atoopiline dermatiit (ekseem) haiguse

Atoopiline dermatiit (ekseem) on seisund, mis muudab naha punaseks ja sügelevad. On tavaline, et lastel, kuid võib esineda igas vanuses. Atoopiline dermatiit on kauakestev (krooniline) ja kipub põletatud perioodiliselt ning seejärel vaibuvad. See võib kaasneda astma või heinapalavik.

Ravi puudub ei leitud atoopiline dermatiit. Aga ravi ja eneseabi meetmeid võib leevendada sügelust ja takistada uute puhangute korral. Näiteks, see aitab vältida karmi seebid ja muud ärritajad, kohaldatakse raviomadustega kreeme või salve ja niisutab nahka.

Sümptomid

Pöörduge arsti poole, kui teie atoopilise dermatiidi sümptomid tõmbaks sa oma argipäevast või takistada teid magab.

Itching, mis võib olla tõsine, eriti öösel; Punase kuni pruunikaspunase laikudega, eriti käte, jalgade, pahkluude, randmete, kaela, rindkere, silmalaud, sees painutada küünarnukid ja põlved, ja väikelastel, näo ja peanaha; Väike, tõstis muhke, mis võib lekkida vedelikku ning kooriku üle, kui kriimustatud; Paksenenud, pragunenud, kuiv, kestendav nahk; Toores, tundlik, paistes nahka kriimustada

Atoopiline dermatiit võib põhjustada väikest punast konarusi, mis võib olla väga sügelevad. Kui kriimustatud, muhke võib lekkida vedelikku ning kooriku üle. Atoopiline dermatiit kõige sagedamini esineb, kus nahka flexes – sees põlved, taga põlvili ja ees kaela.

Atoopiline dermatiit (ekseem) nähud ja sümptomid on väga erinevad inimeselt inimesele ning sisaldama

Atoopiline dermatiit enamasti algab enne 5-aastaseks saamist ja võib püsida noorukieas ja täiskasvanuna. Sest mõned inimesed, see rakette perioodiliselt ja siis selgineb mõnda aega, isegi mitu aastat.

Kuiv nahk, mis võib tuleneda pikk, kuum vann või dušid; Kriimustada, mis põhjustab täiendavat naha kahjustusi; Bakterid ja viirused; stress; higi; Muutused soojust ja niiskust; Lahustid, koristajad, seebid, pesemis-; Vill riided, tekid ja vaibad; Tolm ja õietolmu; Tubakasuits ja õhusaaste; Munad, piim, pähklid, sojaoad, kala ja nisu, imikutel ja lastel

Enamik inimesi atoopiline dermatiit ka Staphylococcus aureus bakteri oma nahka. Staph bakterid paljunevad kiiresti, kui nahabarjäär on katki ja vedeliku esineb nahal. See omakorda võib halvendada sümptomeid, eriti väikestel lastel.

Sa oled nii ebamugav, et olete kaotanud une või on segane oma igapäevaseid tegemisi; Teie nahk on valus; Te kahtlustate Nahapõletiku (punaste triipudega, mäda, kollane kärntõbi); Olete proovinud eneseabi samme edutult; Sa arvad, et seisund mõjutab silma või nägemise

põhjuste

Faktorid, mis võivad halvendada atoopilise dermatiidi nähtude ja sümptomite hulka

Atoopiline dermatiit on seotud allergiad. Aga kõrvaldada allergeenid on väga harva abiks puhastades seisukorras. Vahetevahel objekte, mis lõks tolmu – näiteks sulepadjad, udusulgedega madratsid, vaibad ja kardinad – võib seisundit halvendada.

Pöörduge arsti poole, kui

Võtke laps arsti, kui märkate neid märke ja sümptomeid teie laps või kui te kahtlustate, teie lapsel on atoopiline dermatiit.

Pöörduge koheselt arsti poole oma lapsele, kui lööve paistab nakatunud ja tal on palavik.

Riskitegurid

Atoopiline dermatiit võib põhjustada väikest punast konarusi, mis võib olla väga sügelevad. Kui kriimustatud, muhke võib lekkida vedelikku ning kooriku üle. Atoopiline dermatiit kõige sagedamini esineb, kus nahka flexes – sees põlved, taga põlvili ja ees kaela.

Keemiline, ärritunud nahka, mis vähendab naha võimet olla tõhus takistus; Geeni variatsioon, mis mõjutab naha barjääri funktsiooni; Immuunsüsteemi häire; Bakterid, nagu Staphylococcus aureus, nahal, mis loob film, mis blokeerib higinäärmete; Keskkonnatingimused

tüsistused

Atoopiline dermatiit võib põhjustada väikest punast konarusi, mis võib olla väga sügelevad. Kui kriimustatud, muhke võib lekkida vedelikku ning kooriku üle. Atoopiline dermatiit kõige sagedamini esineb, kus nahka flexes – sees põlved, taga põlvili ja ees kaela.

Personaalne või perekonnas on esinenud ekseem, allergia, heinapalavik, astma; Olles tervishoiutöötaja, mis on seotud kätedermatiidi

Põletik põhjustatud atoopiline dermatiit võib katta suuri kehaosadele, nagu rinnus, või piirdub mõned väikesed kohtades.

Asukoht linnapiirkondades; Olles afroameerika; Võttes vanemaid kõrgetasemeline haridus; Käivad lapsehooldustasu; Võttes tähelepanu / hüperaktiivsuse häire (ADHD)

Ettevalmistused oma ametisse

Väikelastel, atoopiline dermatiit (infantiilne ekseem) tavaliselt ilmub punane, sügelevad laigud, mis on seotud väga kuiv nahk.

Täpne põhjus atoopiline dermatiit (ekseem) on teadmata. Terve nahk aitab säilitada niiskust ja kaitseb sind bakterid, ärritajad ja allergeenid. Ekseem on tõenäoliselt seotud mix tegurid

Astma ja heinapalavikku. Ekseem mõnikord eelneb need tingimused .; Krooniline sügelemine, kestendav nahk. Nimeline nahahaigus neurodermatitis (krooniline lihtlihhen) algab plaaster naha sügelemine. Sa tühjalt ala, mis muudab isegi itchier. Lõpuks, siis võib kriimustada lihtsalt harjumusest. See seisund võib põhjustada kahjustatud naha värvi muutust, paksud ja nahkjad .; Naha infektsioonid. Korduv kriimustada mis murrab nahk võib põhjustada lahtised haavandid ja praod. Need suurendada oma nakatumise ohtu bakterite ja viiruste, sh herpes simplex viiruse .; Silmahaigusi. Märgid ja sümptomid silmade tüsistuste hulka kuuluvad tugev sügelus ümber silmalaud, silma kasta, põletik silmalau (blefariit) ja põletik silmalau (konjunktiviit) .; Ärritav käe dermatiit. Seda eriti mõjutab inimesi, kelle töö nõuab, et nende käed on tihti märg ja avatud karmid seebid, puhastusvahendid ja desinfitseerimisvahendid .; Allergiline kontaktdermatiit. See seisund on ühine patsientidel atoopiline dermatiit. Paljud ained võivad põhjustada naha allergilist reaktsiooni, sealhulgas kortikosteroidide, narkootikumid sageli kasutatakse inimeste atoopiline dermatiit .; Unehäired. Sügelema-nullist tsükkel võib põhjustada teil ärgata korduvalt ja vähendada une kvaliteeti .; Käitumisprobleeme. Uuringud näitavad seost atoopiline dermatiit ja tähelepanu / hüperaktiivsuse häire, eriti kui laps on ka kaotada magada.

Tegurid, mis pani inimesed on suurenenud risk haigestuda seisukorras hulka

Nimekiri oma märke ja sümptomeid, kui need on tekkinud ja kui kaua nad kestis. Ka see võib aidata nimekirja tegurid, mis vallandas või halvenenud sümptomid – näiteks seebi ja puhastusvahenditega, tubakasuits, higistamine või pikk, kuum dušš .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, vitamiine, toidulisandeid ja maitsetaimed te võtate. Veelgi parem, võta originaal pudelid ja kirjaliku loetelu annuste ja suunad .; Nimekiri küsimusi küsida oma arsti. Küsi küsimusi, kui sa tahad midagi täpsustada.

Riskifaktorid laste hulka

Tüsistused atoopilise dermatiidi (ekseemi) hulka

Mis võiks olla põhjustab minu nähud ja sümptomid ?; Kas testid vaja kinnitada diagnoosi ?; Mis ravi te soovitate, kui üldse ?; See tingimus ajutine või krooniline ?; Kas ma oodata, et näha, kui tingimus läheb ära omal ?; Mis on alternatiivid esmane lähenemine sa oletada ?; Mis nahahoolduse rutiin te soovitate, et parandada oma sümptomid?

Testid ja diagnoosi

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma pere või esmatasandi arst. Kuid mõningatel juhtudel, kui helistate luua kokkusaamine, siis võib nimetatud spetsialist nahahaigused (dermatoloog).

Millal algab võttes sümptomid ?; Kui tihti on need sümptomid ?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik ?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada oma sümptomid ?; Mida, kui üldse, näib halvendada teie sümptomid ?; Kas või pereliikmed on astma või allergia ?; Milliseid tooteid te kasutate nahal ?; Kas teie seisund mõjutab une või teie võimet minna igapäevases tegevuses?

See on hea, et valmistuda oma ametisse. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis.

Sest atoopiline dermatiit, mõned põhilised küsimused võite küsida oma arsti hulka

Hooldamine ja narkootikumid

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas

Nr laboritesti tuvastamiseks on vaja atoopiline dermatiit (ekseem). Arst tõenäoliselt diagnoosi uurides nahka ja vaadates oma haiguslugu. Ta võib kasutada ka lapitesti või muud testid, et välistada teised nahahaigused või kindlaks tingimused, mis kaasnevad oma ekseem.

Kreemid et kontrollida sügelus ja põletik. Arst võib määrata kortikosteroidi kreemi või salvi. Räägi oma arstiga enne mistahes paiksete kortikosteroididega. Liig see ravim võib põhjustada nahaärritust või naha värvuse muutus, naha õhenemine, infektsioonid ja venitusarmide .; Kreemid, et aidata parandada naha. Narkootikumide kutsus kaltsineuriini inhibiitorid – nagu takroliimus (Protopicuga) ja pimekroliimusel (Elidel) – immuunsüsteemi mõjutavad. Nahale, nad aitavad säilitada normaalset nahka, kontrollida sügelus ja vähendada rakette atoopilise dermatiidi. Tänu võimalikud kõrvaltoimed, neid ainult retsepti ravimeid kasutatakse ainult siis, kui muu ravi on ebaõnnestunud või kui keegi ei talu teisi ravimeid. Nad on heaks laste vanemad kui 2 ja täiskasvanutele .; Narkootikumide nakkuste vastu võidelda. Teil võib tekkida vajadus antibiootikume kui teil on bakteriaalne nahapõletik või lahtine haavand või pragunenud naha põhjustatud kriimustada. Arst võib soovitada ka suukaudseid antibiootikume lühikest aega nakkuse ravimiseks. Või ta võib teile soovitada seda pikemat aega vähendada baktereid nahal ja vältida teise nakkuse .; Suuline anti-sügelema narkootikume. Kui sügelus on raske, suulise antihistamiinikumid võivad aidata. Diphenhydramine (Benadryl, muu) võivad muuta uniseks ja võib olla eriti kasulik enne magamaminekut .; Suuline või narkootikume süstinud, et kontrollida põletiku. Täpsemat-Rasketel juhtudel võib arst määrata suukaudseid kortikosteroide – näiteks prednisooni – või süstitakse kortikosteroide. Need ravimid on efektiivsed, kuid ei saa kasutada pikaajalise tõttu võimalike tõsiste kõrvaltoimete. Jätka niisutav ja kasutades muid eneseabi abinõud, et vältida Leimahdus pärast te lõpetate kortikosteroide.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Atoopiline dermatiit võib olla püsiv. Sa pead proovima erinevaid ravi üle kuu või aasta pärast seda kontrollida. Ja isegi kui te ravile reageerite, oma märgid ja sümptomid võivad naasta (põletatud).

Alternatiivmeditsiin

See on oluline mõista, tingimusel alguses, siis võite alustada ravi. Kui regulaarne niisutav ja teiste eneseabi sammud ei aita, siis arst võib soovitada järgmist ravi ja ravimid

Valgusteraapia. Kõige lihtsamad valgusravi (valgusravi) hõlmab paljastades oma naha kontrollitud kogustes loodusliku päikesevalguse. Muud kasutada solaariumi UV-A (UVA) ja kitsas UVB üksi või koos ravimitega.

Kuigi tõhus pikaajaline valgusravi on kahjulikke mõjusid, sealhulgas naha enneaegset vananemist ja suurenenud risk haigestuda nahavähki. Nendel põhjustel, valgusravi ei kasutata imikute ja väikelaste. Rääkige oma arstiga plusse ja miinuseid valgusravi oma olukorda.

Toimetulek ja tugi

Ravi infantiilne ekseem sisaldab

Vaata oma lapse arstiga, kui need meetmed ei paranda lööve või kui lööve paistab nakatunud. Teie laps võib vajada retsepti ravim kontrollida lööve või nakkuse ravimiseks. Arst võib soovitada suulise antihistamiini aitavad vähendada sügelust ja põhjustada uimasust, mis võib olla abiks öist sügelemist ja ebamugavustunnet.

Ärahoidmine

Lisateavet atoopiline dermatiit (ekseem)

Selleks, et aidata vähendada sügelust ja rahustab põletikuline nahk, proovige neid eneseabi meetmed

Võtke valgendi vann. Lahjendatud-valgendi vann vähendab nahal olevaid baktereid ja seotud nakkused. Lisa 1/2 tassi (118 ml) majapidamises valgendi, kontsentreerimata valgendi, et 40-gallon (151-liitrine) vann sooja veega täidetud – meetmed on ette USA-standard suurusega vanni täis ülevoolu äravoolu augud.

Leota kaela allapoole või lihtsalt kahjustatud nahapiirkondadele umbes 10 minutit. Ärge kastke pea. Loputa, kuivata õrnalt ja niisutab. Võtke valgendi vanni mitte rohkem kui kaks või kolm korda nädalas.

Paljud alternatiivmeditsiini ravimeetodid on aidanud mõned inimesed suudavad oma atoopiline dermatiit. Üks uuring näitas, et inimesed, kes kasutasid Hiina taimsete ravimitega kogenud vähendada sügelust ja muud sümptomid, kuid ainult ajutiselt. Teine näitas, et nelja nädala akupunktuuri tulemusena vähendatud sügelus ja ketendus.

Tõendeid järgmise lähenemised ei ole lõplik

Kui olete kaaluvad toidulisanditest või muid alternatiivseid ravivõimalusi, rääkige oma arstiga oma plusse ja miinuseid.

Atoopiline dermatiit võib olla eriti stressirohke, masendav või piinlik noorukitel ja noortel täiskasvanutel. See võib häirida nende une ja isegi põhjustada depressiooni. Ja lähisugulased Selle seisundiga inimesed võivad tulla finants-, sotsiaal- ja emotsionaalsed probleemid.

Pöörduge psühholoogilist tuge perelt, nõustajad või tugirühmad.

Märg kastmetes. Tõhus intensiivne ravi raske atoopilise dermatiidi hõlmab ümbriste kahjustatud piirkonda kortikosteroidsalvide ja niiske kompress. See on osutunud hõlma nähud ja sümptomid tundide või päevade jooksul. Mõnikord tehakse haiglas, sest see on töömahukas ja nõuab õendusabi teadmisi. Või küsige arstilt õppida, kuidas teha seda tehnikat kodus .; Valgusteraapia. Kõige lihtsamad valgusravi (valgusravi) hõlmab paljastades oma naha kontrollitud kogustes loodusliku päikesevalguse. Muud kasutada solaariumi UV-A (UVA) ja kitsas UVB üksi või koos ravimitega .; Kuigi tõhus pikaajaline valgusravi on kahjulikke mõjusid, sealhulgas naha enneaegset vananemist ja suurenenud risk haigestuda nahavähki. Nendel põhjustel, valgusravi ei kasutata imikute ja väikelaste. Rääkige oma arstiga plusse ja miinuseid valgusravi oma olukorrast .; Ravi stress. Nõustamine võib aidata lapsi ja noori, kes on väga piinlik või pettunud oma nahahaigus .; Lõdvestus, käitumise muutmine või biofeedback. Need lähenemised võivad aidata teil alaline kriimustada.

Järgmised näpunäited võivad aidata ennetada oksendamise dermatiit (rakette) ja minimeerida kuivamise suplusvee

Tuvastamine ja vältimine nahaärritusi; Vältides ekstreemtemperatuurid Määrimine beebi nahka vanniõli, vedelikud, kreemid või salvid

Sümptomid ja ravi

1

Võtke suulise allergia või anti-sügelema ravimeid. Soovi korral on võimalik nonprescription allergia ravimid (antihistamiinikumid) – nagu tsetirisiin (Zyrtec) või feksofenadiin (Allegra). Samuti difenhüdramiini (Benadryl, jt) võib olla kasulik, kui sügelus on raske. Aga see ei saa sind uimaseks, nii et see on parem magamaminekut .; Võtke valgendi vann. Lahjendatud-valgendi vann vähendab nahal olevaid baktereid ja seotud nakkused. Lisa 1/2 tassi (118 ml) majapidamises valgendi, kontsentreerimata valgendi, et 40-gallon (151-liitrine) vann sooja veega täidetud – meetmed on ette USA-standard suurusega vanni täis ülevoolu äravoolu augud. ; Leota kaela allapoole või lihtsalt kahjustatud nahapiirkondadele umbes 10 minutit. Ärge kastke pea. Loputa, kuivata õrnalt ja niisutab. Võtke valgendi vanni mitte rohkem kui kaks või kolm korda nädalas .; Kanna anti-sügelema kreemi või Kalamiinsalvi kahjustatud piirkonda. Nonprescription hüdrokortisooni kreemi, mis sisaldab vähemalt 1 protsent hüdrokortisoon, võib ajutiselt leevendada kihelust. Kasutage seda kahjustatud piirkonda enne niisutab. Kui teie reaktsioon on paranenud, siis võib kasutada seda tüüpi koor harvemini ennetada ägenemisi .; Niisutab nahka vähemalt kaks korda päevas. Kasutage kreem kogu samas nahk on veel niiske alates vannis või duši all. Pöörake erilist tähelepanu oma jalgade, käte, selja ja keha küljed. Kui nahk on juba kuiv, kaaluge õli või määrimiseks kreemi .; Mitte kriimustada. Kata sügelev ala, kui te ei saa hoida kriimustuste ta. Kärbi küüned ja kindaid öösel .; Kanna jahe, niiske kompressid. Katta kahjustatud piirkonda Sidemed ja plaastrid aitab kaitsta nahka ja vältida selle kriimustamist .; Võtke sooja vanni. Puista vannivette söögisoodat, kuumtöötlemata kaerahelbed või kolloidne kaerajahu – peenelt jahvatatud kaerahelbed, mis on tehtud vanni (Aveeno, jt). Leota 10 kuni 15 minutit, siis pat kuiv ja kohaldada raviomadustega vedelikud, niisutajad või mõlemad (kasutada ravimsööda kujul esimene) .; Vali kerged seebid ilma värv- või lõhnaaineid. Pesta seebi täielikult ära oma keha .; Kasutage õhuniisutajat. Soe ja kuiv siseõhk võib Korventaa tundliku naha ja süvenevad sügelus ja ketendus. Kaasaskantav kodus õhuniisutajat või ühe külge oma ahju lisab niiskust õhku sees koju. Hoia niisutaja puhtad, et vältida bakterite kasvu ja seente .; Kanda jahe, sile tekstuuriga puuvillane riietus. Vähendada ärritust, vältides riided, mis on karm, tihe, kritseldatud või valmistatud villast. Samuti kandke sobivaid riideid kuuma ilmaga või treeningu ajal, et vältida liigset higistamist .; Ravida stressi ja ärevust. Stress ja muud emotsionaalsed häired võib halvendada atoopiline dermatiit. Tunnistades neid, ja püüavad parandada oma emotsionaalset tervist aitab.

 1

Toidulisandeid, nagu vitamiine D ja E, tsink, seleen, õhtul priimula õli, kurgirohi õli, oolong tee, probiootikumid; Muud taimsed ravimid, sealhulgas naistepuna, saialill lilled, teepuuõli, saksa kummel, Oregon viinamarja juurtest, Lagrits, riisi kliid puljong (nahale); Nõelravi; aroomiteraapia; Bath ravi; Kasutage elektroodide muuta elektromagnetlaineid keha (bioresonance); Terapeutiline kasutamine värvi, valguse ja rahustamise võtteid (kromoteraapiat); Homöopaatia; massaaž

)

Püüa välja selgitada ja vältida käivitab, mis halvendaks põletik. Vähendage kokkupuudet oma unikaalse vallandab .; Võtke lühem vannid või dušid. Piirata oma vannid ja dušid, et 10 kuni 15 minutit. Ja kasutada sooja, mitte kuuma vett. Bath õli ka võib olla kasulik .; Kasutage ainult õrna seepi. Vali kerged seebid, et puhastada eemaldamata liiga palju looduslikke õlisid. Deodorant ja antibakteriaalseid seepe võib olla kuivatamine nahale. Kasutage seepi ainult oma nägu, kaenlaalused, genitaalipiirkondadele, käed ja jalad. Kasutage puhast vett mujalt .; Kuivatage end hoolikalt. Pärast suplemist pintsliga nahale kiiresti järele peopesade või õrnalt pat nahka kuivatage pehme rätikuga ja kohaldada võie .; Niisutab nahka vähemalt kaks korda päevas. Kreeme või hoida niiskust. Paksemad niisutajad töötavad kõige paremini – näiteks Cetaphil, Nutraderm ja Eucerin. Samuti võid kasutada kosmeetika, mis sisaldavad niisutajad. Kui nahk on väga kuiv, proovige kohaldades beebiõli või samalaadse tootega, kui teie nahk on veel niiske. Õli on rohkem Sitkus kui niisutajad teha.

Veel atoopiline dermatiit (ekseem)