asitromütsiini (intravenoosselt) ettevaatusabinõud

Arst kontrollib teie edu täpselt ajal, kui saate seda ravimit. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda saada. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kui teie sümptomid ei parane mõne päeva jooksul, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia, mis võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, lööve; häälekähedus; õhupuudus; hingamisraskused; neelamisraskused; või turse käed, nägu, suu või pärast saate seda ravimit.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravimi. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja kontrollida oma arstile, kui teil on kobrutamisega või lõdvenemine naha punaseks nahakahjustused; raske akne või nahalööve; haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui te kasutate seda meditsiinis.

Selle ravimi kasutamist lõpetada ja kontrollida oma arstile, kui teil on valu või hellus on ülakõhus; hele väljaheide; tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Asitromütsiinil süstimine võib põhjustada kõhulahtisust, ning mõnedel juhtudel võib see olla tõsised. See võib tekkida 2 kuud või enam pärast te lõpetate selle ravimi kasutamist. Ärge võtke kõhulahtisuse ravimit, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Kõhulahtisus ravimid võivad teha kõhulahtisuse halvemaks või teha see kestab kauem. Kui teil on küsimusi, või kui kerge kõhulahtisus ei möödu või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Rääkige oma arstile, kui teil on verejooks, villid, põletus, naha värvimuutus, sügelemine, tükid, valu, lööve, punetus, turse süstekohal.

See ravim võib põhjustada muutusi südame rütmi, nagu seisund, mida nimetatakse QT pikenemist. See võib muuta viisi, kuidas süda lööb ja põhjustada minestamist või tõsiseid kõrvaltoimeid mõnedel patsientidel. Võta kohe oma arstile, kui teil esineb südame rütmihäireid, nagu kiired, või ebaregulaarne südametegevus.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.