Astma ravi ja ravimid

Ravimid

Bronhiaalastma thermoplasty

Ennetamine ja pikaajaline kontroll on olulised peatumine astmahoogude enne kui nad alustavad. Ravi hõlmab tavaliselt õpivad ära tunda oma vallandab, võttes meetmeid, et vältida neid ja jälgida oma hingamist, et veenduda oma igapäevast astmaravimistest on hoida sümptomeid kontrolli all. Kui astma ägenemise, siis võib tekkida vajadus kasutada kiire leevendust inhalaator, nagu albuterooliga.

Ravida poolt raskust paremini kontrollida: järk-järgult,

Õige ravimeid sa sõltub mitmetest asjadest – oma vanust, sümptomite, astma vallandab ja mis toimib paremini hoida oma astma kontrolli all.

Ennetav, pikaajaline kontroll ravimid vähendavad põletikku hingamisteedes, mis viib sümptomeid. Quick-reljeef inhalaatorid (bronhilõõgastiteks) kiiresti lahti paistes lennuteedel piirata hingamine. Mõnel juhul allergia ravimid on vajalikud.

Pikaajaline astma kontrolli ravimeid, üldiselt võtta iga päev, on nurgakiviks astma ravi. Need ravimid hoida astmat kontrolli all iga päev-päeva järel ning muuta see vähem tõenäoline pead astmahoo. Tüübid pikaajaline kontroll ravimite hulka

Inhaleeritavaid kortikosteroide. Need põletikuvastaste ravimite hulka flutikasoon- (Flonase, Flovent HFA), budesoniidi (Pulmicort Flexhaler, Rhinocort) flunisolide (Aerospan HFA), tsiklesoniidiga (Alvesco’t, Omnaris, Zetonna), Beklometasoon (Qnasl, Qvar), Elosalic’ul (Asmanex) ja flutikasoon- fuoraati (Arnuity Ellipta).

Teil võib tekkida vajadus kasutada neid ravimeid mitme päeva nädalat, enne kui nad jõuavad oma maksimaalset kasu. Erinevalt suukaudseid kortikosteroide, need kortikosteroidide ravimid on suhteliselt väike kõrvaltoimete riski ja on üldiselt ohutu pikaajaliseks kasutamiseks.

Leukotrieeni atribuudid. Need suulise ravimeid – sh montelukasti (Singulair), zafirlukasti (Accolate) ja sileutoon (Zyflo) – aitab leevendada astma sümptomeid kuni 24 tundi.

Harvadel juhtudel on need ravimid on seotud psühholoogilised reaktsioonid, nagu ärrituvus, agressiivsus, hallutsinatsioonid, depressiooni ja enesetapumõtteid. Pöörduge arsti poole kohe ebatavalisi reaktsioone.

Pikatoimelise beeta-agonistide. Need sissehingatud ravimeid, mis sisaldavad salmeterooli (Sereventi) ja formoterooli (Foradiliga, Perforomist), avada hingamisteid.

Mõned uuringud näitavad, et need võivad suurendada riski raske astmahoo, et võtta neid ainult koos inhaleeritava kortikosteroidi. Ja kuna need ravimid võivad varjata astma halvenemine, ei kasuta neid tekib äge astmahoog.

Quick-relief (pääste) ravimeid kasutatakse vastavalt vajadusele kiire, lühiajaliste sümptomite leevendamiseks jooksul astmahoo – või enne treeningut, kui arst seda soovitab. Tüübid kiire vähendamine ravimite hulka

Lühitoimeline beeta-agonistide. Need sissehingamisel kiire vähendamine bronhilõõgastiteks tegutsema minuti jooksul kiiresti leevendada sümptomeid jooksul astmahoo. Nende hulka kuuluvad albuterooliga (PROAIR HFA, Ventolin HFA, jt) ja levalbuterol (Xopenex).

Lühitoimelisi beeta agonistid võib võtta kasutades kantavat, käeshoitavad inhalaatori või nebulisaatoriga – masin, mis muundab astmaravimistest et peene udu – nii et neid saab sissehingatud näomaski kaudu või huuliku.

Astma tegevuskava

Kui teil on astma ägenemine, kiire leevendust inhalaator võib kergendada oma sümptomid kohe. Aga kui teie pikaajaline kontroll ravimid töötavad korralikult, siis ei tohiks vaja kasutada oma kiire vähendamine inhalaator väga tihti.

Säilitage mitu puffs te kasutate iga nädal. Kui teil on vaja kasutada oma kiire vähendamine inhalaatorit sagedamini kui arst soovitab, pöörduge arsti poole. Sa ilmselt vaja kohandada oma pikaajalise kontrolli ravimeid.

Allergia ravimid võivad aidata, kui teie astma käivitub või halvenenud allergia. Need sisaldavad

See ravi – mis ei ole laialdaselt kättesaadavad ega õigus kõigile – kasutatakse raske astma, et ei parane inhaleeritavate kortikosteroidide või teiste pikaajaliste astma ravimeid.

Üldiselt üle span kolm ambulatoorsete, bronhide thermoplasty kütab siseküljed kopsubronhide elektroodiga, vähendades silelihaste sees hingamisteedesse. See piirab hingamisteede ahenemist, muutes hingamise kergemaks ja võimalusel vähendada astmahoo.

Teie ravi peaks olema paindlik ja põhineb muutusi oma sümptomid, mis tuleb põhjalikult hinnata iga kord, kui arsti. Siis võib arst teie ravi korrigeerimist.

Näiteks, kui teie astma hästi kontrollitud, võib arst välja kirjutada vähem meditsiinis. Kui teie astma ei ole hästi kontrollitud või halveneb, võib arst suurendada oma ravi ja soovitan rohkem-sagedaste visiitide.

Töö oma arsti luua astma tegevuskava, mis kirjeldab kirjalikult, kui võtta teatud ravimeid või kui suurendada või vähendada annust oma ravimeid, mis põhineb teie sümptomid. Samuti sisaldavad loendi käivitab ja mida te peate võtma neid vältida.

Arst võib soovitada ka jälgida oma astma sümptomeid või kasutades tippkoormuse voolumõõtja regulaarselt jälgida, kui hästi ravi kontrollib teie astma.