atasanaviiri (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge kasutage seda ravimit, kui te kasutate alfusosiinravi (Uroxatral®), tsisapriid (Propulsid®), indinaviir (Crixivan®) irinotekaani (Camptosar®i), lovastatiin (Altocor®, Mevacor®), nevirapiinita (Viramune®’i), suukaudne midasolaam (Versed®), pimosiid (Orap®), rifampiini (Rifadin®, Rifamate®, Rifater®, Rimactane®), salmeterooli (Advair®, Serevent®), sildenafiil (Revatio®), simvastatiin (ZOCOR®), triasolaam ( Halcion®) või tungaltera ravimite (nt dihüdroergotamiin, ergonoviin, ergotamiin, metüülergonoviiniga, Cafergot®, DHE 45®, Ergomar®, Ergostat®, Ergotrate®, Methergine®, Migranal® või Wigraine®).

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. Kaasa arvatud ilma retseptita nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid ja taimsed (nt naistepuna) või vitamiine.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

See ravim võib suurendada riski, neerukivid. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on veri uriinis, iiveldus ja oksendamine, valu kubemes või suguelundite või teravad seljavalu lihtsalt ribide all.

See ravim võib põhjustada veresuhkru taseme tõusu. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel endal muutust tulemusi veres või uriinis suhkur testid.

Rasestumisvastaseid tablette ei tööta nii hästi, kui te kasutate atasanaviiri. Et hoida rasestumise, kasutada täiendavat rasestumisvastast koos oma pillid. Muud rasestumisvastaseid hulka kondoome, membraanid või rasestumisvastase vahud või želeed.

Teie immuunsüsteem võib saada tugevam kui alustatakse HIV ravimeid. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma tervises. Vahel immuunsüsteem hakkab võidelda infektsioonidega, mis olid peidetud keha, nagu kopsupõletik või tuberkuloos, või võib põhjustada ägenemise varjatud autoimmuunne haigus nagu Gravesi tõbi, polümüoosiit või Guillain-Barré sündroom.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravimi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on mõni järgmistest sümptomitest selle ravimi kasutamise ajal: kobrutamisega või lõdvenemine nahka, külmavärinad, köha, kõhulahtisus, sügelemine, liigese- või lihasvalu, punane nahakahjustused, sageli lilla keskus, nahalööve, kurguvalu, haavandid, haavandid, või valged laigud suus või huultel või ebatavaline väsimus või nõrkus.

See ravim ei lase teil andes HIV teie partner seksi ajal. Veenduge, et te sellest aru ja harjutada turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV, kasutades lateks kondoomi või mõnda muud barjäärimeetodit. See ravim ei ole ka hoiab sind andes HIV teistele inimestele, kui nad puutuvad kokku oma verd. Ärge uuesti kasutada või jagada nõelu kellelegi.

See ravim võib põhjustada teil üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi oma keha kuju, nagu suurenenud rasva ülaselja ja kaela, või ümber rinna ja kõhu piirkonnas. Sa võid kaotada ka rasvkoe vähenemine jalgadel, kätel ja näol.

See ravim võib põhjustada südame rütmihäireid (nt PR pikenemine). Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel saada pearinglust või peapööritust.