Astma: sammud testimise ja diagnostika

Diagnoosimiseks astma sisaldab üldjuhul haiguslugu, füüsilise eksamiga ja kopsu testid.

Astma diagnoosimine põhineb mitmest tegurist, sealhulgas üksikasjalik haiguslugu, füüsilise eksamiga, sümptomid ja üldist tervist ja testi tulemusi.

Esimene samm diagnoosimiseks astma räägib oma arstiga teie sümptomid ja oma tervist. See võib anda vihjeid selle kohta, kas astma või midagi muud põhjustab teie sümptomid. Arst tõenäoliselt küsida teie sümptomid ja kokkupuudet aineid, mis on seotud astma. Küsimused võivad sisaldada

Arst võib

Teie arst soovib teada, kas teil on ühised tunnused ja sümptomid astma, nagu

Lastel täiendavad tunnused ja sümptomid võivad märku astma. Nende hulka võivad kuuluda

Arst võib kasutada erinevaid teste, et teha kindlaks, kuidas teie kopsud töötavad.

See on peamine test arstid kasutavad üldiselt diagnoosida astma inimest 5 aastased või vanemad.

Et aidata määrata, kuidas teie kopsud töötavad (kopsufunktsiooni), siis hinga sügavalt sisse ja jõuliselt välja hingata (hingab) torusse ühendatud spiromeetriga. See salvestab nii suuruse (mahu) õhu hingata ja kui kiiresti sa hingata. Kui teatud mõõtmised on alla normaalse inimese jaoks oma vanusest, see võib viidata astma on vähenenud oma hingamisteedesse.

Olles kopsu kontrollmõõtmisi, võib arst paluda teil hingata astma ravim avada õhukanalid ja tehke test uuesti. Näitan olulist paranemist pärast ravimi võtmist võib tähendada teil on astma.

Kui teie spiromeetriga tulemused on normaalselt, võib arst proovida käivitada astma sümptomeid omades hingata aine, mis põhjustab hingamisteede kitsas inimesed, kellel on astma, nagu metakoliin (met-uh-KO-leen).

Kui teile tundub, et on astma füüsilise koormuse poolt põhjustatud (koormusest tingitud astma), siis võib paluda teha füüsilist aktiivsust, et näha, kas see käivitab sümptomeid.

Pärast kas tegevus, siis vallutama spiromeetriatesti. Kui teie spiromeetriat mõõtmised jäävad normaalseks, siis ilmselt ei ole astma. Aga kui teie mõõtmised on oluliselt langenud, on võimalik, te teete.

Arstid harva teha kopsu testid laste vanus 5. Selle asemel, diagnoos põhineb üldiselt lapse tunnused ja sümptomid, haiguslugu ja füüsiline läbivaatus. See võib olla eriti raske diagnoosida astma väikelastele, sest seal on palju tingimusi, mis põhjustavad astma-sarnased sümptomid selles vanuserühmas.

Kui teie lapse arst kahtlustab astma, võib arst Bronhilõõgastieelne – ravim, mis avab hingamisteid. Kui teie lapse tunnused ja sümptomid paranevad pärast kasutades bronhelõõgastavale, teie laps võib olla astma.

Sa hingata torusse ühendatud masin, mis mõõdab kogust lämmastikoksiidi gaasi hinge. Lämmastikoksiid gaasi toodetakse organismis normaalselt, kuid kõrgel tasemel hinge võib tähendada hingamisteedesse on põletik – märk astma.

Kui arst kahtlustab teil on seisund, lisaks või peale astma, peate testid nagu

Arst võib ka näha, kas teil on muud tingimused, mis kaasnevad sageli astma ja võib halvendada sümptomeid. Need sisaldavad

Arst võib täita ka allergia testid. Need võivad olla naha testid, vereanalüüsid või nii. Kuigi see ei ole võimalik diagnoosida astma, allergia testid aitab tuvastada allergiline seisund, nagu heinapalavik, mis võivad põhjustada teie sümptomid või halveneb olemasolev astma.

Sest mõned inimesed, diagnoosimiseks põhjus hingamisprobleemid on väljakutse. See võib olla raske eristada astma teistele tingimustele – eriti väikelastel. Kui astma eksisteerib koos teise seisund, mis mõjutab hingamist, võib see veelgi keerulisemaks diagnoosi.

Isegi kui diagnoos ei ole kindel, võib arst välja kirjutada ravimeid või muud ravi, et näha, mis aitab. See võib võtta aega – ja kannatust – et saada õige diagnoos ja määrata kindlaks parim ravikuuri.

külastada oma arsti