amoxil: kasutusalad, annuse & kõrvaltoimeid

Mis on Amoxil?

Amoxil kasutatakse raviks palju erinevaid bakterite poolt põhjustatud infektsioon, nagu kurgumandlite, bronhiit, kopsupõletik, gonorröa ja kõrvapõletik, nina, kõri, naha- või kuseteede.

Amoxil kasutatakse ka vahel koos teise antibiootikumi nimega klaritromütsiin (Biaxin) maohaavandite Helicobacter pylori poolt põhjustatud infektsioon. See kombinatsioon on mõnikord kasutatakse koos maohappe reduktor nimetatakse lansoprasool (Prevacid).

Amoxil võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

oluline info

Ärge kasutage Amoxil kui te olete allergiline amoksitsilliini või mis tahes muu penitsilliini antibiootikum, nagu ampitsilliin (Omnipen, Principen), dikloksatsilliiniga (Dycill, Dynapen), oxacillin (Bactocill), penitsilliin (Beepen-VK, Ledercillin VK, Pen-V , Pen-Vee K, Pfizerpen, V-Cillin K, Veetids) ja teised.

Enne Amoxil, rääkige sellest oma arstile, kui te olete allergiline tsefalosporiinid nagu Ceclor, Ceftin, Duricef, Keflex ja teised. Samuti rääkige oma arstile, kui teil on astma, maksa- või neeruhaigus, verejooks või vere hüübimise häire, mononukleoos (nimetatakse ka “mono”), või mis tahes tüüpi allergia.

Amoxil saavad rasestumisvastaseid tablette vähem tõhus, mis võib põhjustada raseduse. Enne amoksitsilliin, rääkige sellest oma arstile, kui te kasutate rasestumisvastaseid tablette.

Võtke Amoxil kogu aeg arsti poolt. Teie sümptomid võivad paraneda enne nakkuse täielikku.

Enne ravimi võtmist

Amoxil ei ravi viirusinfektsioon, nagu tavaline külmetus või gripp. Ära anna Amoxil teisele isikule, isegi kui neil on samad sümptomid sina.

Antibiootikumid võivad põhjustada kõhulahtisust, mis võib olla märk uue nakkuse. Kui teil on vesine või sisaldab verd, pöörduge arsti poole. Ärge kasutage ravimeid kõhulahtisuse peatamiseks, kui arst on teile rääkinud.

Te ei tohiks kasutada Amoxil kui te olete allergiline mõne penitsilliini antibiootikum, nagu ampitsilliin, dikloksatsilliini, oxacillin, penitsilliini või tikartsilliin.

Veendumaks Amoxil on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

astma

maksa- või neeruhaigus

mononukleoos (nimetatakse ka “mono”)

esinenud kõhulahtisus põhjustatud antibiootikumide võtmist; või

toidu või narkootikumide allergia (eriti kuni tsefalosporiinantibiootikum nagu Omnicef, Cefzil, Ceftin, Keflex, ja teised).

Kui teil ravitakse gonorröa, võib arst on teid testitud süüfilis, teise sugulisel teel levivate haiguste.

Amoxil eeldatavalt ei kahjusta loodet. Rääkige oma arstile, kui olete rase või plaanite rasestuda ravi ajal.

Amoxicillin saavad rasestumisvastaseid tablette vähem efektiivne. Küsige oma arstilt, kasutades mitte hormonaalseid rasestumisvastaseid (kondoom, diafragma spermicide) raseduse vältimiseks, võttes samal ajal Amoxil.

Amoxicillin võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Amoxil närimistablett võib sisaldada fenüülalaniini. Rääkige oma arstiga enne seda vormi amoksitsilliini kui teil on fenüülketonuuria (PKU).

Võtke Amoxil täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Võtke seda ravimit samal ajal iga päev.

Mõnikord tuleb raputada Amoxil vedeliku enne annuse mõõtmist. Järgige oma ravimi etiketti.

Mõõda vedelik ravimit annustamissüstlast tingimusel, või spetsiaalse mõõdata lusika või meditsiini tassi. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga. Kui soovite esitada vedelik otse keelele, või võite segada vee, piima, beebi valem, mahla või ingverijook. Jooge kogu segu kohe. Ära salvestada hilisemaks kasutamiseks.

Närimistabletti tuleks närida enne neelamist.

Kuidas ma peaksin Amoxil?

Kuigi kasutades Amoxil, võib tekkida vajadus sageli vereanalüüse. Teie neeru ja maksa funktsioon võib olla vaja kontrollida.

Kui te võtate Amoxil klaritromütsiini ja / või lansoprasool maovähi, kasutada kõiki oma ravimeid vastavalt juhendile. Loe ravimi juhendis või patsiendi juhiseid iga ravimit. Ärge muutke ravimi annuseid ega ajakava ilma arstiga nõu.

Kasutage seda ravimit täielikuks ettenähtud aja jooksul. Teie sümptomid võivad parandada enne kui infektsioon on täielikult kustutatud. Vahele annustes võib suurendada oma riski veelgi infektsioon, mis on antibiootikumide suhtes resistentne. Amoxil ei ravi viirusinfektsioon, nagu gripp või külmetus.

Ärge andke seda ravimit teisele isikule, isegi kui neil on samad sümptomid sul on.

See ravim võib põhjustada ebatavalisi tulemusi teatud meditsiiniliste testide. Rääkige arstile, kes ravib teid, et te kasutate Amoxil.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest, soojuse ja valguse.

Võite salvestada vedelik Amoxil külmkapis, kuid ei võimalda seda külmutada. Visake vedelik, mida ei kasutata 14 päeva jooksul pärast seda segati apteegis.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla segasus, käitumishäired, raske nahalööve, urineerimise vähenemine või krambid (voolukatkestuse või krambid).

Antibiootikumid võivad põhjustada kõhulahtisust, mis võib olla märk uue nakkuse. Kui teil on vesine või verine, lõpetage Amoxil ja pöörduge arsti poole. Ärge kasutage kõhulahtisuse meditsiinis, kui arst on määranud.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni Amoxil: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Helistage oma arstile, kui teil on

Mis juhtub üleannustamise korral?

vesine või verine

palavik, igemed, valusad haavandid suus, valu neelamisel, naha haavandid, külmetus või gripp sümptomid, köha, hingamisraskused

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal Amoxil?

lümfisõlmede suurenemine, lööve või sügelus, liigesevalu või üldine halb enesetunne

kahvatu või koltunud naha kollasus silmad, tume uriin, palavik, segadust või nõrkus

raske kipitus, tuimus, valu, lihasnõrkus

Amoxil kõrvaltoimeid

Sinakad, ebatavaline veritsus (nina, suu, vagiina või pärasoole), lilla või punane pisikesteks täpid naha all; või

raske nahareaktsioon – palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Ühine Amoxil ide mõju võib sisaldada

kõhuvalu, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus

tupe sügelus või heakskiidu

peavalu; või

paistes, must, või “karvane” keel.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Teised ravimid võivad suhelda amoksitsilliin, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate kõigist ravimitest, mida kasutate praegu ja mõnda ravimit te alustate või lõpetate.

9.04.2015-06-16, 04:25:52

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu 10+ aastat kinnitas valitsus 1979

Hambaravi abstsess amoksitsilliin, metronidasool, Flagyl, erütromütsiin, klaritromütsiin, Biaxin

Bakteriaalne infektsioon tsiprofloksatsiin, amoksitsilliin, doksütsükliin, asitromütsiini, metronidasool, Augmentin

Klamüüdia amoksitsilliin, doksütsükliin, asitromütsiini, Levaquin, levofloksatsiini Zithromax

Kuseteede infektsioon tsiprofloksatsiin, amoksitsilliin, doksütsükliin, Augmentin, Levaquin

Millised teised ravimid mõjutavad Amoxil?

Amoxil (amoksitsilliin)