atasanaviiri ja cobicistat (suukaudne) ettevaatusabinõud

Teie arst soovib, et kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, eriti esimese paari nädala jooksul, et te võtate seda ravimit. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Seda ravimit ei tohi kasutada koos alfusosiinravi (Uroxatral®), tsisapriid (Propulsid®), kolhit- (Colcrys®) dronedaroonil (Multaq®), indinaviir (Crixivan®) irinotekaani (Camptosar®i), lovastatiin (Mevacor®) lurasidone (Latuda®), midasolaam (Versed®), nevirapiinita (Viramune®’i), pimosiid (Orap®), ranosaliin (Ranexa®), rifampiini (Rifadin®, Rimactane®), sildenafiil (Revatio®), simvastatiin (ZOCOR®) , naistepuna, triasolaam (Halcion®) või tungaltera ravimite (nt dihüdroergotamiin, ergotamiin, metüülergonoviiniga, Cafergot®, Ergomar®, Wigraine®).

See ravim võib põhjustada südame rütmihäireid (nt PR pikenemine). Rääkige oma arstile, kui teil esineb pearinglus või peapööritust.

Tõsised allergilised ja naha reaktsioonid võivad tekkida ravimi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest selle ravimi kasutamise ajal: raskekujuline lööve, villid, koorimine, või lõtv nahk, külmavärinad, köha, kõhulahtisus, sügelemine, liigese- või lihasvalu, punane nahakahjustused, sageli lilla keskus, nahalööve, kurguvalu, haavandid, haavandid, või valged laigud suus või huultel või ebatavaline väsimus või nõrkus.

See ravim võib suurendada riski, neerukivide või sapikivid. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on veri uriinis, iiveldus ja oksendamine, valu kubemes või suguelundite või teravad seljavalu lihtsalt ribide all, mao täiuses või valu, korduv palavik või kollased silmad või nahk.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Teie immuunsüsteem võib saada tugevam kui alustatakse HIV ravimeid. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma tervises. Vahel immuunsüsteem hakkab võidelda infektsioonidega, mis olid peidetud keha, nagu kopsupõletik, herpes või tuberkuloos. Autoimmuunhaigustega (nagu Gravesi tõbi, polümüosiit ja Guillain-Barre sündroom) võivad esineda.

See ravim võib põhjustada veresuhkru taseme tõusu. Pöörduge arsti poole, kui te märkate muutusi tulemusi veres või uriinis suhkur testid.

See ravim ei vähenda edasikandmise oht HIV nakkuse sugulisel teel või saastunud verega. Veenduge, et mõista ja praktiseerida turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV. Vältida nõelte jagamise kellelegi.

See ravim võib põhjustada teil üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma keha kuju, nagu suurenenud rasva ülaselja ja kaela, või ümber rinna ja kõhu piirkonnas. Sa võid kaotada ka rasvkoe vähenemine jalgadel, kätel ja näol.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või käsimüügiravimite (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.