anoro ellipta inhalaator: kasutusalad, annuse & hoiatused

Mis on Anoro Ellipta?

Anoro Ellipta kasutatakse selleks õhuvoolu obstruktsiooni või bronhospasm inimestel KOK (krooniline obstruktiivne kopsuhaigus).

Anoro Ellipta võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Anoro Ellipta on ette nähtud kasutamiseks ainult inimestel kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ja ei tohiks kasutada astma raviks.

oluline info

Vilanterol võib suurendada riski inimeste surma astmaga, kuid risk inimestel KOK ei ole teada. Räägi oma arstiga teie individuaalsete riskide ja kasu selle ravimi kasutamist. Järgige kõiki patsiendile juhiseid turvaliseks kasutamiseks.

Anoro Ellipta ei tööta piisavalt kiiresti ravida bronhospasm rünnak. Kasutage ainult kiiresti tegutsedes sissehingamisel ravim rünnak.

Sa ei tohi seda ravimit, kui olete allergiline umeclidinium, vilanterol või piimavalke. Anoro Ellipta on ette nähtud kasutamiseks ainult inimeste KOK ja ei tohi kasutada astma raviks.

Veendumaks Anoro Ellipta on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

Enne ravimi võtmist

südamehaigused, kõrge vererõhk

epilepsia või muu häire

maksahaigus

nurga glaukoom

diabeet (ketoatsidoosi)

kilpnäärmehaiguste; või

põie obstruktsioon või muu urineerimine probleeme.

Vilanterol võib suurendada riski inimeste surma astmaga, kuid risk inimestel KOK ei ole teada. Räägi oma arstiga teie individuaalsete riskide ja kasu selle ravimi kasutamist. Järgige kõiki patsiendile juhiseid turvaliseks kasutamiseks.

Valitsus raseduse kategooria C. Ei ole teada, kas Anoro Ellipta kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda, kui kasutate seda ravimit.

Vaata ka: Rasedus ja imetamine hoiatusi (täpsemalt)

Ei ole teada, kas umeclidinium ja vilanterol eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Ära anna Anoro Ellipta kellelegi alla 18-aastastel ilma arsti poole.

Kasuta Anoro Ellipta täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge kasutage seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Mõnikord tuleb peatada kasutades teiste KOK ravimeid olete kasutanud viimase regulaarselt. Järgige hoolikalt arsti doseerimisjuhiste.

Tavaline annus seda ravimit on 1 inhalatsioon päevas. Kasutage ravimit iga päev samal ajal, ja mitte rohkem kui üks kord 24-tunnise ajavahemiku jooksul.

Anoro Ellipta ei tööta piisavalt kiiresti ravida bronhospasm rünnak. Kasutage ainult kiire toimega sissehingamisel ravim rünnak. Rääkige oma arstile, kui mõni oma ravimid ei tööta nii hästi kontrollida oma KOK.

Anoro Ellipta on pulber, mis on varustatud spetsiaalse inhalaatorit eelsalvestatud blisterpakendis, mis sisaldab mõõdetud annustes ravimit. Seade avaneb ja laeb mulli Anoro Ellipta iga kord, kui inhalaatorit kasutada. Jälgi patsiendi juhiseid inhalaatori.

Pöörduge arsti poole, kui teie hingamisprobleemid ei parane või kui sümptomid süvenevad kiiresti.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest, soojuse ja valguse. Hoidke inhalaatorit pitseeritud foolium salve, kuni ollakse valmis kasutama hakata.

Kuidas ma peaksin kasutama Anoro Ellipta?

Viska inhalaatori ära 6 nädalat pärast olete võtnud ta välja fooliumtaskust või kui annust indikaator näitab nulli, kumb on varasem.

Tavaline annus täiskasvanutele eest Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus – Hooldus

1 inhalatsioon üks kord päevas suu kaudu sissehingamise ainult; Maksimaalne annus: Ärge kasutage rohkem kui üks kord 24 tunni jooksul; Kommentaarid: Kasutage iga päev samal ajal

Kasutage vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge kasutage kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust. Ärge kasutage rohkem kui 1 inhalatsioon ühe päeva.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla kiire südame löögisagedus ja Värisemistunne või hingeldus.

Ärge kasutage teist sissehingatud bronhe lõõgastav sarnane vilanterol, nagu salmeterooli (Advair, Sereventi), formoterool või arformoteroli (Foradiliga, Perforomist, SYMBICORTiga, Brovana), kui arst on teile rääkinud.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni Anoro Ellipta: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

vilistav hingamine, lämbumine, või teiste hingamishäirete pärast selle ravimi

palavik, külmavärinad, köha kollane või roheline lima

lõikavat valu rinnus, hingeldus

Anoro Ellipta doseerimisinfo

värisemine, närvilisus

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

ähmane nägemine, tunnel nägemine, silmavalu, nägemine või halod ümber tuled

valulik või raskendatud urineerimine, vähe või üldse mitte urineerimisel

Mis juhtub üleannustamise korral?

madal kaaliumi – segadust, ebaühtlane pulss, äärmuslik janu, sagenenud urineerimine, jalg ebamugavust, lihasnõrkus või lonkama tunne; või

kõrge veresuhkru – suurenenud janu, sagenenud urineerimine, nälg, suukuivus, puuviljane hinge lõhn, unisus, naha kuivus, nägemishäired, kaalulangus.

Ühine Anoro Ellipta kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

Mida tuleks vältida, kui kasutate Anoro Ellipta?

nohu, nina valu, kurguvalu

Kerge valu rinnus

kõhulahtisus, kõhukinnisus

lihaskrambid; või

valu kaelas, käte ja jalgade.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, ja need, mida käivitada või peatada kasutades ravi ajal Anoro Ellipta, eriti

põie või kuseteede ravimid nagu darifenatsiinile, fesoterodiinile, oksübutüniinil, tolterodiinravi solifenatsiin

Bronhodilataatorite aklidiiniumi, ipratropium või tiotroopium; või

külm või allergia ravim, mis sisaldab antihistamiinikumiga.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda Anoro Ellipta, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

1.01.2014-01-16, 08:22:17.

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

KOK, hooldus Spiriva, SYMBICORTiga, albuterooliga, Advair Diskus’es, Ventolin, PROAIR HFA, ipratropium, Xopenex, Proventil, Breo Ellipta, Atroventi, Combivent

KOK prednisooni SYMBICORTiga, Xopenex, Breo Ellipta, Daliresp, budesoniidi / formoterooli levalbuterol, Incruse Ellipta, Tudorza Pressair, Stiolto Respimat, Xopenex HFA, roflumilastiga

Anoro Ellipta kõrvaltoimeid

Millised teised ravimid mõjutavad Anoro Ellipta?

Anoro Ellipta (umeclidinium / vilanterol)