amüotroofiline lateraalskleroos (ALS)

Amüotroofn lateraalskleroos (a-mi-o-TROE-fik LAT-ur-ul skluh-ROE-SIS), või ALS, on närvisüsteemi (neuroloogilised) haigus, mis põhjustab lihaste nõrkus ja mõjude füüsilist funktsiooni.

ALS on sageli nimetatakse Lou Gehrigi haiguse pärast kuulus pesapallur kes oli diagnoositud seda. ALS on teatud tüüpi motoneuroni haigus, mis põhjustab närvirakkude tasapisi lagunema ja surevad. Ameerika Ühendriikides, ALS nimetatakse mõnikord motoneuroni haigus.

hingamisprobleemid

Enamikul juhtudel arstid ei tea miks ALS esineb. Vähestel juhtudel on päritud.

Rääkides probleemidest

ALS algab sageli lihastõmblused ja nõrkus käe või jala, või mõnikord ebaselge kõne. Lõpuks ALS võib mõjutada teie võimet juhtida lihaste vaja liikuda, rääkida, süüa ja hingata. ALS ei saa ravida ja lõpuks viib surma.

söömine probleeme

Varajane tunnused ja sümptomid ALS hulka

dementsus

Haigus sageli algab käed, jalad või jäsemed, ja siis levib teistesse osadesse oma keha. Kuna haigus areneb, lihased muutuvad järjest nõrgemaks. See nõrkus lõpuks mõjutab närimine, neelamine, rääkimine ja hingamine.

Kuid ALS ei mõjuta tavaliselt oma soole või põie kontroll, meeli, või oma mõtlemise võime. On võimalik jääda aktiivselt koos oma pere ja sõpradega.

ALS närvirakud, mis kontrollivad liikumist lihaseid järk-järgult surevad, nii lihaseid järk-järgult nõrgenema ning hakata kaduma.

ALS on päritud 5 kuni 10 protsendil juhtudest. Teistel juhtudel oli näivad tekivad juhuslikult.

Teadlased uurivad mitmeid võimalikke põhjuseid ALS, sealhulgas

Valk väärkäsitlemisel. Mittesihtotstarbelisel valgud jooksul närvirakkude võib viia astmeline kogunemine ebakorrapärane kuju need valgud rakkudes, lõpuks põhjustab närvirakkude surma.

Asutatud riskifaktorid ALS hulka

Võib juhtuda, et mõnedel inimestel ALS, käivitab teatud keskkonnategurite.

Ka mõned uuringutes, kogu inimese genoomi (Ülegenoomne assotsiatsiooniuuring) leidnud hulgaliselt geneetilised variatsioonid, et inimesed perekondliku ALS ja mõned inimesed noninherited ALS oli ühine. Need geneetilised variatsioonid võivad muuta inimesed vastuvõtlikud ALS.

Keskkonnategurid uurimise all, mis võib muuta inimese individuaalset riski ALS hulka

Sõjaväeteenistus. Hiljutised uuringud näitavad, et inimesed, kes on teeninud sõjalise on suurem risk ALS. Täpselt kuidas ajateenistuses võib vallandada arengu ALS on ebaselge, kuid see võib sisaldada kokkupuude teatud metalle või kemikaale, traumaatilised vigastused, viirusinfektsioonid ja intensiivne pingutus.

Haiguse progresseerudes inimesed ALS kogemus komplikatsioonid, mis võivad sisaldada

Mida sa saad teha

Mida ootate oma arsti

Ravimid

Teraapia

Aja jooksul ALS halvab lihased vaja hingata. Mõned seadmed, mis aitavad teie hingamine on kulunud ainult öösel ja on sarnased seadmed kasutavad inimesed uneapnoe. Näiteks võidakse teile mitteinvasiivse ülerõhuventilatsiooni et aidata oma hingamine öösel.

Viimasel etapil ALS, mõned inimesed valida, kas tracheostomy – kirurgiliselt loodud auk ees kaela viib kõri (hingetoru) – võimaldada täiskohaga kasutada respiraatorit, mis täitub ja tühjeneb oma kopsud.

Kõige sagedasem surmapõhjus inimestele ALS on hingamishäired. Keskmiselt surm saabub kolme kuni viie aasta jooksul pärast sümptomite alustada.

Enamik inimesi ALS areneb hädas öeldes ajas. See algab tavaliselt mõned kerged segane sõnadega, sageli vaheldumisi, kuid süvenedes aja jooksul olla raskemad. Aja jooksul, kõne muutub raskemaks teistele mõista, ja inimesed ALS sõltuvad tihti teisi kommunikatsioonitehnoloogiaid suhelda.

Kui lihased, mis kontrollivad neelamine on mõjutatud inimesed ALS saab arendada alatoitumine ja dehüdratsioon. Need on ka suurem risk haigestuda toidu, vedelike või sülje kopsudesse, mis võib põhjustada kopsupõletikku. Toitmissondiga saab neid riske vähendada.

Mõned inimesed ALS on probleeme mäluga otsuste tegemine, ja mõned on lõpuks diagnoositud dementsuse vormi nimetatakse frontotemproaalsest dementsus.

Kui sul on mõned varased märgid ja sümptomid neuromuskulaarne haigus nagu ALS, siis võiks kõigepealt nõu oma perearsti, kes kuulavad oma kirjeldus sümptomid ning teha esialgne füüsiline läbivaatus. Siis arst ilmselt teid suunata arsti koolitatud närvisüsteemi tingimused (neuroloog) täiendavaks hindamiseks.

Kui oled hoole all neuroloog, siiski võib võtta aega, et luua diagnoosi.

Kui olete olnud nimetatud teatud meditsiini keskused, oma hinnangu võib hõlmata integreeritud meeskond neuroloogi ja teiste arstide ja tervishoiutöötajate koolitatud erinevaid aspekte motoneuroni haigus.

Arstid annab teile põhjaliku hindamise diagnoosida teie seisund. Kuid see protsess võib olla stressirohke ja masendav, kui teie arsti meeskond hoiab teid kursis. Need strateegiad võivad teile rohkem aimu kontrolli.

Integreeritud meeskond võib pikendada ellujäämise ja parandada oma tervishoiu kvaliteeti.

Teie perearst hoolikalt läbi oma pere haiguslugu ja teie märke ja sümptomeid. Teie neuroloog ja oma pere arst võib teostada füüsiline ja neuroloogiline läbivaatus, mille käigus uuritakse

Amüotroofn lateraalskleroos (ALS) on raske diagnoosida varases sest see võib sarnaneda mitmed teised neuroloogilised haigused. Katsed välistada teised tingimused võivad sisaldada

Electromyogram (EMG). Ajal EMG arst sisestab nõela elektroodi läbi naha erinevatesse lihaseid. Test mõõdab elektrilist aktiivsust lihaseid, kui nad lepingu ja kui nad puhata.

Kõrvalekalded lihaseid näha klassikalises elektromüogrammi aitab arstidel diagnoosida ALS või kindlaks, kas teil on lihaste ja närvide seisund, mis võib põhjustada teie sümptomid. Samuti võib see aidata suunata oma Võimlemisravi.

Kuna seal ei ole vastupidiseks muidugi Amüotroofse lateraalskleroos, ravi keskenduda aeglustades sümptomid, ära tarbetuid raskusi ja teeb teid mugavamaks ja sõltumatu.

Kuna ALS hõlmab keerulisi füüsilise, vaimse ja sotsiaalse probleemid, siis võib abi olla on integreeritud meeskonna väljaõppe saanud arstid paljudes valdkondades ja muud tervishoiutöötajad pakuvad oma abi. Võttes integreeritud meeskond arstide ja teiste tervishoiutöötajate hallata ALS ravi võib pikendada oma ellujäämise ja parandada oma elukvaliteeti.

Teie meeskond aitab teil valida õige ravi teile. Sa alati õigus valida või mitte valida ükskõik millise ravi soovitanud.

Ravim rilusoolile (RILUTEK’iga) on ainus ravim on heaks kiitnud Food and Drug Administration ALS. Ravimi näib aeglustada haiguse arenemist mõnedel inimestel, võibolla vähendades tasemed virgatsaine ajus (glutamaat), mis on sageli esinevad kõrgemad tasemed inimestel ALS.

Rilusoolravi võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu uimasus, seedeelundite haiguste ja maksafunktsiooni muutusi.

Arst võib määrata ka ravimeid pakkuda leevendust muud sümptomid, sealhulgas

Hingamine hooldus. Aja jooksul, siis on teil rohkem hingamisraskused, kui teie lihased muutuvad nõrgemaks. Arstid võivad testida oma hingamist regulaarselt ja annab teile seadmeid, et aidata oma hingamine öösel.

Mõnel juhul võite valida hingata läbi mehaaniline ventilatsioon. Arstid sisestada toru kirurgiliselt loodud auk ees oma kaela viib oma kõri (tracheostomy) ja toru on ühendatud respiraatorit.

Füsioteraapia. Füsioterapeut saab tegeleda valu, kõndimine, liikuvus, karastav ja seadmed vajadusi, mis aitab säilitada oma sõltumatuse. Mõned meetmed hõlmavad vähese mõjuga harjutused, et säilitada oma kardiovaskulaarse võimekuse, lihasjõudu ja erinevaid liikumise nii kaua kui võimalik.

Füsioterapeut aitab ka teid harjunud traksidega, Walker või ratastooli ja võib-olla näitavad seadmeid, nagu rambid, mis muudavad lihtsamaks hakkaja.

Regulaarne kehaline aitab ka parandada oma mõttes heaolu. Sobivad venitamine aitab vältida valu ja aitab lihaseid toimida oma parima.

Tööteraapia. Tööterapeudina aitab teil kompenseerida käsi ja käe nõrkus viisil, mis aitab teil hoida oma sõltumatust nii kaua kui võimalik. Adaptive seadmete abil saab jätkuvalt sooritada igapäevaseid tegevusi nagu kaste, hooldus, söömine ja suplemiseks.

Tööterapeudina võivad samuti aidata teil mõista, kuidas muuta oma kodu lubada kättesaadavus kui sa muutunud vähem võimalik ohutult kõndida.

Tööterapeudid on ka hea ettekujutuse sellest, kuidas abitehnoloogia ja arvutid saab kasutada ka siis, kui käed on nõrgad.

Kõneteraapia. Kuna ALS mõjutab lihaseid kasutad rääkida, side muutub küsimus, kuna see haigus progresseerub. Logopeed saab õpetada, adaptiivne tehnikaid teha oma kõnes kergemini arusaadav. Logopeedid võivad samuti aidata teil uurida teiste sidevahenditega, nagu tähestiku pardal või lihtsalt pliiatsi ja paberi.

Hiljem haiguse progresseerumist, logopeed võib soovitada seadmeid nagu tahvelarvutid teksti kõneks rakendused või arvutipõhist seadmed kõnesünteesi mis võivad aidata teil suhelda. Küsige oma terapeudi võimalusest võtta laenu või üürile neid seadmeid.

Õppimine olete ALS võivad olla laastavad. Järgmised näpunäited võivad aidata teil ja teie pere hakkama

Otsuseid teha nüüd oma tuleviku arstiabi. Tuleviku kavandamisel võimaldab teil olema kontroll otsuseid oma elu ja oma mure.

Tänu oma arsti, hospiitsi õe või sotsiaaltöötaja, saate otsustada, kas soovite teatud elu ulatub korra.

Samuti saab määrata, kuhu soovite veeta oma viimaseid päevi. Võite kaaluda hooldus hooldushaiglates võimalusi. Tuleviku kavandamisel aitab teil ja teie lähedastele panna puhata mõned ühised kahtlused.

külastada oma arsti