anküloseeriva spondüliidi teste ja diagnoosimine

Imaging testid

lab testid

Ajal füüsilise eksamiga, võib arst paluda teil painutada selg erinevates suundades. Ta võib mõõta ka oma rinna ümbermõõt – kord oma kopsud tühjad ja kui neid täis õhku – võrrelda vahe.

Arst võib proovida ka reprodutseerida valu vajutades konkreetse osa teie vaagna või liigutades oma jalgu konkreetsesse asukohta. Ta võib küsida ka teil proovida püsti, oma kontsad ja tagasi oma pead vastu seina.

Röntgenkiired võimaldavad arstil kontrollida muutusi oma liigesed ja luud, kuigi nähtavaid anküloseeriva spondüliidi ei pruugi olla ilmne haiguse varases staadiumis.

Magnetresonantstomograafia (MRI) kasutab raadiolainete ja tugeva magnetvälja pakkuda rohkem detailseid luude ja pehmete kudede. MRI võib avalduma anküloseeriva spondüliidi varem haigusprotsessi, kuid on palju kallimad.

Puuduvad spetsiifilised lab testid tuvastada anküloseeriva spondüliidi. Teatud vereanalüüside saab kontrollida põletikumarkeritest, kuid põletik võib olla põhjustatud paljude erinevate terviseprobleeme. Teie veri võib testida HLA-B27 geeni, kuid enamik inimesi, kellel on selle geeni pole anküloseeriva spondüliidi.