askariaas

põhjus

edastamine

Askariaas või ümarusside nakkuse sooled, on levinud kogu maailmas, parasvöötme ja troopiliste kus kanalisatsiooni ja hügieeni on halb. Neil aladel, igaüks võib varjamist parasiit, mis põhjustab infektsiooni.

Vastavalt theernment (), askariaas mõjutavad hinnanguliselt vahel 807-1,221 miljonit inimest kogu maailmas. See on kõige levinum lastest 3. ja 8-aastane.

Sümptomid

Ascaris nakkuse põhjuseks parasiitliku roundworm nimetatakse Ascaris lumbricoides. See uss sarnaneb ühise vihmauss. Vahemikus pikkusega 6-13 tolli, emane worm võib kasvada nii paks kui pliiatsit. Kuni 100 ussid võiks nakatada inimkehas.

diagnoos

Peaaegu rohkem kui ükski teine ​​parasiite, ebapiisava isikliku hügieeni viib askariaas. Inimese fekaalid leitud põldudel, tänavaid ja tehased on peamiseks allikaks nakatav munad tiheasustusega aladel.

Mune ei nakatavad inimesi kui esimene eritub ümarusside. Tavaliselt on edastatud peost suhu. Kasutamine inimese väljaheite väetisena ka lubada edastamise nakatav munad toidu kaudu, mis on kasvanud mullas ja süüakse ilma põhjalikult pesta. Munad on vastupidavad ekstreemsete temperatuuri ja niiskust.

ravi

Munad on vaja mitu nädalat arendada ja saada nakatav. Kui te neelata nakatav munad, nad lähevad oma soolestikku, kus nad kooruvad vastsed ja siis alustada oma reisi läbi keha.

Ussid saavad täiskasvanuks umbes 2 kuud.

uurimistöö

Kui teil on ainult mõned ümar oma sooled, siis ei pruugi olla sümptomid. Kui sul ei ole sümptomeid, siis võib olla ebamäärane või off-ja-on kõhuvalu.

Esimene märk nakkus võib olla esinemise live uss okses või väljaheites. Kui vastsed on rännanud kopsudesse, siis võib olla haigus meenutav kopsupõletiku hingeldus, köha ja palavik. See haiguse staadiumist juhtub enne soolestiku faasist nädalat ja sümptomid on raske anda tervishoiutöötajale diagnoosida.

Kui teil on raske nakkushaigus, ussid, siis võib olla osaline või täielik sulgus peensoole ja järgmised sümptomid

Raskemad või rohkem ussi infektsioon, raskema haigusnähud on tõenäoliselt. Teie kõhunääre võib muutuda põletikuliseks. Tõsised infektsioonid, eriti nendest, mis põhjustavad ummistusi, võib lõppeda surmaga.

Kui täiskasvanud naissoost ümarussid on oma sooled, tervishoiuteenuse osutaja saab diagnoosida nakkuse leides munad (või live ussid) teie väljaheide.

Kopsupõletik on raskem diagnoosida, kuid oma tervishoiuteenuse osutaja võib kinnitada, leides tõendeid vastsed kopsu või mao vedelikud.

Teie tervishoiuteenuse osutaja saab ravida askariaas koos mebendasool, albendasooli või ivermektiini kohaselt.

Teadlased toetavad theernment on alus- ja kliinilisi uuringuid vältimise, kontrolli ja ravi mitmesuguste parasiithaigused, kaasa arvatud mõned põhjustatud parasiitsed ümarussid.