amüotroofiline lateraalskleroos (ALS) ravi ja ravimid

Ravimid

Teraapia

Kuna seal ei ole vastupidiseks muidugi Amüotroofse lateraalskleroos, ravi keskenduda aeglustades sümptomid, ära tarbetuid raskusi ja teeb teid mugavamaks ja sõltumatu.

Kuna ALS hõlmab keerulisi füüsilise, vaimse ja sotsiaalse probleemid, siis võib abi olla on integreeritud meeskonna väljaõppe saanud arstid paljudes valdkondades ja muud tervishoiutöötajad pakuvad oma abi. Võttes integreeritud meeskond arstide ja teiste tervishoiutöötajate hallata ALS ravi võib pikendada oma ellujäämise ja parandada oma elukvaliteeti.

Teie meeskond aitab teil valida õige ravi teile. Sa alati õigus valida või mitte valida ükskõik millise ravi soovitanud.

Ravim rilusoolile (RILUTEK’iga) on ainus ravim on heaks kiitnud Food and Drug Administration ALS. Ravimi näib aeglustada haiguse arenemist mõnedel inimestel, võibolla vähendades tasemed virgatsaine ajus (glutamaat), mis on sageli esinevad kõrgemad tasemed inimestel ALS.

Rilusoolravi võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu uimasus, seedeelundite haiguste ja maksafunktsiooni muutusi.

Arst võib määrata ka ravimeid pakkuda leevendust muud sümptomid, sealhulgas

Hingamine hooldus. Aja jooksul, siis on teil rohkem hingamisraskused, kui teie lihased muutuvad nõrgemaks. Arstid võivad testida oma hingamist regulaarselt ja annab teile seadmeid, et aidata oma hingamine öösel.

Mõnel juhul võite valida hingata läbi mehaaniline ventilatsioon. Arstid sisestada toru kirurgiliselt loodud auk ees oma kaela viib oma kõri (tracheostomy) ja toru on ühendatud respiraatorit.

Füsioteraapia. Füsioterapeut saab tegeleda valu, kõndimine, liikuvus, karastav ja seadmed vajadusi, mis aitab säilitada oma sõltumatuse. Mõned meetmed hõlmavad vähese mõjuga harjutused, et säilitada oma kardiovaskulaarse võimekuse, lihasjõudu ja erinevaid liikumise nii kaua kui võimalik.

Füsioterapeut aitab ka teid harjunud traksidega, Walker või ratastooli ja võib-olla näitavad seadmeid, nagu rambid, mis muudavad lihtsamaks hakkaja.

Regulaarne kehaline aitab ka parandada oma mõttes heaolu. Sobivad venitamine aitab vältida valu ja aitab lihaseid toimida oma parima.

Tööteraapia. Tööterapeudina aitab teil kompenseerida käsi ja käe nõrkus viisil, mis aitab teil hoida oma sõltumatust nii kaua kui võimalik. Adaptive seadmete abil saab jätkuvalt sooritada igapäevaseid tegevusi nagu kaste, hooldus, söömine ja suplemiseks.

Tööterapeudina võivad samuti aidata teil mõista, kuidas muuta oma kodu lubada kättesaadavus kui sa muutunud vähem võimalik ohutult kõndida.

Tööterapeudid on ka hea ettekujutuse sellest, kuidas abitehnoloogia ja arvutid saab kasutada ka siis, kui käed on nõrgad.

Kõneteraapia. Kuna ALS mõjutab lihaseid kasutad rääkida, side muutub küsimus, kuna see haigus progresseerub. Logopeed saab õpetada, adaptiivne tehnikaid teha oma kõnes kergemini arusaadav. Logopeedid võivad samuti aidata teil uurida teiste sidevahenditega, nagu tähestiku pardal või lihtsalt pliiatsi ja paberi.

Hiljem haiguse progresseerumist, logopeed võib soovitada seadmeid nagu tahvelarvutid teksti kõneks rakendused või arvutipõhist seadmed kõnesünteesi mis võivad aidata teil suhelda. Küsige oma terapeudi võimalusest võtta laenu või üürile neid seadmeid.