anterior prolaps (tsüstotseele)

Anterioorne prolapseeruda tuntakse ka tsüstotseele (SIS-toe-seel), esineb siis, tugikudedest vahel naise põie ja tupe seina nõrgendab ja venib, põis kumerduda tuppe. Eesmine prolaps nimetatakse ka prolapsed põit.

Ponnistus lihaseid, et toetada oma VAAGNAELUNDITE võib viia anterior prolaps. Selline ponnistus ajal tekib tupe sünnituse või krooniline kõhukinnisus, vägivaldne köha või rasket. Eesmine prolaps ka kipub põhjustada probleeme pärast menopausi, kui östrogeeni tase väheneb.

Millal näha arsti

Sest kerge või mõõduka anterior prolaps, mittekirurgiline ravi on sageli tõhus. Raskematel juhtudel, kirurgia võib olla vajalik hoida tupe ja muud VAAGNAELUNDITE oma õigesse asendisse.

Mida sa saad teha

Kerge juhtudel anterior prolaps, siis ei pruugi märgata sümptomite. Kui märgid ja sümptomid tekivad, võivad need sisaldada

Mida ootate oma arsti

Märgid ja sümptomid sageli on eriti märgatav pärast seisma pikka aega ja võib kaduda pikali.

Kui operatsioon on vajalik

Tugevalt prolaps põis võib olla ebamugav. Seda saab teha põie tühjendamisel keeruline ja võib põhjustada põie infektsioonide. Leppida oma arsti, kui teil on sümptomid, mis häirib sind.

Teie vaagnapõhja koosneb lihaste, sidemete ja sidekoe, et toetada oma põie ja teiste VAAGNAELUNDITE. Seoseid oma vaagnapõhja lihaste ja sidemete võib nõrgendada aja jooksul, mis on tingitud trauma sünnitusest või krooniline ponnistus vaagnapõhja lihaseid. Kui see juhtub, põis võib libiseda normaalsest madalam ja mõhk tuppe (anterior prolaps).

Võimalikud põhjused anterior prolaps hulka

Need tegurid võivad suurendada teie risk anterior prolaps

Leppida oma perearsti või günekoloogi kui teil on sümptomite või eesmise prolaps, et vaeva teid või segada oma igapäevast tegevust.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse ja tean, mida oodata oma arsti.

Eesmist prolaps, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimused, mida valmistab ette, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse kui teil on vaja selgitamist.

Ajal oma ametisse, võib arst paluda mitmeid küsimusi, nagu

Diagnoos anterior prolaps võib hõlmata

Ravi sõltub sellest, kui raske oma anterior prolaps on ja kas sul on sellega seotud tingimused, nagu emakas, mis satub tupe kanal (emaka väljalangemise tõttu).

Kerge juhtudel – need, kellel on vähe või üldse mitte ilmne sümptomeid – tavaliselt ravi ei vaja. Sa võid valida ootama-ja-vaata lähenemine, aeg-ajalt arsti juurde minekut, et näha, kas teie emaka halveneb koos eneseabi meetmeid, näiteks harjutusi, et tugevdada oma vaagnapõhja lihaseid.

Tegelemine uriinipidamatus

Kui eneseabi meetmed ei ole tõhusad, eesmine prolaps ravi võib hõlmata

Kui teil on märgatav, ebameeldivad sümptomid, eesmine prolaps võib nõuda operatsiooni.

Kui sa mõtled rasestumist, võib arst soovitada, et te operatsiooni edasi lükata, kuni pärast olete valmis lapsi. Kasutades pessaar võib aidata leevendada oma sümptomid vahepeal. Kasu operatsioon võib kesta aastaid, kuid seal on mõned kordumise oht – mis võib tähendada teise operatsiooni mingil ajahetkel.

Kui teie anterior prolaps kaasneb stress pidamatus – tahtmatu uriini ajal pingutav tegevus – võib arst soovitada üks mitmeid protseduure, et toetada kusiti (kusiti peatamine) ja kergendada oma pidamatus sümptomeid.

Kegel harjutused tugevdada oma vaagnapõhja lihaseid, mis toetavad emakas, kusepõis ja soole. Tugevdatud vaagnapõhja toetada senisest enam oma vaagnapõhja elundite ja vabastamisega seotud sümptomid anterior prolaps.

Teha Kegel harjutused, toimige

Küsi oma tervishoiuteenuse osutaja tagasisidet, kas te kasutate õige lihaseid. Kegel harjutused võivad olla kõige edukam, kui nad õpetavad füsioterapeut ja tugevdatud biofeedback. Biofeedback hõlmab kasutades jälgimise seadmeid, mis aitavad tagada sa pingutades õige lihaste optimaalse intensiivsuse ja pika aja jooksul.

Kui olete õppinud õige meetod, mida saate teha Kegel harjutused diskreetselt peaaegu ükskõik, kas sa istud oma laua või lõõgastav diivanil.

Selleks, et vähendada oma riski haigestuda anterior prolaps, proovige neid eneseabi meetmed

külastada oma arsti