amputatsioon ja diabeet: kuidas kaitsta oma jalgu

Ennetamine jalahaavanditega

Hea diabeedi juhtimise ja regulaarne jalgade hooldus aitab vältida tõsise suu haavandid, mida on raske ravida ja nõuda amputatsioon.

Diabeet tüsistusi hulka närvikahjustusi ja halb verevarustus. Need probleemid muudavad jalad tundlikud naha haavandid (haavandid), mis võib halvendada kiiresti ja on raske ravida.

Hea uudis on see, et õige diabeedi juhtimise ja hoolikas jalgade hooldus aitab vältida suu haavandid. Tegelikult parem diabeedi ravi on ilmselt põhjus, miks määrad alajäseme amputeerimise on langenud enam kui 50 protsenti viimase 20 aasta jooksul.

Kui jalahaavanditega teha arendada, on oluline, et saada kiiret arstiabi. Nonhealing haavand, mis põhjustab tõsiseid kahjustusi kudedes ja luu võib vajada kirurgilist eemaldamist (amputatsioon) varvas, suu või osa jala.

Siin on, mida sa pead teadma, et hoida oma jalad terved, ja mis juhtub, kui amputatsioon on vajalik.

Parim strateegia ennetada suhkurtõve tüsistusena – sealhulgas jalahaavanditega – on õige diabeet juhtkonna tervislik toitumine, regulaarne füüsiline koormus, veresuhkru jälgimine ja järgimine ettenähtud raviskeemi.

Õige jalgade hooldus aitab vältida probleeme oma jalgu ja tagada kiire arstiabi, kui tekivad probleemid. Näpunäiteid õige jalgade hooldus, kuuluvad järgmised