antidepressant, (MAO) inhibiitorite

Kasutab See ravim

Tähtsust Dieet

(MAO) inhibiitoreid kasutatakse teatud tüüpi vaimne depressioon. Nad töötavad toime blokeerimisega keemilist ainet tuntakse monoaminooksüdaasi (MAO) närvisüsteemis.

Kuigi need ravimid on väga tõhus teatud patsientidel, võivad need põhjustada ka mõningaid soovimatuid reaktsioone, kui ei võeta õigel viisil. On väga oluline, et vältida teatud toiduainete, jookide ja ravimite ajal ravitakse MAO inhibiitor. Teie tervishoiutöötaja aitab sul saada nimekirja kanda oma rahakoti või rahakott meeldetuletuseks, milliseid tooteid, mida tuleks vältida.

Need ravimid on saadaval ainult arsti retsepti.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi need kasutused ei sisaldu toote märgistamist, fenelsiin ja tranüültsüpromiin kasutatakse teatud patsientidel järgmised haigusseisundid

Ohtlikud reaktsioonid nagu äkki kõrge vererõhk võib põhjustada, kui MAO inhibiitorite võtmise teatud toite või jooke. Järgmiste toitude tuleks vältida

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimitele selles grupis või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiad, nagu toidule värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Antidepressandid tuleb kasutada ettevaatusega lastele, noortele ja noorte täiskasvanute depressiooni. Uuringud on näidanud, esinemistest lastele, noortele ja noortele täiskasvanutele mõelnud enesetapule või enesetapuni kliinilistes katsetes seda ravimit. Rohkem uuring on vajalik, et olla kindel, et antidepressandid on ohutu ja tõhus lastele, noortele ja noortele täiskasvanutele.

Enne selle ravimi kasutamist

Loomkatsed on näidanud, et need ravimid võivad aeglustada kasvu noor. Seetõttu tuleb kindlasti nõu oma arstiga kasutada neid ravimeid lastel.

Peapööritus või peapööritus võib olla eriti tõenäoline eakatel patsientidel, kes on tavaliselt tundlikum kui noorematel täiskasvanutel nende mõju MAO inhibiitorid.

Piiratud uuring rasedatel näitas suurenenud risk sünnidefektide, kui need ravimid võeti esimesel 3 raseduskuul. Loomkatsetes MAO inhibiitorite põhjustatud kasv aeglustunud ja suurenenud erutuvus vastsündinu kui väga suured annused anti emale raseduse ajal.

Tranüülküpromiin eritub rinnapiima; ei ole teada, kas isocarboxazid või fenelsiin eritub rinnapiima. Probleemid imetavad lapsi ei ole teatatud.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate mõnda nendest ravimitest, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades selle klassi ravimid mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid ravimeid Selle klassi või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades selle klassi ravimid ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Kasutades selle klassi ravimid mis tahes järgmine ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid ravimeid selles klassis, muuta mõningaid muid ravimeid te võtate või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Kasutades selle klassi ravimid koos mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada ravimite kasutamist selles klassis. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Mõnikord seda ravimit tuleb võtta mitu nädalat, enne kui tunnete end paremini. Arst peaks kontrollima oma korrapäraseks külastused, eriti esimese paari kuu jooksul ravi, veendumaks, et see ravim ei tööta korralikult ning kontrollida, kas soovimatuid tagajärgi.

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud.

MAO inhibiitorid võib võtta koos toiduga või ilma või täieliku või tühja kõhuga. Kui arst on teile ravimit võtma teatud viisil, võtke see täpselt nii, nagu ette nähtud.

Annus selle klassi ravimid on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste neid ravimeid. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Siiski, kui see on 2 tunni jooksul järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Õige selle ravimi kasutamise kohta

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Kui võtta koos teatud toiduainete, jookide või muid ravimeid, MAO inhibiitorid võivad põhjustada väga ohtlikke reaktsioone nagu äkiline kõrge vererõhk (nimetatakse ka Hüpertensiivne kriis). Et vältida selliseid reaktsioone, kuuletuma järgmisi reegleid ettevaatlik

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis aeglustavad närvisüsteemi, võib tekkida unisus). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravim heinapalavik, muu allergia või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; retsepti valuvaigisteid või narkootikumide; barbituraadid krampide-; lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Kontrollige koos oma arstiga enne mis tahes eespool, kui te kasutate seda ravimit.

Pöörduge arsti või haigla traumapunkti kohe, kui tugev peavalu, kaela jäikus, valu rinnus, kiire pulss või iiveldus ja oksendamine, kui te kasutate seda ravimit. Need võivad olla sümptomid tõsine kõrvaltoime, mis peaks olema arsti poole.

Ärge lõpetage ravimi võtmist ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Arst võib teil vähendada järk-järgult kogus kasutate enne ravi täielikku lõpetamist.

Ettevaatusabinõud selle ravimi kasutamise ajal

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui püsti pikali, istuda serva voodi jalad rippuvad 1 või 2 minutit. Siis püsti aeglaselt. Kui probleem püsib või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

See ravim võib põhjustada nägemise hägustumist või mõnedel inimestel unisust või uimasust kui nad tavaliselt. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui sa ei näe hästi või ei ole tähelepanelik.

Antidepressandid võivad mõned inimesed olla ärritunud, ärritatud või näidata teistele ebanormaalne käitumine. See võib põhjustada ka mõned inimesed on enesetapumõtted ja tendentsid või saada rohkem alla surutud. Kui teie või teie hooldaja neid märkate kõrvaltoimeid, rääkige sellest kohe oma arstile.

Enne võttes mingit operatsiooni, hambaravi või esmaabi öelda arsti või hambaarsti, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit või on seda kasutanud viimase 2 nädala jooksul. MAO inhibiitorite võtmise koos ravimitega, mida kasutatakse operatsiooni ajal või hamba- või erakorralise ravi võib suurendada riski tõsiseid kõrvaltoimeid.

Arst võib teie kaasas isikut tõendav dokument, mille kohaselt te kasutate seda ravimit.

Patsientidel, kellel on stenokardia (valu rinnus)

Sest diabeetikutel

Kui olete selle ravimi kasutamist lõpetada, siis peab jätkuvalt alluma reeglitele ettevaatlik vähemalt 2 nädalat puudutavad söök, jook ja teised ravimid, sest need asjad võivad jätkata reageerida MAO inhibiitorid.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Lõpetage selle ravimi võtmist ja pöörduge koheselt abi kohe, kui mõni järgmistest ilmnemisel

Pöörduge arsti poole niipea kui võimalik, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.