angiogeneesi inhibiitorid

Mis on angiogeneesi?

Miks on angiogeneesi oluline vähki?

Kuidas angiogeneesi inhibiitorid toimivad?

Kas tahes angiogeneesi inhibiitorid praegu kasutatakse vähi raviks inimestel?

Kuidas on angiogeneesi inhibiitorid tavalisest erinev vähivastased ravimid?

Ära angiogeneesi inhibiitorid põhjustada kõrvaltoimeid?

Mis on käimas uuringud angiogeneesi inhibiitorid?

Mis on angiogeneesi?

Angiogenees on uute veresoonte moodustumine laeva. See protsess hõlmab Migratsiooni kasvu ja diferentseerumist endoteelirakkude, mis liin sees veresoonte seintes.

Protsessi angiogeneesi juhitakse keemilisi signaale organismis. Need signaalid võivad stimuleerida remont kahjustatud veresooned ning moodustati uued veresooned. Muud keemilisi signaale, mida nimetatakse angiogeneesi inhibiitorite segada veresoonte moodustumist. Tavaliselt stimuleeriv ja inhibeeriv toime nende keemilisi signaale tasakaalustatakse nii et veresooned moodustavad ainult, millal ja kus neid vajatakse.

Miks on angiogeneesi oluline vähki?

Angiogenees mängib olulist rolli kasvu ja vähi leviku. Verevarustust on vajalik kasvajate laienema üle mõne millimeetri suurune. Kasvajad võivad põhjustada käesoleva verevarustuse moodustamiseks andes off keemilisi signaale, et angiogeneesi stimuleerimiseks. Kasvajad võivad stimuleerida ka lähedal normaalsed rakud toota angiogeneesi signaalmolekule. Saadud uute veresoonte “sööt” kasvav kasvajate hapniku ja toitainetega, võimaldades vähirakkude tungida lähedal koe, liikuda kogu organismis ja moodustada uusi kolooniad vähirakkude nimetatakse metastaasid.

Kuna kasvajaid ei saa kasvada üle teatud suuruse või leviku ilma verevarustust, teadlased püüavad leida viise, kuidas blokeerida kasvaja angiogeneesi. Nad õpivad looduslikud ja sünteetilised angiogeneesi inhibiitorid, mida nimetatakse ka antiangiogeensed ained, mõttega, et need molekulid vältimist või aeglustamist vähirakkude kasvu.

Kuidas angiogeneesi inhibiitorid toimivad?

Angiogenees nõuab seondumise signaalmolekule nagu vaskulaarse endoteeli kasvufaktori (VEGF), et pinnaretseptorites normaalsete endoteelirakkude. Kui VEGF ja muud endoteeli kasvufaktorid seonduvad nende retseptorite endoteeli rakkudes, signaalide nendes rakkudes algatatakse et edendada kasvu ja ellujäämise uute veresoonte.

Angiogeneesi inhibiitorid segada erinevate sammuks selles protsessis. Näiteks bevatsisumab (Avastin ®) on monoklonaalne antikeha, mis spetsiifiliselt tunneb ära ja seondub VEGF (1). Kui VEGF on lisatud bevatsizumabist, ta ei suuda aktiveerida VEGF-retseptori. Muud angiogeneesi inhibiitorid, sealhulgas sorafenib ja sunitiniib retseptoritele pinnal endoteelirakkude või teiste valkudega allavoolu signaalimisradadesse, blokeerides nende tegevuse (2).

Kas tahes angiogeneesi inhibiitorid praegu kasutatakse vähi raviks inimestel?

Jah. USA Food and Drug Administration (FDA) on heaks kiitnud bevatsisumab tuleb neid kasutada üksi glioblastoomi et ei ole paranenud teiste ravimitega ja mida kasutatakse kombinatsioonis teiste ravimitega, et ravida metastaatilise kolorektaalvähi, mõningaid mitte-kopsuvähi ja metastaatilise neerurakkvähi. Bevatsisumaab oli esimene angiogeneesi inhibiitor, mida näidati aeglustada kasvaja kasvu ja veelgi olulisem, et laiendada patsientide eluea mõned kasvajad.

FDA on heaks kiidetud teisi ravimeid, mis on antiangiogeenne aktiivsus, sealhulgas sorafenib (Nexavar’ile ®), sunitiniibi (Sutentile ®) pasopaniib (Votrient ®) ja everoliimus (Afinitor ®). Sorafenib on heaks kiidetud hepatotsellulaarne kartsinoom ja neeruvähi sunitiniib everoliimus nii neeruvähi ja neuroendokriinse kasvajad ja pasopaniib neeruvähki. Teadlased uurivad angiogeneesi inhibiitorite kasutamine raviks teiste vähitüüpide. Lisaks angiogeneesi inhibiitorid mida kasutatakse teatud haiguste, mis hõlmavad arengut ebanormaalne veresoonte kasv noncancer tingimustes, nagu näiteks kollatähni degeneratsiooni.

Kuidas on angiogeneesi inhibiitorid tavalisest erinev vähivastased ravimid?

Angiogeneesi inhibiitorid on unikaalsed vähktõve vastased ained, sest nad kipuvad pärsivad veresoonte kasvu asemel kasvajarakke. Mõnes vähkide, angiogeneesi inhibiitorid on kõige tõhusam, kui koos täiendavate teraapiate, eriti keemiaravi. On oletatud, et need ravimid aitavad normaliseerida veresoonte pakkumise kasvaja, mis hõlbustavad teiste vähivastaste ravimitega, kuid see võimalus on veel selgitamisel.

Angiogeneesi inhibiitor ravi ei pruugi tappa kasvajate vaid võib takistada kasvajate kasvu. Seetõttu sedalaadi ravi võib vajada manustada pika aja jooksul.

Ära angiogeneesi inhibiitorid põhjustada kõrvaltoimeid?

Esialgu arvati, et angiogeneesi inhibiitorid oleks kerge kõrvaltoimeid, kuid hilisemad uurimused on näidanud potentsiaali tüsistused, mis kajastavad tähtsust angiogeneesi paljudes organismi normaalse protsessid, nagu haavade paranemist, südame ja neerude funktsiooni, loote arengus ja paljunemist. Kõrvaltoimeid ravi angiogeneesi inhibiitorid võivad sisaldada probleeme verejooks, tekkeks arterites (sellest tulenes insult või südameatakk), hüpertensiooni ja valk uriinis (3-5). Seedetrakti perforatsioon ja fistulas tunduvad olevat ka harvad kõrvaltoimed mõned angiogeneesi inhibiitorid. Loomkatsed on näidanud potentsiaali sünnidefekte, kuigi ei ole kliinilisi tõendeid sellise mõju inimesele.

On tõenäoline, et mõned võimalikud komplikatsioonid angiogeneesi inhibiitorite manustamise jäävad tundmatuks. Kuna rohkem patsiente ravitakse nende ravimitega, arstid rohkem teada võimalik harvad kõrvaltoimed.

Mis on käimas uuringud angiogeneesi inhibiitorid?

Lisaks angiogeneesi inhibiitorid, mis on juba heaks kiitnud FDA, teised, mis sihivad VEGF või muud angiogeneesi radu testitakse praegu kliinilistes uuringutes (uurimused patsientide uuringutest). Kui need angiogeneesi inhibiitorid osutuvad nii ohutu ja efektiivne inimese vähi ravimisel, siis võib need heaks kiitnud FDA ja kättesaadavaks laialdaseks kasutamiseks.

Lisaks I ja II faasi kliinilistes uuringutes testivad võimalust kombineerida angiogeneesi inhibiitorite manustamise koos teiste raviviisidega, mis sihivad veresooni, nagu kasvaja-veresoonkonna kahjustavad ained, mis kahjustavad olemasolevaid kasvaja veresoontes (6).

Allpool toodud nimekiri sisaldab vähk, mis Uuritakse aktiivses faasis III ravi kliinilistes uuringutes kasutades angiogeneesi inhibiitorid. Kliinilised uuringud võib leida ‘s nimekiri kliinilistes uuringutes. Teavet selle kohta, kuidas otsida nimekirja, vaata abi leida Toetatud Kliinilised uuringud.

Vähiliikide Active III faasi ravi kliinilise uuringu angiogeneesi inhibiitorid

Lisateavet ‘s kliiniliste uuringute andmebaasi ja muude vähi seotud teavet, kõne’ s Vähk teabeteenindus 1-800-4-VÄHI (1-800-422-6237).