Anal Vähi ennetamine

Vähi ennetamine on võetud meetmeid, et vähendada võimalust saada; vähk. Autor ennetada vähki, mitu uut vähijuhtu; grupis või elanikkonna langeb. Loodetavasti alandada; surmade arv põhjustatud vähki.

Selleks, et vältida uue vähkkasvajad hakanud teadlased vaadata risk; tegurid ja kaitsvad tegurid. Midagi, mis suurendab teie; võimalus haigestuda vähki nimetatakse vähiriski tegur; midagi, mis vähendab teie võimalus haigestuda vähki on; nimetatakse vähi kaitsev tegur.

Mõned vähi riskitegureid saab vältida, kuid paljud ei saa .; Näiteks nii suitsetamise ja pärib teatud geenid; riskifaktorid teatud tüüpi vähi, kuid ainult suitsetajatele võib olla; vältida. Regulaarne kehaline ja tervislik toitumine võib olla kaitsev; tegurid mõnede vähitüüpide. Vältides riskitegurid ja; suurendades kaitsvad tegurid võivad alandada riski, kuid see ei; ei tähenda, et sa ei saa vähk.

Erinevaid viise ennetada vähki uuritakse, sealhulgas

Pärakusse lõppu jämesoolde allpool pärasoole kaudu mis väljaheites (tahked jäätmed) jätab keha. Päraku moodustub osaliselt välisosa kihid keha ja osaliselt soolest. Kaks rõngataolisesse lihaseid, nimetatakse sulgurlihase lihased, avada ja sulgeda anal avamist ja lase väljaheites minestavad keha. Anaalkanalis, osa päraku vahel pärasoole ja päraku ava on umbes 1-1 ½ tumedusastet tolli pikk. Vaata Anatomy alumise seedetrakti, näidates käärsoole ja teistesse organitesse.

Nahk välispinna ümber päraku nimetatakse päraku piirkonnas. Kasvajad on selles valdkonnas nahakasvajate, ei anal vähk.

Vaata järgmine kokkuvõte rohkem informatsiooni pärakuvähi

Ameerika Ühendriikides, kõige levinum pärakuvähi on lamerakk-kartsinoom. Uuringud näitavad, et inimese papilloomiviiruse (HPV) infektsioon on peamine põhjus seda tüüpi pärakuvähi.

Teist tüüpi Pärakuvähiga nimetatakse anal adenokartsinoom, on väga haruldane ja seda ei käsitleta seda kokkuvõtet.

2001 kuni 2010 uut juhtu pärakuvähi ja surmade pärakuvähi suurenenud igal aastal. Kasv uusi juhtumeid oli mõnevõrra kõrgem naiste ja suremuse suurenemine pärakuvähi oli veidi suurem meestel.

Vältides vähiriski tegurid võivad aidata ennetada teatud vähkkasvajaid. Riskifaktoriteks on suitsetamine, ülekaalulisus ja ei saada piisavalt trenni. Kasvav kaitsvad tegurid nagu suitsetamisest loobumine, süüa tervislikku toitumist ja teostamisel võib aidata ennetada mõned kasvajad. Rääkige oma arsti või muu tervishoiutöötaja, kuidas sa võiksid alandada vähiriski.

Olles nakatunud inimese papilloomiviiruse (HPV) on peamine riskifaktor pärakuvähi. Nakatumist HPV võib viia lamerakk-kartsinoom päraku, kõige levinum pärakuvähi. Umbes üheksa kümnest pärakuvähi juhtumist leidub patsientidel anal HPV infektsioon.

Patsiendid terve immuunsüsteemiga on tavaliselt võimeline võitlema HPV infektsiooni. Patsiendid, kellel nõrgenenud immuunsüsteemiga, kes on nakatunud HPV on suurem risk pärakuvähi.

Emakakaelavähk, tupevähki, ja häbemevähi on seotud HPV infektsioon. Naised, kes on olnud emakakaela, tupe või tupe vähki, on suurem risk pärakuvähi.

Olles nakatunud inimese immuunpuudulikkuse viirus (HIV) on tugev riskifaktor pärakuvähi. HIV põhjustab omandatud immuunpuudulikkuse sündroomi (AIDS). HIV nõrgestab organismi immuunsüsteemi ja selle vastupanuvõimet infektsioonidele. HPV infektsiooni päraku seas on levinud patsientidel, kes on HIV-positiivne.

Risk pärakuvähi on suurem meestel, kes on HIV-positiivne ja seksivad meestega võrreldes meestega, kes on HIV-negatiivsed ja seksivad meestega. Naised, kes on HIV-positiivsete ka on suurenenud risk pärakuvähi võrreldes naistega, kes on HIV-negatiivsed.

Uuringud näitavad, et veeni süstivad kasutamine või suitsetamine võib veelgi suurendada riski anal raviks patsientidel, kes on HIV-positiivne.

Immuunsupressioonist on seisund, mis nõrgestab organismi immuunsüsteemi ja selle võimet võidelda infektsioonide ja muude haigustega. Krooniline (pikaajaline) immuunsupressioonist võib suurendada riski anal vähk, sest see vähendab organismi võimet võidelda HPV infektsioon.

Patsiendid, kellel on elundite siirdamine ja saada immuunsupressant organi äratõuke vältimiseks on suurem risk pärakuvähi.

Võttes autoimmuunhaigus nagu Crohni tõbi või psoriaas võib suurendada riski pärakuvähi. Ei ole selge, kas suurenenud risk on tingitud autoimmuunhäire, raviks tingimusega, või mõlema kombinatsioon.

Järgmised seksuaalne tegevus tõstab riski pärakuvähi kuna need suurendavad tõenäosust nakatuda HPV

Mehed ja naised, kes on esinenud anal tüükad või teiste sugulisel teel levivate haiguste Samuti on suurem risk pärakuvähi.

Uuringud näitavad, et suitsetamine suurendab riski pärakuvähi. Uuringud näitavad ka, et suitsetajatel on suurem risk pärakuvähi kui suitsetajad, kes on quit või inimesed, kes pole kunagi suitsetanud.

Inimese papilloomiviiruse (HPV) vaktsiini kasutatakse vältimiseks anal, emakakaelavähk, häbemevähk, ja tupevähki põhjustatud HPV. Seda kasutatakse ka ennetada poolt tekitatud kahjustusi HPV mis võivad muutuda vähi tulevikus.

Uuringud näitavad, et olles vastu vaktsineeritud HPV alandab risk pärakuvähi. Vaktsiin võib töö paremini, kui see on antud enne isikule eksponeeritud HPV.

Ei ole teada, kui kondoomi kasutamine kaitseb anal HPV infektsioon. Seda seetõttu, et ei ole piisavalt tehtud uuringuid, et tõestada seda.

Cancer ennetamise kliinilistes uuringutes kasutatakse otsima viise; alandada riski haigestuda teatud vähitüüpide. mõned; vähiennetuse uuringud viiakse läbi terved inimesed, kes; ei ole olnud vähk, kuid kellel on suurenenud risk vähi .; Muud ennetamise uuringud viiakse läbi inimesed, kes on olnud; vähk ja üritavad takistada teise vähi sama tüüpi; või alandada võimalus töötada uut tüüpi vähi .; Teised uuringud on tehtud tervete vabatahtlikega, kes ei ole teada; mingit vähi riskitegureid.

Eesmärk mõned vähiennetusele kliinilistes uuringutes on; teada, kas inimeste tegevust võib ennetada vähki. need; võib sisaldada süüa puu-ja köögivilju, teostamise väljumist; suitsetamine või võtate teatud ravimeid, vitamiine, mineraalaineid, või; toidulisandites.

Kliinilised uuringud toimuvad paljudes riigi osades .; Teave kliiniliste uuringute pärakuvähi vältimise võib leida Clinical; Uuringud osas; Web; site.

See vähi andmete kokkuvõttes on praeguse informatsiooni anal vähiennetuse. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

sõeluuringu ja ennetamine toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Linastub ja ennetamine toimetus. Anal Vähi ennetamine. Bethesda, MD: / tüübid / anal / patsiendi / anal-ennetustegevuse. . [PMTD: 26389512]