amüloidoos ja neeruhaigus

Amüloidoosis ja neeruhaiguse

Mis on amüloidoosis?

Mis on amüloidoosis ?; Millised on neerude ja mida nad teevad ?; Milliseid amüloidoosis mõjutavad neerude ?; Millised on nähud ja sümptomid esmase amüloidoosis neerud ?; Millised on sümptomid dialüüsi seotud amüloidoosis ?; Kuidas on esmane amüloidoosis neerud diagnoositud ?; Kuidas on dialüüsi seotud amüloidoosis diagnoositud ?; Kuidas on esmane amüloidoosis neerud ravida ?; Kuidas on dialüüsi seotud amüloidoosis ravida ?; Söömine, Dieet ja Toitumine; Juhib tähelepanu meelest;

Paljud organisatsioonid toetada patsientide ja meditsiinitöötajate. Vaata kogu nimekirja Neer ja Urologic Disease organisatsioonid. (PDF, 345 KB)

Amüloidoos on haruldane haigus, mis tekib siis, kui amüloidvalkude ladestuvad kudedesse ja organitesse. Amüloidlademeid on ebanormaalne valke, et organism ei suuda murda ja taaskasutada, kui see on normaalne valkude. Kui amüloidlademeid kokku kleepuvad, moodustavad nad amüloidladestused. Buildup nende hoiuste kahjustab inimese elundite ja kudede. Amüloidoos võivad mõjutada erinevate elundite ja kudede erinevatel inimestel ja võib esineda rohkem kui ühe elundi samal ajal. Amüloidoos kahjustab kõige sagedamini neerud, süda, närvisüsteemi, maksa ja seedetrakti. Sümptomid ja raskusaste amüloidoosis sõltuvad elundite ja kudede mõjutatud.

Neerud on kaks uba-kujuline elundid, iga umbes sama suur rusikas. Need asuvad vahetult allpool rinnakorvi, üks kummalgi pool selgroogu. Iga päev, mõlemad neerud filtreerivad umbes 120-150 liitrit verd toota umbes 1-2 liitrit uriini, mis koosneb jäätmete ja üleliigse vedeliku. Uriin voolab neerudest põide läbi torude nimetatakse kusejuha. Põie kauplustes uriini. Kui põis tühjeneb, uriin voolab läbi keha läbi toru nimetatakse kusiti paiknev allosas põit. Meestel, kusiti on pikk, samas kui naistel on lühike.

Millised on neerude ja mida nad teevad?

Neerud on kaks uba-kujuline elundid, iga umbes sama suur rusikas.

hemodialüüsi. Hemodialüüsi kasutab spetsiaalset filtrit nimetatakse Dialüsaatoris eemaldada jäätmete ja üleliigse vedeliku verest .; peritoneaaldialüüsi. Peritoneaaldialüüs kasutab limaskesta kõhuõõnde-ruumi organismis hoidvale elundite nagu mao, soolte ja maksa-filtreerida veres.

Ravimeetodeid neerupuudulikkus: Hemodialüüsi; Ravimeetodeid neerupuudulikkus: peritoneaaldialüüsi

Esmane amüloidoosis ja dialüüsi seotud amüloidoosi liigid on amüloidoosiga, millega saab mõjutada neerud.

Neerud on organid enim mõjutatud esmane amüloidoosis. Amüloidladestused kahjustada neerusid ja raskendada nende filtreerida jäätmed ja murda valke. Kui neerud liialt kahjustatud, võivad nad ei saa enam toimida piisavalt hästi, et säilitada tervist, põhjustades neerupuudulikkus. Neerupuudulikkus võib tekitada probleeme, nagu kõrge vererõhk, luuhaiguse ja aneemia-seisund, mille keha on vähem punaseid vereliblesid kui tavaliselt.

Inimesed, kes kannatavad neerupuudulikkus ja on olnud pikaajaline dialüüsi võib tekkida dialüüsi seotud amüloidoosis. Seda tüüpi amüloidoosis tekib siis, kui teatud valgu, mida nimetatakse beeta-2-mikroglobuliin, koguneb veri, sest dialüüs ei eemalda seda täielikult. Kahte tüüpi dialüüsi on

albuminuuriat-suurem hulk albumiin, valku, uriiniga. Isik, nefrootiline sündroom eritab rohkem kui pool tl albumiini päevas .; hüperlipideemia-seisund, kus inimese veres on rohkem-kui-normaalses koguses rasvu ja kolesterooli .; ödeemi turse, tavaliselt inimese jalad, jalgade või pahkluude ja harvem käte või näo .; hüpoalbumineemia-seisund, kus inimese veres on vähem-kui-normaalses koguses albumiiniga.

Dialüüsi seotud amüloidoosi on tüsistus neerupuudulikkus sest kumbki hemodialüüsi ega peritoneaaldialüüsi tõhusalt filtreerib beeta-2-mikroglobuliin verest. Selle tulemusena kõrgendatud koguseid beeta-2-mikroglobuliin jäävad veres. Dialüüsi seotud amüloidoosis on suhteliselt levinud inimeste neerupuudulikkus, eriti täiskasvanutel vanemad kui 60-aastased, kes on olnud dialüüsi rohkem kui 5 aastat. 1

väsimus või väsimustunne; õhupuudus; madal vererõhk; tuimus, kihelus või põletustunne kätes või jalgades; kaalukaotus

Rohkem teavet antakse theernment tervise teemadel

1 amüloididega. Mayo kliiniku kodulehel. / Tervis / amüloidoosis / DS00431. Uuendatud 6. augustil 2011. külastatud 25 juuli 2014.

Kõige tavalisem märk esmane amüloidoosis neerud on nefrootiline sündroom – kogumik märgid, mis näitavad, neerukahjustus. Märke nefrootiline sündroom hulka

Milliseid amüloidoosis mõjutavad neerude?

Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, nefrootiline sündroom täiskasvanutel.

Muud nähud ja sümptomid esmane amüloidoosis võivad hõlmata

Sümptomid dialüüsi seotud amüloidoosi võivad hõlmata

Dialüüsi seotud amüloidoosis enamasti mõjutab luude, liigeste ja kudedes, mis ühendavad lihaseid luude, nimetatakse kõõluseid. Haigus võib mõjutada ka seedetrakti ja organeid nagu süda ja kopsud. Luu tsüstid tingitud dialüüsi seotud amüloidoosis võib põhjustada luumurde. Dialüüsi seotud amüloidoosis võib põhjustada ka pisarad kõõluste ja sidemete. Sidemed on koed, mis ühendab luid teisi luid.

Tervishoiuteenuse osutaja diagnoosi esmane amüloidoosis neerud koos

Võttes meditsiini- ja perekonna ajalugu võib aidata tervishoiuteenuse osutaja diagnoosida amüloidoosis neerud. Ta küsib patsient anda meditsiini ja perekonna ajalugu.

Füüsiline eksam võib aidata diagnoosida esmane amüloidoosis neerud. Ajal füüsilise eksamiga, tervishoiuteenuse osutaja tavaliselt

Tervishoiuteenuse osutaja võib kasutada uriinianalüüsi-testimine uriiniproovi-kontrollida albumiini ja amüloid valk uriinis. Patsient annab uriiniproovi spetsiaalses anumas tervishoiuteenuse osutaja kabinetis või kaubandusliku poole. Õde või tehnik saab testida proovi samas kohas või saadab selle laborisse. Veel-kui-normaalses koguses albumiin uriinis võib viidata neerukahjustuste tõttu esmane amüloidoosis. Amüloid valk uriinis võib viidata amüloidoosis.

Tervishoiuteenuse osutaja võib kasutada vereanalüüse, et näha, kui hästi neerud töötavad ja kontrollida amüloid valkude ja hüperlipideemia. Vereproovi seisneb patsiendi veres tervishoiuteenuse osutaja kabinetis või kaubandusliku poole ja saata proov laborisse analüüsimiseks. Vereproovid neerutalitluse mõõta jääkainetest veres, et terve neer tavaliselt välja filtreerida. Hüperlipideemia võib viidata nefrootiline sündroom. Amüloidlademeid veres võib viidata amüloidoosis.

Ainult biopsia saab näidata amüloid valk hoiused neerudes. Tervishoiuteenuse osutaja võib soovitada neeru biopsiat kui teised testid näitavad neerude kahjustusi. Neeru biopsia on menetlus, mis hõlmab tüki neeru kude uurimine mikroskoobiga. Tervishoiuteenuse osutaja täidab neeru biopsiat haiglas kerge uimasus ja kohaliku anesteesia. Tervishoiuteenuse osutaja kasutab pildistamise ultraheliuuringu või kompuutertomograafia (CT) skaneerimist suunata biopsianõela neeru ja koeproovi. Patoloog-arst, kes on spetsialiseerunud haiguste diagnoosimisel – uurib kudede laborisse amüloid valkude ja neerukahjustuste.

Millised on nähud ja sümptomid esmane amüloidoosiga neerud?

Biopsia tulemusi aitab tervishoiuteenuse osutaja kindlaks parim ravikuuri. Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, Neer biopsia.

valu, jäikus ja vedeliku liigestes .; ebanormaalne, vedelikku sisaldavasse limast, nimetatakse tsüstid, mõnel luud .; karpaalkanali sündroom, mis on põhjustatud ebatavaline Buildup amüloidlademeid randmepiirkonnas. Sümptomid karpaalkanali sündroom on tuimus või kipitus, mõnikord koos lihasnõrkuse, sõrmedes ja käed.

meditsiini ja perekonna ajalugu; füüsilise eksamiga uriinianalüüsi; vereanalüüsid; neeru biopsiat

uurib patsiendi keha kontrollida turse; kasutab stetoskoop kuulata kopsud; kraanid konkreetsed patsiendi keha

uriinianalüüsi; vereanalüüsid; pildistamine testid

ravimeid ravi, sealhulgas kemoteraapia; tüvirakkude siirdamist; ravimiseks muud tingimused

Millised on sümptomid dialüüsi seotud amüloidoosis?

Tervishoiuteenuse osutaja diagnoosib dialüüsi seotud amüloidoosis koos

melfalaanile (ALKERAN), teatud tüüpi keemiaravi; deksametasooni (Decadron), põletikuvastase steroidravimit

aneemia ravi võib hõlmata ravimeid; depressioon-ravi võib hõlmata räägi vaimse tervise nõustaja ja ravimite võtmise; väsimus-ravi võib hõlmata muudatusi toitumise ja kehalise aktiivsuse tase; neeruhaigus-ravi võib hõlmata ravimeid, mis aitavad säilitada neerufunktsiooni või aeglustab neeruhaigus

ravimeid ravi; uuemad efektiivsem hemodialüüsi filtrid; kirurgia; neerusiirdamist

piirates toidu naatriumi, tihti soola, mis aitab vähendada turset ja alandab vererõhku; väheneb vedeliku joomine aitab vähendada turset ja alandab vererõhku; toitumise dieeti madala küllastunud rasva ja kolesterooli, mis aitab kontrollida rohkem-kui-normaalses koguses rasvu ja kolesterooli sisaldust veres

Tervishoiuteenuse osutaja võib kasutada uriinianalüüsi ja vereanalüüsi, et avastada summa amüloid valk uriinis ja veres. Imaging testid, nagu röntgen ja kompuutertomograafia võib pakkuda pilte luu tsüstid ja amüloidlademites luud, liigesed, kõõlused ja sidemed. X-ray tehnik teeb pildistamise testid tervishoiuteenuse osutaja kabinetis, ambulatoorse keskus või haiglas. Radioloog-arst, kes on spetsialiseerunud meditsiinirakendused-tõlgendab pilte. Patsient ei nõua anesteesia.

albuminuuriat-kõrgendatud summa albumiini uriiniga. Isik, nefrootiline sündroom eritab rohkem kui pool tl albumiini päevas .; hüperlipideemia-seisund, kus inimese veres on rohkem-kui-normaalses koguses rasvu ja kolesterooli .; ödeemi turse, tavaliselt inimese jalad, jalgade või pahkluude ja harvem käte või näo .; hüpoalbumineemia-seisund, kus inimese veres on vähem-kui-normaalses koguses albumiiniga.

Röntgenpilt näitab amüloidlademites randme

Tervishoiuteenuse osutaja kohtleb esmane amüloidoosis neerud järgmiste

Ravimite ravi. Eesmärgiks ravimeid ravi, sealhulgas kemoteraapia, on vähendada amüloidvalgu veres. Paljud tervishoiuteenuse osutajate soovitame kombinatsioon ravimi ravi, näiteks

Need ravimid ei suuda peatada rakkude kasvamist, mis muudavad amüloidvalkudeks. Need ravimid võivad põhjustada juuste väljalangemist ja tõsiseid kõrvaltoimeid, nagu iiveldus, oksendamine, väsimus.

Kuidas esmane amüloidoosiga neerud diagnoositakse?

väsimus või väsimustunne; õhupuudus; madal vererõhk; tuimus, kihelus või põletustunne kätes või jalgades; kaalukaotus

Tüvirakkude siirdamist. Tüvirakkude siirdamist on protseduur, mis asendab patsiendi kahjustatud tüvirakud terve ones. Tüvirakke leitakse luuüdis ja areneda kolme liiki vererakkude keha vajab. Et valmistuda tüvirakkude siirdamist, patsient saab suurtes annustes keemiaravi. Tegelik siirdamine on nagu vereülekanne. Siirdatud tüvirakkude reisida luuüdi teha tervislikke uusi vererakke. Keemiaravi patsient saab valmistuda siirdamist võivad olla tõsised kõrvalnähud, mistõttu on oluline rääkida tervishoiuteenuse osutaja ohtudest seda protseduuri.

Kuidas on dialüüsi seotud amüloidoosis diagnoositakse?

Loe edasi Mis on vere ja luuüdi tüvirakkude siirdamist? kell www.nhlbiernment / tervis / tervis-teemade / teemasid / bmsct.

valu, jäikus ja vedeliku liigestes .; ebanormaalne, vedelikku sisaldavasse limast, nimetatakse tsüstid, mõnel luud .; karpaalkanali sündroom, mis on põhjustatud ebatavaline Buildup amüloidlademeid randmepiirkonnas. Sümptomid karpaalkanali sündroom on tuimus või kipitus, mõnikord koos lihasnõrkuse, sõrmedes ja käed.

Ravimine muudest tingimustest. Esmane amüloidoosis on mingit ravi, nii ravimiseks mõned kõrvaltoimed ja muudest tingimustest täheldatud haiguse on hädavajalik. Muud tingimused võivad hõlmata

Kuidas esmane amüloidoosiga neerud ravitud?

Patsient ja tema pere peaks rääkima tervishoiuteenuse osutaja kohta ressursse toetada ja ravivõimalusi.

Kuidas on dialüüsi seotud amüloidoosis ravida?

Rohkem infot neeruhaigus on esitatud theernment tervise teema, suse-neeruhaigus.

Tervishoiuteenuse osutaja kohtleb dialüüsi seotud amüloidoosis koos

Eesmärgiks ravimeid ravi ja kasutamise uuem, efektiivsem hemodialüüsi filtrid on vähendada amüloidvalgu veres. Ravimite ravi võib aidata vähendada sümptomeid nagu valu ja põletikku. Tervishoiuteenuse osutaja võib ravida isik dialüüsi seotud amüloidoosis kes on luude, liigeste ja kõõluste probleeme, nagu luu tsüstid ja karpaalkanali sündroomi, kasutades operatsiooni.

Dialüüsi seotud amüloidoosis on mingit ravi; aga edukat neerusiirdamist võib peatada haiguse progresseerumist.

Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, ravimeetodeid neerupuudulikkus: siirdamine.

Söömine, Dieet ja Toitumine

Juhib tähelepanu meelest

Umbes neerupuudulikkus Series

Teadlased on tuvastanud, et söömine, toitumine ja toitumishäired mängida rolli põhjustades või vältimiseks esmane amüloidoosiga neerude või dialüüsi seotud amüloidoosi. Inimesed, nefrootiline sündroom võib teha dieedi muutus, nagu

Tervishoiuteenuse osutaja võib soovitada, et inimesed neeruhaigus süüa mõõdukas või vähendada valkude. Valgud lagunevad jäätmed tooteid, neerud filter verest. Süüa rohkem valku kui keha vajadused võivad koormuse neerudele ja põhjustada neerufunktsiooni langus kiirem. Kuid valgu omastamine, et on liiga madal, võib põhjustada alatoitumise seisund, mis tekib, kui keha ei saa piisavalt toitaineid.

Inimesed neeruhaigusega piiratud valku saama vereanalüüsi, mis näitab madalat toitainete taset. Inimesed, kellel on esmane amüloidoosis neerude või dialüüsi seotud amüloidoosis peaksid rääkima tervishoiuteenuse osutaja kohta toidu piirangud kõige paremini juhtida oma individuaalseid vajadusi.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

U.S.ernment ei toeta ega soosi ühtegi konkreetset kaubandusliku toote või firma. Trade varalisi või firma nimetusi käesolevas dokumendis kasutatakse ainult sellepärast, et neid peetakse vajalikuks seoses esitatud teave. Kui toode ei ole mainitud, tegevusetus ei tähenda ega tähenda, et toode ei vasta nõuetele.

Teie ja teie arst tegema koostööd, et valida ravi, mis on teie jaoks parim. Väljaandes theernment neerupuudulikkus Series aitab teil õppida konkreetseid küsimusi näed.

voldikud

teabelehed

Õpime nii palju kui saate ravi aitab sind oluline liige oma tervishoiu meeskond.

Theernment tänab; Glenn Chertow, Dr., California ülikooli San Francisco, William J. Stone, Dr., Vanderbilt University, Morie A. Gertz, Dr., Mayo Clinic

september 2014

meditsiini ja perekonna ajalugu; füüsilise eksamiga uriinianalüüsi; vereanalüüsid; neeru biopsiat

uriinianalüüsi; vereanalüüsid; pildistamine testid

ravimeid ravi, sealhulgas kemoteraapia; tüvirakkude siirdamist; ravimiseks muud tingimused

ravimeid ravi; uuemad efektiivsem hemodialüüsi filtrid; kirurgia; neerusiirdamist