Astmainhalaatorid: millest üks on õige teie jaoks?

Siin on teavet, mis aitab teil kaaluda plusse ja miinuseid erinevate Astmainhalaatorid.

Astmainhalaatorid on käeshoitav kaasaskantavaid seadmeid, mis annavad ravimeid kopsudesse. Erinevaid Astmainhalaatorid on olemas, et aidata kontrollida astma sümptomeid. Õige ühe aitab teil saada õige annus ravimit ennetada või ravida astmahoo.

On kaks peamist tüüpi astma inhalaatorid.

Need inhalaatorid koosnevad survemahutil sisaldavate ravimite et sobitub saapa kujuga plastist huuliku. Enamiku Dosaatorinhalaatorite ravimit vabastatakse lükates inhalaatori saapa.

Üks tüüp annusega inhalaator vabastab ravimit automaatselt sisse hingata. Mõned dosaatorinhalaatoritest on letid, nii et sa tead, kui palju annuseid jääda. Kui pole mingit counter, peate jälgida mitmeid doose olete tavaks öelda, kui inhalaator on vähe ravimeid.

Teatud olukordades, näiteks lastele või vanemad täiskasvanud, kasutades astma vahelüli Inhalaator võib olla kasulik. Speiser hoiab ravimeid toru vahel inhalaator ja suus pärast selle väljalaskmist, mistõttu on lihtsam hingata kogu annuse.

Vabastamine ravimit võtta spacer annab teile aega hingata aeglasemalt, vähendades ravimi kogust, mis on jäänud tagaküljel kõri ja suurendades mis jõuab kopsudesse.

Üks tüüp inhalaator on sisseehitatud spacer. Ülejäänud saab kasutada eraldi spacer mis kinnitub inhalaatori.

Need inhalaatorid ei kasuta keemilise raketikütus suruda ravim läbi inhalaatori. Selle asemel, ravim vabaneb hingamine sügav, kiire hinge. Võimalikud variandid sisaldavad kuiva pulbri toru inhalaator, pulbri disk inhalaator ja üksikdoosiline pulber disk inhalaator.

Parim astma inhalaatorit, mis kõige paremini vastab teie vajadustele sõltub mitmest tegurist, sealhulgas kohaletoimetamise viis ja tüüpi ravimeid, mida vaja. Mõned ravimid on saadaval ainult teatud inhalaator tüüpi. Alljärgnev graafik aitab teil mõista, plusse ja miinuseid iga.

Mõned inimesed ei saa kasutada standardset annusega inhalaatorit või kuivpulberinhalaatori ja vajavad teise seadmega saada astma ravimeid. Need sisaldavad

Töö oma arstiga, et teha kindlaks, mis tüüpi inhalaator töötab teie jaoks parim. Kas oma arsti, apteekri või teiste tervist pakkuja näitab teile, kuidas seda kasutada.

Kasutades oma inhalaatorit õigesti on oluline, et tagada teile õige annuse manustamist hoida oma astma kontrolli all. Rääkige oma arstile, kui sul on mingeid probleeme, kasutades inhalaatorit või tundub, nagu sa ei saada täielikku ravimi doosi.

Asenda oma inhalaatorit, kui ta on läbinud oma kehtivusaja lõpuni või näitab see, et kõik annused on kasutatud.

külastada oma arsti