aordiklappi stenoos sümptomid

Valu rinnus (stenokardia) või tihedust; minestustunne või minestamine pingutuse; õhupuudus, eriti koormust; Väsimus, eriti aegadel suurenenud aktiivsusega; südamepekslemine – aistingud kiire, kihav südamelöögid; südamekahin

Millal näha arsti

Aordiklapi stenoos ulatub kerge kuni raske. Aordiklappi stenoos nähud ja sümptomid tavaliselt tekivad siis ahenemine ventiil on raske ja võib sisaldada

Süda-nõrgenemise mõju aordiklappi stenoos võib põhjustada südamepuudulikkust. Südamepuudulikkus ja sümptomite hulka kuuluvad väsimus, õhupuudus, ja pahkluude ja jalad.

Aordiklappi stenoos sageli ei tooda hoiatusmärgid või sümptomid kohe, mistõttu on raske tuvastada alguses. Samuti ei tohi tunnistada, et sul on sümptomid. Tingimus on sageli käigus avastatud rutiinse füüsilise kui teie arst kuuleb ebanormaalne südame heli (südamekahin). See porisema võib esineda ammu enne muud nähud arendada.

Sõltuvalt summa ahenemine, imik või laps aordiklappi stenoosi ei pruugi sümptomeid, võib väsitada kergesti või võib olla valu rindkeres koos tugeva füüsilise tegevusega.

Aordiklapi stenoos kahjustab tavaliselt täiskasvanute kuid see võib esineda lastel. Väikelapsed ja lastel võib see seisund esineb sümptomeid sarnased täiskasvanutel. Kui teil või teie lapsel esinevad sellised nähud või sümptomid, pöördu arsti poole – eriti kui teil või teie lapsel on tuntud probleeme südamega.