aripiprasooli (intramuskulaarselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused võimaldavad muutusi teie annust ja vähendada soovimatuid tagajärgi. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

See ravim võib suurendada insuldi tekkimise risk eakatel dementsusega patsientidel. Rääkige oma arstile, kui teil on segaduses, kõnehäired, aeglane kõne, võimetus rääkida, võimetus liigutada käte, jalgade või näolihaseid, kahelinägemine või peavalu selle ravimi kasutamise ajal.

See ravim võib mõjutada veresuhkru taset. Kui teil on diabeet ja märgata muutusi tulemusi veres või uriinis suhkur testid, pidage nõu oma arstiga.

See ravim võib lisada alkoholi toimet ja teisi ravimeid, mis sind unisust või uimasust. Mõned näited nendest ravimitest on antihistamiinikumid või ravimeid heinanohu, allergia, või nohu, rahustid, rahustid või unerohud, retsepti valuvaigistit või narkootikumid, ravimid haigushoogude või barbituraadid, lihaslõõgastid või anesteetikumid (ravimid, mis tuimaks), sealhulgas mõned anesteetikumidele. Kui te võtate mõnda nendest ravimitest, veendumaks, rääkige sellest oma arstile enne saate aripiprasooli süsti.

Aripiprasooli võivad põhjustada uimasust, probleeme mõtlemine, või häda liikumise kontrolli. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või teha muud tööd, mis teil vaja olla tähelepanelik, hästi koordineeritud, või ei suuda mõelda ka.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest selle ravimi kasutamise ajal: krambid (hood), hingamisraskused, kiire pulss, kõrge palavik, kõrge või madal vererõhk, suurenenud higistamine, kusepidamatus, tugev lihasjäikus, ebatavaliselt kahvatu nahk, või väsimus. Need võivad olla sümptomid tõsine seisund, mida nimetatakse maliigne neuroleptiline sündroom (MNS).

See ravim võib põhjustada Düskineesianähtude (liikumine häire). Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest selle ravimi kasutamise ajal: huule laksu andmist või puckering, puhitamine põskedel, kiire või spiraalikujuline keele liigutused, kontrollimatud närimisliigutuste või kontrollimatud liigutused käte ja jalad.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa äkitselt lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui see probleem püsib või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

See ravim võib raskendada keha jahtuda. See võib vähendada, kui palju higi. Sinu keha saaks liiga kuum, kui sa ei higi piisa. Kui keha muutub liiga kuum, siis võib tekkida pearinglus, nõrk, väsinud või segaduses. Vältige kohti, mis on väga kuum. Helistage oma arstile, kui juua külma veega ja eemaldumist soojust ei jahuta sind.

See ravim võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Kui võimalik, vältida inimeste infektsioonid. Pöörduge arsti poole, kui te arvate, haigestunud või kui tekib palavik või külmavärinad, köha või kähedus, alaseljas või küljes valu või valulik või raskendatud urineerimine.

See ravim võib suurendada oma kaalu. Arst võib pidada vajalikuks, et kontrollida oma kaalu regulaarselt, kui te kasutate seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid) ja taimse või vitamiine.