aordiklappi stenoos riskifaktorid

Aordiklappi stenoosi ei peeta ennetatavad, ja praegu see ei ole teada, miks mõned inimesed välja selle tingimuse. Mõned riskitegurid hõlmavad

Deformeerunud aordiklappi. Mõned inimesed on sündinud juba vähenenud aordiklappi või arendada aordiklappi stenoos hilisemas elus, sest nad olid sündinud Poskihammas aordiklappi – üks kaks klapid (voldikud) kolme asemel. Inimesed võivad tekkida ka aordiklappi stenoos, kui nad on sündinud ühe infolehte (unicuspid aordiklappi) või neli voldikud (quadricuspid aordiklappi), kuid need on palju haruldasi tingimused.

Poskihammas aordiklappi on peamine riskitegur aordiklappi stenoos. Poskihammas aordiklappi saab sõidetud peredele, nii teades oma perekonna ajalugu on tähtis. Kui teil on esimese astme sugulasel – vanem, vend või laps – koos Poskihammas aordiklappi, on mõistlik vaadata, kui sul on selline anomaalia.

Riskifaktorid aordiklapp stenoos ja aterosklerootiliste südamehaigused on sarnased – nagu kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase, 2. tüüpi diabeedi ja suitsetamine – mis võivad viidata link nende kahe vahel.