angiotensiini konverteeriva ensüümi (AKE) inhibiitorid

ACE inhibiitorid ravida mitmesuguseid tingimusi, nagu kõrge vererõhk, sklerodermia ja migreeni. Uuri lähemalt selle klassi ravimeid.

Angiotensiini konverteeriva ensüümi (AKE) inhibiitorid aitavad lõõgastuda veresooned. AKE inhibiitorid takistavad ensüümi keha tootma angiotensiin II on aine organismis, mis ahendab veresooni ning vabastab hormoone, mis võib tõsta vererõhku. See ahenemine võib põhjustada kõrget vererõhku ja sundida oma südame tööd tegema.

Paljud ACE inhibiitorid on kättesaadavad. Kumb on teie jaoks parim, sõltub teie tervisele ja ravitava seisundi. Inimesed kroonilise neeruhaigusega olla kasu AKE inhibiitor ühena nende ravimitega. Must ja vanemad inimesed reageerivad halvemini AKE inhibiitorite kui teha valge ja nooremad inimesed.

Näited ACE inhibiitorite hulka

Arstid ette ACE inhibiitorid vältimiseks, raviks või parendamiseks sümptomid tingimustes nagu

Arst võib määrata teiste ravimitega lisaks AKE inhibiitorite, nagu diureetikum või kaltsiumikanali blokaator, osana oma kõrge vererõhk ravi. ACE inhibiitorid on tavaliselt üks kord päevas.

Arstid tavaliselt ette ACE inhibiitorid, sest nad ei ole sageli põhjustada kõrvaltoimeid.

Võimalik AKE inhibiitorite kõrvaltoimete hulka kuuluvad

Harvadel juhtudel – kuid sagedamini mustanahalistel ja suitsetajatel – AKE inhibiitorid võivad põhjustada mõned valdkonnad oma kudedes paisuda (angioödeem). Kui see juhtub kurgus, paistetus võib olla eluohtlik.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID), nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) ning naprokseennaatrium (Aleve), efektiivsust vähendada ACE inhibiitorid. Võttes aeg-ajalt doosi neid ravimeid ei tohiks muuta tõhusust oma ACE inhibiitor, kuid pidage nõu oma arstiga, kui te regulaarselt mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite.

Kuna AKE inhibiitorid võivad põhjustada sünnidefekte, rääkige oma arstile ka teisi võimalusi raviks vererõhku, kui olete rase või kavatsete rasestuda.

külastada oma arsti