anal sügelema (pruritus ani) juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Anal sügelema, mida tuntakse ka sügelus ani, on ärritav, sügelustunnet päraku ümbruses (ava, mille kaudu väljaheites läheb läbi keha). Anal sügeluse on sümptom, mitte haigus, ja see võib olla palju erinevaid põhjuseid. Enamikul juhtudel isiku anal sügeluse ei ole haigus päraku või pärasoole. Selle asemel sügelustunnet on märgiks, et üks või mitu alljärgnevat on ärritunud naha piirkonnas; Väljaheites nahal ümber päraku ava – Kui päraku piirkonnas ei ole korralikult puhastatud pärast roojamist, väike kogus väljaheites võib jääda nahal, põhjustades piirkonnas sügelema. Harvemini vesine väljaheide võib lekkida anal avamist ja põhjustada sügelust. Seda juhtub, muidu tervetel inimestel, kelle toitumise hulka kuuluvad väga suurtes kogustes vedelikke .; Dieedi sisaldavate toitude ja jookide mis ärritavad anus – Mitmed toidud ja joogid võivad ärritada anus, sealhulgas vürtse ja vürtsikas toit, kohv (nii kofeiini ja kofeiiniga), tee, koola, piim, alkohoolsed joogid (eriti õlu ja vein) , šokolaad, tsitrusviljad, vitamiin C tabletid ja tomatid. Kui inimene sööb või jooke midagi, mis võib ärritada anus, kulub tavaliselt 24-36 tundi enne anal sügelus hakkab. See on aeg, mis kulub toidu reisida läbi seedetrakti .; Ravi antibiootikumidega – Mõned võimsaid antibiootikume, mis töötavad vastu palju erinevaid bakteriliike võivad vallandada anal sügelema häirimisega normaalne ökoloogia sooled. Neid ravimeid nimetatakse laia toimespektriga antibiootikume ja sisaldavad tetratsükliinid ja erütromütsiin (nii müüakse mitme erineva brändi nimed) .; Kohalik keemiline ärritus või naha allergia päraku piirkonnas – tundlikel inimestel, kemikaalid ja ravimid, mis kantakse päraku piirkonnas võib põhjustada paikset ärritust või allergilisi reaktsioone. Mõned suured süüdlased hulka värvained ja lõhnaained kasutada tualettpaberit (eriti lõhnastatud tualettpaber), naiselik hügieeni pihustid ja muud deodorandid piirkonnas päraku või suguelundite, ravim- Talgipulbrid ja ravimsööda nahapuhastusvahendite ja seebid, eriti lõhnastatud seebid. Anal sügelema ka võib vallandada üle leti ravimid (suposiidid, kreemid, salvid) raviks mõeldud anal probleeme .; Intensiivne puhastamine pärast roojamist – Kuigi päraku piirkonnas tuleb puhastada pärast iga roojamist, selle puhastamine peab olema õrn. Agressiivne hõõrudes ja puhastamine, eriti seebid või muud naha puhastusvahendid, võib ärritada nahka ja tekitada päraku sügelus.

Sümptomid

Anal sügelema on ärritav tunne päraku ümbruses, mis vabaneb ajutiselt kriimustada või hõõrudes. Probleem on sageli raskem öösel ja võib tekitada unehäireid. Enamikul juhtudel naha valdkonnas on punane .; Kui anal sügelema muutub krooniliseks (pikaajaline) probleem, nahk päraku ümbruses võib saada toores ja pakkumise korrata kriimustada või see võib paksendamiseks ja saada nahkjad. Korduv kriimustada võib põhjustada ka katkestused anal nahale, mis võib põhjustada valulikku paiksete infektsioonide .; Diagnoos; Selleks, et aidata selgitada põhjus teie anal sügelema, võib arst paluda teil kirjeldada oma praegust toitumist ja ravimeid, sooletegevuses ja kuidas sa igapäevaselt puhastada oma päraku piirkonnas pärast roojamist. Arst vaatab oma haiguslugu, sealhulgas põdenud päraku probleeme (hemorroidid, lõhesid või fistulas) või nahahaigused (psoriaas, ekseem või seborröa). Arst küsimustele järgnevad füüsilise kontrolli oma päraku piirkonnas ja mõnikord, mida päraku kontroll. Kui teil on esinenud naha sümptomid hõlmavad muu kehaosades, arst võib soovida, et uurida neid nahapiirkondadele samuti .; Kui teie anal sügelema põhjuseks on kohaliku ärritust päraku piirkonnas, arst tavaliselt saab diagnoosida probleemi põhineb teie ajalugu, toitumine ja isikliku hügieeni rutiini ja tulemusi oma füüsilise läbivaatuse. Mõnikord, arst paluda väljaheiteproovi, kui ta kahtlustab ussi või parasiit infektsioon. Harva võib arst uurida ala, lisades spetsiaalse vaatamise vahend nimetatakse anoscope oma anus. See aitab teie arst otsustada, kas sügelised on põhjustatud probleem sees oma pärasoole .; Eeldatav kestus; Kaua anal sügelema kestab sõltub selle põhjus. Kui sügelema põhjuseks on lihtne nahaärritust, probleem tavaliselt kaob kiiresti, kui teil tuvastada allikas ärritust ja seda vältida. Enamasti lihtne ravi meetmeid pakkuda leevendust ühe nädala jooksul ja ravi probleemi täielikult ühe kuu jooksul .; Ärahoidmine; Paljudel juhtudel saab vältida anal sügelema võttes järgmisi samme; Hoia anal hügieen – Kui võimalik, õrnalt puhastab päraku piirkonnas pärast iga roojamist abil märg tualettpaber (lõhnastamata ja värvi-free) või märja washcloth. Pühi õrnalt või kustuta valdkonnas. Kunagi hõõruda või võsa. Kui olete avalikus WC, kasutada kuiv WC-paberit ajutiselt, siis lõpeta puhastamise režiimi, kui sa koju .; Kasutada ainult vett puhastada päraku piirkonnas, kunagi seepi .; Vältige raviomadustega pulbrid, lõhnastatud pihustid või deodorandid kohta päraku piirkonnas .; Söö mõistlik toitumine, mis on madala toidud ja joogid, mis teadaolevalt põhjustavad anal ärritust .; Kandke puuvillast pesu, mis ei ole liiga pingul .; Kui te kasutate suukaudseid antibiootikume, süüa jogurtit, et aidata taastada normaalne ökoloogia oma käärsoole.

diagnoos

Selleks, et aidata selgitada põhjus teie anal sügelema, võib arst paluda teil kirjeldada oma praegust toitumist ja ravimeid, sooletegevuses ja kuidas sa igapäevaselt puhastada oma päraku piirkonnas pärast roojamist. Arst vaatab oma haiguslugu, sealhulgas põdenud päraku probleeme (hemorroidid, lõhesid või fistulas) või nahahaigused (psoriaas, ekseem või seborröa). Arst küsimustele järgnevad füüsilise kontrolli oma päraku piirkonnas ja mõnikord, mida päraku kontroll. Kui teil on esinenud naha sümptomid hõlmavad muu kehaosades, arst võib soovida, et uurida neid naha valdkondades.

Kui kaua see kestab?

Kaua anal sügelema kestab sõltub selle põhjus. Kui sügelema põhjuseks on lihtne nahaärritust, probleem tavaliselt kaob kiiresti, kui teil tuvastada allikas ärritust ja seda vältida. Enamasti lihtne ravi meetmeid pakkuda leevendust ühe nädala jooksul ja ravi probleemi täielikult ühe kuu jooksul.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Paljudel juhtudel saab vältida anal sügelema võttes järgmisi samme

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Enamasti anal sügeluse saab ravida

Kui külastada arsti

Kui ravivad anal sügelema ise ei vabasta sügelema pärast kolm kuni neli nädalat, võtke ühendust oma arstiga.

prognoos

Väljavaade on hea, sest enamik inimesi, kes on sügelus päraku piirkonnas ei ole haigus, mis hõlmab päraku või pärasoole. Üldiselt umbes 90 protsenti patsientidest leevendust leida vältides kriimustada ja muid lihtsaid raviviise.