistusi. Täiskasvanud atoopilise dermatiidi ka eelsoodumus ärritav kontaktdermatiit, kus nahk muutub punaseks ja põletikuliseks kontaktist pesemis-, vill, hõõrdumise riided või muud võimalikud ärritajad. See on tõenäolisem eeldavatel kutsealadel sagedane käte pesemine või kokkupuude kemikaalidega. Mõned inimesed lööbega ümber oma nibud. Need lokaalsed sümptomid on raske ravida. Kuna täiskasvanutel võib tekkida ka kae, võib arst soovitada silmi regulaarselt eksamid.

Iga inimene atoopilise dermatiidi kogeb ainulaadset kombinatsiooni sümptomid, mis võivad varieeruda oma raskuselt ajas. Arst rajada diagnoosi sümptomid patsiendil ja võib vaja näha patsiendi mitu korda teha täpset diagnoosi ja välistada teiste haiguste ja seisundite, mis võib põhjustada nahaärritust. Mõnel juhul perearst või lastearst võib suunata patsiendi nahaarst (arst spetsialiseerunud nahakahjustused) või Allergia (allergia spetsialist) täiendavaks hindamiseks.

Haiguslugu võib aidata arstil paremini mõista laadi patsiendi sümptomeid, kui need tekivad, ja nende võimalikud põhjused. Arst võib küsida perekonnas on esinenud allergilisi haigusi; kas patsient on ka haigused nagu heinapalavik või astma; ja umbes kokkupuude ärritajad, unehäired, mis tahes toitu, mis näivad olevat seotud naha rakette, eelmise ravi naha seotud sümptomid ja steroidide kasutamine või muid ravimeid. Tunnused haiguse jagunevad kahte kategooriasse: põhijooned ja väiksemaid funktsioone. Osad neist on loetletud allpool asuvasse kasti.

Praegu puudub ühtne test, et diagnoosida atoopiline dermatiit. Siiski on mõned testid, mis võib anda arstile näidata allergiline tundlikkust.

Teritada naha nõelaga, mis sisaldab väikeses koguses kahtlustatava allergeeni võib olla abiks anonüümseks mis vallandavad ägenemist atoopiline dermatiit. Negatiivsed tulemused nahal testid võivad aidata välistada võimalust, et teatud ainete põhjustada nahapõletikku. Positiivne nahapunkteerimise testi tulemused on raske tõlgendada inimeste atoopiline dermatiit, kuna nahk on väga tundlik paljude ainete ja seal võib olla palju positiivseid test saite, mis ei ole mõttekas inimese haiguse ajal. Positiivsed tulemused näitavad vaid, et isikul on immunoglobuliin E või IgE (allergilised) antikehad uuritava ainega. IgE kontrollib immuunsüsteemi allergilist reaktsiooni ja on sageli kõrge atoopilise dermatiidi.

Peamised omadused

Mõned väiksemad omadused

Kui kogus IgE antikehasid toiduainete veres on üle teatava taseme, seda näitab toiduallergia. Kui toiduallergia kahtlustatakse, inimene võiks paluda, et registreerida kõik söönud ja tähele tahes reaktsioone. Arsti järelevalve toiduainete probleemi (see tähendab, et luuakse toit) lõppedes toidu eritumine olla vajalik teha kindlaks, kas sümptomaatiline toiduallergia esineb. Tuvastamine toiduallergeenita võib olla raske, kui isik on ka kokkupuudet teiste võimalike allergeenide samal ajal või sümptomid võivad vallanduda muudest teguritest, nagu infektsioon, kuumuse ja niiskuse suhtes.

Paljud tegurid või seisundite korral võib atoopilise dermatiidi sümptomeid hullemaks, veelgi vallandada juba üliaktiivne immuunsüsteem, raskendamata sügelema-nullist vältel ning suurendades nahakahjustusi. Need tegurid võib jagada kahte põhikategooriasse: ärritajate ja allergeenide. Emotsionaalne tegurid ja mõned infektsioonide ja haiguste võib mõjutada ka atoopilise dermatiidi.

Ärritajad on ained, mis mõjutavad otseselt naha ja kui piisavalt kõrge kontsentratsiooni ning piisavalt kaua kontakt põhjustada naha muutuvad punaseks ja sügelevad või põletada. Sagedased märgavad ja naha kuivamist võivad mõjutada naha tõkkefunktsioon. Ka villa või sünteetilised kiud ja töötlemata või halvasti riietust võib hõõruda nahka, tekitavad põletikku ja põhjustada kihelust-nullist tsükli alustamiseks. Seebid ja pesuvahendid võivad olla kuivatava toimega ja süvenevad sügelus ja mõned parfümeeria ja kosmeetika võivad nahka ärritada. Kokkupuude teatud ainete, nagu lahustid, tolm või liiv, võib ka teha seisund halvem. Sigaretisuits võib ärritada silmalaud.

Allergeenid on ained toidust, taimed, loomad või õhk, mis kütma nahka, sest immuunsüsteem overreacts aine. Põletik tekib ka siis, kui inimene satub väikestes kogustes aine piiratud aja jooksul. Kuigi on teada, et allergeene õhus, nagu tolmulestad, õietolm, hallitusseened, ja kõõm alates loomade villast või naha sümptomeid halvendada atoopilise dermatiidi mõned inimesed, teadlased ei ole kindlad, kas hingata need allergeenid või nende tegelik naha läbimist põhjustab probleeme. Kui inimesed atoopilise dermatiidi puutuda ärritaja või allergeen nad on tundlikud, põletik tootvate rakkude aktiveerumist. Need rakud vabastavad kemikaale, mis põhjustavad sügelust ja punetust. Kuna inimene vastab kriimustada ja hõõrudes naha edasise kahju tekib.

Laste atoopilise haiguse kipub olema suurem esinemissagedus toiduallergia arvatud elanikkonnale. Allergiline reaktsioon toit võib põhjustada naha põletik (tavaliselt sügelev punetav lööve), seedetrakti sümptomid (kõhuvalu, oksendamine, kõhulahtisus), ja / või ülemiste hingamisteede sümptomid (turse, aevastamine ja vilistav hingamine). Kõige tavalisem allergiat (allergiat tekitavaid) toidud on munad, piim, pähklid, nisu, soja, pähklipuu viljad, karbid ja kala.

Lisaks ärritajate ja allergeenide, emotsionaalne tegurid, naha infektsioonid ja temperatuur ja kliima mängida rolli atoopiline dermatiit. Kuigi haigus ise ei ole põhjustatud emotsionaalsete tegurite, saab seda raskendas stress, viha ja pettumust. Inimsuhete probleemid või suur elu muutub, nagu abielulahutus, töö muudatusi või surma kallimale, saab teha ka haiguse halvemaks.

Ujumine ilma korraliku niisutav hiljem on ühine tegur, mis käivitab põletatud atoopiline dermatiit. Madal niiskus talvel või kuiva aastaringne kliima mõned geograafilistes piirkondades saavad haiguse hullem, kui saab ülekuumenenud siseruumides ja pikk või kuum vann ja dušid. Jooksvad higistamine ja jahutamine võib vallandada põletatud mõned inimesed. Bakteriaalsed nakkused saab ka vallandada või suurendada raskust atoopiline dermatiit. Kui patsiendil tekib ootamatu põletatud haigus, võib arst kontrollida infektsiooni.

Ravi on tõhusam, kui partnerlus areneb, mis sisaldab patsiendi pereliikmed ja arst. Arst näitavad raviplaani põhineb patsiendi vanusest, sümptomite ja üldist tervist. Patsient või pereliige hooldavate mängib suurt rolli edu raviplaani hoolikalt pärast arsti juhiseid ning pöörates tähelepanu sellele, mida on või ei ole kasulik. Enamik patsiente märkad paranemist õige nahahoolduse ja elustiili muutused.

Kaks peamist eesmärki ravis atoopiline dermatiit on tervendav naha ja vältida raketid. On oluline, et patsient ja pereliikmed tähele mingeid muutusi naha seisund vastuseks ravile ja püsiv väljaselgitamisel ravi, mis tundub kõige paremini töötama.

Ravimid: erinevaid ravimeid kasutatakse raviks atoopiline dermatiit.

Kortikosteroidpreparaate kreemid ja salvid on kasutatud palju aastaid, et ravida atoopilist dermatiiti ja teiste autoimmuunhaiguste nahal.

Kui paiksete kortikosteroididega ei ole efektiivne, võib arst süsteemse kortikosteroidi, mis võetakse suu kaudu või süstitakse asemel kantakse otse nahale. Tavaliselt on need ravimid on kasutatud ainult Resistentsetes juhtudel ja esitatud üksnes lühikest aega.

Antibiootikumid raviks naha nakkused võivad vajalikuks. Kui viiruse või seeninfektsioonid on olemas, võib arst määrata ka konkreetsed ravimitega ravida neid infektsioonid.

Teatud antihistamiinikumid, et põhjustada uimasust võib vähendada öist kriimustada ning võimaldab rohkem kosutava une, kui võtta enne magamaminekut. See toime võib olla eriti kasulik patsientidele, kelle öised kriimustada muudab haiguse halvemaks.

Aktuaalsed kaltsineuriini inhibiitorid vähendavad põletikku nahas ja aitab vältida rakette.

Barrier remont niisutajad veekao vähendamiseks ja töö taastada nahka.

Valgusravi: kasutamine ultraviolett A või B valguslaineid eraldi või kombineerituna, võib olla tõhus ravi kerge kuni mõõduka dermatiit. Kui arst arvab, et valgusravi võib olla kasulik, et ravida sümptomeid, atoopiline dermatiit, ta kasutab minimaalne kokkupuude vajalik ja jälgida naha hoolikalt.

Naha hooldus: Healing naha ja hoida seda tervena on oluline, et vältida edasisi kahjustusi ning parandada elukvaliteeti. Arendamine ja seismise igapäevase nahahoolduse rutiinne on kriitiline vältimiseks rakette.

Leige vann aitab puhastada ja niisutab nahka seda kuivatamata liigselt. Kuna seebid saab kuivatamine nahale, arst võib soovitada kasutada kerge baari seebi või nonsoap puhastusaine. Vanniõlid ei ole tavaliselt kasulik.

Pärast suplemist inimene peaks kuivada naha või pat kuivada õrnalt (vältida hõõrumist või vilgas kuivatamine), ning seejärel kohaldatakse kreem pitsat on vesi, mis on sulandunud naha vannitamise ajal. Niisutav kreem kiirendab paranemist ja loob barjääri veelgi kuivamist ja ärritust. Vedelikud, mis on suure vee või alkoholi sisaldus aurustub kiiremini, ja alkoholiga võib põhjustada kipitust. Seetõttu on need üldjuhul ei ole parim valik. Kreemid ja salvid tööd paremini ravi nahk.

Teine oluline kaitsta ja taastada naha astub samme, et vältida korduvaid naha infektsioonid. Märgid nahapõletik hulka pisikesi pustulitega (mäda täis muhke), pihkumine praod või haavandid, või tusane kollane villid. Kui sümptomid nahapõletikku arendada, siis tuleb konsulteerida arstiga ja ravi tuleb alustada nii kiiresti kui võimalik.

Kaitse allergeeni kokkupuude võib arst soovitada vähendada kokkupuudet kahtlustatava allergeen. Näiteks juuresolekul Tolmulestaallergia saab piirata ümbritsema madratsid ja padjad spetsiaalsetes tolmu- kaaned, tihti pesemist voodipesu kuumas vees ning eemaldades vaipkate. Siiski ei ole võimalik täielikult vabaneda keskkonda Õhus allergeenid.

Muutuvad toitumine ei pruugi alati leevendada atoopilise dermatiidi sümptomeid. Muutus võib olla kasulik, aga kui haiguslugu, laboratoorsed uuringud ja konkreetsed sümptomid kindlalt oletada, toiduallergia. See on kuni patsiendi ja tema pere ja arst otsustada, kas toidu piirangud on asjakohased. Kui ei ole nõuetekohaselt jälgida arsti või dietoloog, toitumise palju piiranguid võib kaasa tuua tõsiseid toiteväärtust probleeme, eriti lastel.

Kuigi atoopilise dermatiidi sümptomeid võib olla raske ja ebamugav, haiguse saab edukalt ravida. Inimesed, atoopiline dermatiit võib põhjustada tervisega, tootliku elu. Võtmed elukvaliteeti peituvad on hästi informeeritud; olles teadlik, sümptomid ja nende võimalikud tekkepõhjused; ja arendada partnerluse raames, patsiendi või hooldamise pereliikmele, arst ja teised tervishoiutöötajad. Hea suhtlemine on väga oluline. (Vt “Näpunäiteid oma arstiga.”)

Kui lapsel on atoopiline dermatiit, kogu pere võib mõjutada. See on kasulik, kui pered on täiendavat toetust, et aidata neil toime tulla stressi ja frustratsiooni haigusega seotud. Laps võib olla valiv ja raske ja ei suuda hoida kriimustuste ja hõõrudes nahka. Häirivad lapse ja pakkuda tegevusi, mis hoiab käed hõivatud on kasulik, kuid nõuab palju pingutust, et vanemad või hooldajad. Teine küsimus peredele nägu on sotsiaalne ja emotsionaalne stress seotud muutustega välimuse põhjustatud atoopiline dermatiit. Laps võib silmitsi raske koolis või sotsiaalseid suhteid ja võivad vajada täiendavat toetust ja julgustust pereliikmed.

Täiskasvanud atoopilise dermatiidi parandada oma elukvaliteeti hoolitsevad regulaarselt oma nahka ja on teadlik mõju haiguse ja kuidas neid ravida. Täiskasvanud peaksid välja nahahoolduse raviskeemi osana oma igapäevaelust, mida saab kohandada vastavalt olukorrale ja nahahaigusi muutus. Stressi juhtimine ja rahustamise võtteid võib aidata vähendada tõenäosust rakette. Võrgustiku arendamine toetus, mis hõlmab pere, sõbrad, tervishoiutöötajate ja tugirühmade või organisatsioonide võib olla kasulik. Krooniline ärevus ja depressioon võib asendada psühhoteraapiaga.

Tunnistades olukordi kriimustada on kõige tõenäolisem, võib ka aidata. Näiteks paljud patsiendid leiavad, et nad tühjalt rohkem, kui nad on jõude, ja nad teha paremini, kui osalev tegevuses, mis hoiab käed hõivatud. Nõustamine ka võib olla kasulik määratleda või muuta karjääri kui töö hõlmab kontakti ärritavate või nõuab sagedast kätepesu, nagu töö köögis või auto kauplus.

Kuigi teadlased töötavad välja töötada ohutumaid vaktsiine, üksikisikud diagnoositi atoopiline dermatiit (või ekseem) ei tohiks saada praeguse rõugevaktsiin. Vastavalt theernment (), mis USernment organisatsioon, inimestele, kes on kunagi diagnoositud atoopiline dermatiit, isegi siis, kui tingimus on kerge või mitte praegu aktiivne, on tõenäolisem, et arendada tõsine tüsistus, kui nad puutuvad kokku viirust rõugete vaktsiini.

Inimesed, kellel on atoopilise dermatiidi peavad olema ettevaatlikud tulevad lähedale füüsilise kontakti isikuga, kes on hiljuti vaktsineeritud ja teha teatud vaktsineeritud isik on kaetud vaktsineerimise kohapeal või võtta muid ettevaatusabinõusid kuni kärntõbi langeb välja (umbes 3 nädalat). Need, kes on olnud kokkupuutes vaktsineeritud isiku paranemata vaktsineerimise kohapeal või oma voodipesu või muud esemed, mis võisid puudutada, et sait peaks teatama oma arstiga, eriti kui nad arendada uusi või ebatavalisi lööve.

Ajal rõugete puhangut, need vaktsineerimissoovitusi võib muutuda. Inimesed, atoopiline dermatiit, kes on kokku puutunud rõuged peaksid konsulteerima oma arstiga vaktsineerimise.

Lisainformatsioon atoopiline dermatiit ja rõugete vaktsineerimine on saadaval. (Vt “Lisateavet”)

Teadlased toetasid National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja Nahahaigused (NIAMS) ja teiste instituutide (theernment) on paremini mõista, mida põhjustab atoopiline dermatiit ja kuidas seda saab ravida, ravida, ja lõpuks ära hoida. Lootustandvalt võimalusi uuringuteks on kirjeldatud allpool.

Geneetika: Kuigi atoopiline dermatiit jookseb peredele, rolli geneetika (pärandi) jääb selgusetuks. Tundub, et rohkem kui üks geen on selle haigusega seotud.

Uuringud on aidanud valgustada teed atoopiline dermatiit on päritud. Uuringud näitavad, et lapsed, on suurenenud risk haigestuda häire kui on perekonnas on esinenud teiste atoopilise haiguse nagu heinapalavik või astma. Risk on oluliselt kõrgem, kui mõlemad vanemad on atoopiline haigus. Lisaks isik, kelle vennaliku (mitteidentset) twin on atoopiline dermatiit on kolm korda suurem tõenäosus olla atoopiline dermatiit kui keegi üldpopulatsioonis. Uuringud identsed kaksikud näitavad, et isik, kelle identne kaksik on atoopiline dermatiit on isegi tõenäolisem on atoopiline dermatiit kui keegi üldpopulatsioonis. Need tulemused näitavad, et geenid mängivad olulist rolli selle määratlemisel, kes saab haigus.

Ka teadlased on avastanud mutatsioonid teatud geen, mis mängib rolli valgu tootmiseks nimetatakse filaggrin. Filaggrin valgu leidub normaalselt välimine naha ja toimib komponent naha barjääri. Geen mutatsioon häirib filaggrin võimet säilitada normaalset nahabarjäär ja näib olevat geneetilise tegur, mis predisposes inimestel arendada atoopiline dermatiit ja teised haigused, mille nahabarjääri on ohustatud.

Teadlased loodavad, et vastata rohkem küsimusi geneetika ja otsustada, mida teised geenid vastutavad soodustavateks inimestel arendada atoopiline dermatiit.

Naha arendamine ja hooldamine: avastused kuidas keha loob ja säilitab nahk on kasulik otsida põhjuseid ja haiguste ravimiseks nagu atoopiline dermatiit, kus nahabarjäär laguneb. Uurijad üritavad välja selgitada, kas ravimeid, mis on juba turul aitab parandada naha barjääri. Samuti nad otsivad melaniini, komponent, nahk, mis annab pigment, et näha, kas on olemas seos melaniini tootmist ja reguleerimine naha funktsiooni.

Imikute et võib olla suur risk atoopiline dermatiit, uurijad üritavad välja selgitada, milline mõju pehmendavad võib olla, kui rakendada lapsekingades enne sümptomite ilmnemist. Teised otsivad, mida rakud vallandas stress ja kuidas need rakud aitavad kaasa naha jaotus.

Mõistmise sügelema: Üks raske atoopilise dermatiidi sümptomeid, sügelus, uuritakse millised mehhanismid vallandada tunne sügelema. Teadlased uurivad närvisüsteemi ja immuunsüsteemi edastavad põhjustada põletikku, sügeluse ja valu vaadelda atoopiline dermatiit. Samuti püüdes murda sügelema-nullist tsükli teadlased uurivad, kuidas aju ja nahk töötavad koos, et teha kriimustada sügelema tõenäolisem muuta naha sügelema veelgi.

Immuunsüsteemi tasakaalutus: Teadlased üritavad mõista rolli dendriitrakud mis on rakkude nahas ja teiste keha kudedesse, et vallandada immuunreaktsiooni. Teised teadlased püüavad vaadata, mida teised tegurid mängivad rolli immuunvastuse, põhjustades põletikku niimoodi näha atoopiline dermatiit.

Rohkem informatsiooni uurimistegevuse on saadaval järgmised veebilehed

Kuigi atoopilise dermatiidi sümptomeid võib olla raske ja ebamugav, haiguse saab edukalt ravida. Inimesed, atoopiline dermatiit võib põhjustada tervisega, tootliku elu. Kui teadlased rohkem teada atoopiline dermatiit ja mis seda põhjustab, on nad jätkuvalt lähemale tõhus ravi, ja võib-olla lõpuks ravi.

1 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Faks: 301-718-6366; E-post: .theernment; niams.theernment

aad

AAAAI

nationaleczema

isdionline

foodallergy

NIAMS tänab abi järgmiste isikute koostamisel ja läbivaatamisel esialgse versiooni selle avaldamist: Joanne Cono, Dr., Sc.M., Centers for Disease Control and Prevention, Atlanta, GA, Kevin Cooper, Dr., Case Western Reserve University, University Haiglad Cleveland, Cleveland, OH; Jon Hanifin, Dr., Oregon Health & Science University, Portland, OR; Donald Leung, Dr., Ph.D., National Jewish Medical ja Research Center, Denver, CO; Alan Moshell, Dr., NIAMS / theernment; Amy Paller, Dr., lastehaigla Chicago, Chicago, IL; Hugh Sampson, Dr., Mount Sinai School of Medicine, New York, NY; Maria Turner, Dr., National Cancer Institute, theernment; ja LaDonna Williams, põletikulise nahahaiguse Instituut, Newport News, VA.

Missioon National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja Nahahaigused (NIAMS), osa USA Department of Health ja Human Services’ernment (theernment), on toetada uuringuid põhjuste, ravi ja ennetamine artriit ning luu- ja lihaskonna ja nahahaigused; Koolituse põhi- ja kliinilise teadlased viia läbi selle uurimistöö; ja teabe levitamine teadusuuringute edusamme nende haiguste puhul. NIAMS Info Keskus on avalik teenus, mida sponsoreerib NIAMS mis annab tervisealast teavet ja teabeallikaid. Lisateavet saab leida NIAMS veebilehel atniams.theernment.

Käesolev väljaanne sisaldab teavet ravimiseks kasutatavad ravimid tervisliku seisundi arutatud siin. Kui käesoleva väljaande töötati, lisasime kõige up-to-date (täpne) kättesaadav. Vahetevahel uut teavet ravimi väljastamist.

INFO- (463-6332);

Narkootikumide @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Narkootikumide @ on otsingumootoriga kataloogi -approved ravimites.

/ NCHS

1 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Faks: 301-718-6366; E-post: .theernment; niams.theernment

13-4272