Astma Täiskasvanud luues astma tegevuskava

Säilitada hea päev-päevalt astma kontroll on võti hoida sümptomid on lahe ja vältida astmahooge. Võttes kirjaliku astma tegevuskava muudab lihtsamaks, et mõõta, kas teie astma on kontrolli all – ja seda saate teada täpselt, milliseid meetmeid võtta, kui see ei ole. Kasutades astma tegevuskava on eriti oluline, kui teil on mõõdukas või raske astma või olete olnud tõsine astmahoo varem. Siin on, kuidas alustada.

Kuna astma varieerub inimeselt inimesele, peate tegema oma arstiga, et välja plaani, mis on kohandatud teile. Teie tegevuskava aitab teil

Kohtunik astma kontrolli. Tegevuskava annab sulle süsteem kujutab endast informatsiooni salvestamist. Paljud astma plaanid kasutada “valgusfoori” süsteemi roheline, kollane ja punane tsoone, mis vastavad süvenevad. See süsteem aitab teil kiiresti kindlaks astma raskusastme ja tuvastada märke astmahoo.

Mõned astma plaanid kasutada sümptomid küsimustiku nimetatakse astma üle Test (ACT), et mõõta astma raskusastme viimase kuu jooksul.

Kui teie ja teie arst on välja töötatud astma tegevuskava, hoida käepärast juhuks, kui on astma ägenemine.

Jaga oma plaani pereliige või sõber, kes aitab teil hädaolukorras. Hoia koopia oma rahakoti või rahakott juhul astmahoog tekib kodust eemal.

Nimekiri oma arsti telefoninumbrit, esmaabi telefoninumbreid ja asukoht lähimasse haiglasse oma astma plaani.

Alati kaasas pääste inhalaatorit ka teid. Hoia teine ​​kodus backup.

Töö oma arstiga, et hoida oma astma tegevuskava praegune. Astma muutub aja jooksul, nii et teie plaan võib vajada perioodilisi kohandusi.

Võttes astma ei tohiks piirata tegevusi, katkestab une või jäta teid pidevalt muretsema astmahoog. Hoolikalt kirjaliku kava, saate hoida oma astma hästi kontrollitud – ja minimeerida häirete see põhjustab.

külastada oma arsti