amlodipiini ja benasepriilil

Lõpetada amlodipiinbesülaat / benasepriilvesinikkloriid võimalikult kiiresti kui rasestumine on tuvastatud; see ravim võib põhjustada vigastusi ja surma lootele.

Kasutab amlodipiini ja benasepriilil

Therapeutic Klass: AKE inhibiitorite / kaltsiumikanali blokaator Kombineeritud

Farmakoloogilise Klass: Amlodipiini

Keemiline Klass: Amlodipiini

Amlodipiini on kaltsiumikanali blokaator (CCB). See mõjutab liikumine kaltsiumi sissevoolu rakkudesse südame ja veresoonte. See lõdvestab veresooni ja alandab vererõhku. Madalam vererõhk tõuseb verevarustus ja hapniku südamesse.

Benasepriil on angiotensiini konverteeriva ensüümi (ACE) inhibiitor. See blokeerib aine organismis, mis põhjustab veresoonte ahenemist. See lõdvestab veresooni ja alandab vererõhku.

amlodipiini ja benasepriilil on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Amlodipiini ja benasepriilil järgmine tuleks kaaluda

Enne Kasutades amlodipiini ja benasepriilil

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon amlodipiini ja benasepriilil või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju amlodipiini ja benasepriilil kombinatsioon lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga amlodipiini ja benasepriilil kombinatsioon eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on vanusega seotud probleeme neerude või maksaga, mis võib vajada ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saavatel patsientidel amlodipiini ja benasepriilil kombinatsioon.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Uuringud naistel näitavad, et see ravim tekitab minimaalne risk imikule, kui rinnaga toitmise ajal kasutada.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate amlodipiini ja benasepriilil, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades amlodipiini ja benasepriilil mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades amlodipiini ja benasepriilil ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades amlodipiini ja benasepriilil mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada amlodipiini kasutamise ja benasepriilil. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Lisaks kasutades amlodipiini ja benasepriilil, ravi oma kõrge vererõhk võib sisaldada kehakaalu kontrolli ja muutused tüüpi toiduaineid süüa, eriti toidu kõrge naatriumi (soola). Arst ütleb teile, milline neist on Teie jaoks kõige olulisem. Sa peaksid konsulteerima arstiga enne oma dieeti.

Pea meeles, et amlodipiini ja benasepriilil ei ravi oma kõrge vererõhk, kuid see aitab kontrollida. Sa pead jätkake vastavalt juhendile, kui te ootate vererõhku alandada ja hoida seda all. Sa oleks võinud võtta kõrge vererõhk ravim oma ülejäänud elu. Kui kõrge vererõhk ei ravita, võib see põhjustada tõsiseid probleeme, nagu südamepuudulikkus, veresoonte haiguste, insuldi või neeruhaigus.

Sul võib amlodipiini ja benasepriilil koos toiduga või ilma. Amlodipiini ja benasepriilil samal ajal iga päev.

amlodipiini ja benasepriilil kaasas patsiendi infolehte. Lugege ja järgige juhiseid sisestada hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus amlodipiini ja benasepriilil on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid amlodipiini ja benasepriilil. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse amlodipiini ja benasepriilil, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Õige kasutamine amlodipiini ja benasepriilil

Kui rohkem kui 12 tundi on möödunud teil jäi oma viimase annuse, siis jätke unustatud annus vahele ja võtke järgmine annus, kui tavaliselt.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda amlodipiini ja benasepriilil töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kasutades amlodipiini ja benasepriilil raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutamise ajal amlodipiini ja benasepriilil, rääkige sellest kohe oma arstile.

amlodipiini ja benasepriilil võivad põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, näo, huulte, keele või kõri kasutamise ajal amlodipiini ja benasepriilil.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal amlodipiini ja benasepriilil

Helistage oma arstile kohe, kui teil on tõsine kõhuvalu (koos või ilma iiveldus või oksendamine). See võiks olla sümptom soole angioödeem.

amlodipiini ja benasepriilil võib põhjustada angiini (valu rinnus) või südameatakk teatud patsientidel, raske südamepuudulikkusega või veresoonkonna haigus. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu rinnus või kõhus, kiire või ebaregulaarne südametöö, iiveldus või oksendamine, valu või ebamugavustunnet kätes, lõualuu, selja või kaela, õhupuudus või higistamist.

Peapööritus, peapööritus või minestamine, eriti siis, kui ärkad äkki lamavast või istuvast asendist või kui teil on diureetikumi (vesi pill). Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite amlodipiini ja benasepriilil enne autojuhtimist, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane. Kui te tunnete pearinglust, pikali, et sa ei ole nõrga. Siis istub mõni hetk enne seisma, et vältida pearinglust taasteket. Kui te minestada, helistada arstile.

Pöörduge kohe arsti poole, kui jääte haigeks, võttes samal ajal amlodipiini ja benasepriilil, eriti tugev iiveldus, oksendamine või kõhulahtisus, mis ei peatu. Need tingimused võivad põhjustada te kaotate liiga palju vett ja viia madal vererõhk. Võite kaotada vee higistamine, nii juua palju vett treeningu ajal või kuuma ilmaga.

Maks võib tekkida probleeme, kui te kasutate amlodipiini ja benasepriilil. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest: kõhuvalu või hellus, savi värvi väljaheide, tume uriin, isutus, palavik, peavalu, sügelus, isutus, iiveldus ja oksendamine, nahalööve, turse jalgade või sääred, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk.

Rääkige oma arstiga, enne kui te kasutate toidulisandeid või soolaasendajates mis sisaldavad kaaliumi.

Enne võttes muu operatsioon (sh hambaravikabineti) või esmaabi, rääkige arstile või hambaarstile, kes vastutab, et olete amlodipiini ja benasepriilil.

amlodipiini ja benasepriilil kõrvaltoimed

amlodipiin / benasepriilil

amlodipiini ja benasepriilil võib olla vähem efektiivne mustanahalistel patsientidel. Black patsientidel on ka suurem risk käte, käsi, nägu, suu või kõri turse.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab eelkõige retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid söögiisu kontrolli, astma, nohu, köha, heinapalavik, või sinus probleeme ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Kõrge vererõhk lisinopriil, amlodipiin, metoprolool, hüdroklorotiasiidi, losartaan, furosemiid, atenolooli, Lasix, Norvasc, Diovan, valsartaani, enalapriil, Toprol-XL, Benicar, Cozaariga Lopressor, Bystolic, irbesartaani Vasotec, Avapro, hüdroklorotiasiidi / lisinopriil, Dyazide , Zestril